• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Otep  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Sharon Rachel Osbourne née Arden (ur. 9 października 1952 w Londynie) – brytyjska osobowość telewizyjna, businesswoman, aktorka, menedżerka muzyczna, organizatorka rockowego festiwalu muzycznego Ozzfest.Ozzfest - coroczny cykl kilkudziesięciu koncertów (w 2005 - 26) zespołów grających ciężką odmianę rocka, odbywających się w Stanach Zjednoczonych. Organizatorami imprezy są Ozzy Osbourne i jego żona Sharon.

  Otep – amerykański zespół heavymetalowy założony w 2000 roku w Los Angeles.

  Obecnie uformowany Otep jest grupą składającą się z czterech muzyków. Z pierwszej formacji pozostała tylko wokalistka, Otep Shamaya oraz basista J. McGuire "Evil J". Gitarzystę Roba Pettersona, który teraz koncertuje z Kornem, zastępował do października 2005 Lee Rios, w tej chwili za grę na gitarze odpowiedzialny jest Steven Barbola. Za perkusją do 2006 roku zasiadał Doug Pellerin wypełniając puste miejsce po Marku Bistany "Moke", który po odejściu w 2003 roku wstąpił w szeregi (Hed) P.E. Obecnym perkusistą Otep jest David Gentry.

  Sevas Tra – pierwszy album amerykańskiej grupy Otep, wydany w 2002 roku. Nazwa albumu czytana od tyłu to Art Saves (pol. Sztuka Zbawia).Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.

  W 2010 Otep został nominowany do GLAAD Media Award ("wybitny artysta muzyczny") za album Smash the Control Machine podczas 21st GLAAD Media Awards.

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 2 Muzycy
 • 3 Dyskografia
 • 4 Teledyski
 • 5 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  House of Secrets to drugi album amerykańskiej grupy nu metalowej Otep, wydany w 2004 roku. Teledysk do utworu "Warhead" był w pierwszej dziesiątce na liście najlepszych teledysków według MTV.
  Heavy metal (często nazywany po prostu metalem) jest podgatunkiem muzyki rockowej powstałym na przełomie lat 60. i 70. XX wieku, głównie w Wielkiej Brytanii i USA. Grupy, które odpowiedzialne są za powstanie gatunku wprowadziły ciężkie, ostre brzmienia, z długimi, mocno przesterowanymi solówkami gitarowymi i ostrą perkusją.
  GLAAD Media Awards – nagroda filmowa i telewizyjna wręczana corocznie od 1990 r. przez Gay & Lesbian Alliance Against Defamation w 40 różnych kategoriach. Przyznawana jest dla dzieł filmowych, które w pozytywny i ciekawy sposób zajmują się tematyką LGBT – oddzielnie dla produkcji w języku angielskim i w języku hiszpańskim. Dodatkowo przyznawane są również nagrody w dziedzinie literatury i mediów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.