• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Orvanne

  Przeczytaj także...
  Épisy – miejscowość i dawna gmina we Francji, w regionie Île-de-France, w departamencie Sekwana i Marna. W 2008 roku populacja ludności wynosiła 559 mieszkańców.Moret-Loing-et-Orvanne – gmina we Francji, w regionie Île-de-France, w departamencie Sekwana i Marna. W 2013 roku populacja ludności wynosiła 7563 mieszkańców.
  Montarlot – miejscowość i dawna gmina we Francji, w regionie Île-de-France, w departamencie Sekwana i Marna. W 2008 roku populacja ludności wynosiła 239 mieszkańców.

  Orvanne – dawna gmina we Francji, w regionie Île-de-France, w departamencie Sekwana i Marna. W 2008 roku populacja ludności wynosiła 7211 mieszkańców.

  Sekwana i Marna (fr. Seine-et-Marne [sɛn e maʁn]) – francuski departament, położony w regionie Île-de-France. Departament oznaczony jest liczbą 77. Departament został utworzony 4 marca 1790 roku. Moret-sur-Loing – miejscowość i dawna gmina we Francji, w regionie Île-de-France, w departamencie Sekwana i Marna. W 2013 roku jej populacja wynosiła 6991 mieszkańców.

  Gmina istniała zaledwie rok. Została utworzona 1 stycznia 2015 roku z połączenia dwóch ówczesnych gmin: Écuelles oraz Moret-sur-Loing. Siedzibą gminy została miejscowość Moret-sur-Loing. Jednak już 1 stycznia 2016 roku z połączenia trzech ówczesnych gmin – Épisy, Montarlot oraz Orvanne – utworzono nową gminę Moret-Loing-et-Orvanne. Siedzibą gminy została miejscowość Moret-sur-Loing.

  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej. Ecuelles – miejscowość i dawna gmina we Francji, w regionie Île-de-France, w departamencie Sekwana i Marna. W 2008 roku jej populacja wynosiła 2639 mieszkańców. Przez miejscowość przepływa Sekwana.

  Uwagi[ | edytuj kod]

  1. Gmina istniała w 2015 roku, jednak dane liczby ludności pochodzą z 2008 roku i obejmują zsumowaną liczbę ludności gmin, z których powstała.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Populations légales 2013 (fr.). INSEE. [dostęp 3 stycznia 2017].
  2. Arrêté du 2 décembre 2014 portant création de la commune nouvelle d'Orvanne (fr.). Legifrance. [dostęp 3 stycznia 2017].
  3. Recueil des Actes Administratif (fr.). seine-et-marne.gouv.fr. [dostęp 3 stycznia 2017].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.786 sek.