• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Opolcon

  Przeczytaj także...

  Opolcon – ogólnopolski konwent miłośników fantastyki i RPG, organizowany przez Stowarzyszenie OKF „Fenix” wspólnie z Zespołem Szkół Elektrycznych oraz Zespołem Szkół Ekonomicznych w Opolu. Od początku konwent jest darmowy dla uczestników.

  Historia[]

  Opolski Klub Fantastyki „Fenix” od roku 2011 organizuje jednodniowe Opolskie Spotkania Fantastyczne. W 2013 roku, po czwartej wiosennej edycji, podjęto decyzję o rozpoczęciu prac nad trzydniowym konwentem – OPOLCON. Organizatorzy chcieli, aby jak najwięcej osób mogło się pojawić, dlatego odbył się on w centrum miasta. Jeden z uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki przedstawił pomysł wydarzenia kulturalnego dyrekcji szkoły, która poparła inicjatywę i włączyła się w jej organizację.
  Pierwsza edycja Opolconu odbyła się w dniach 13-15 września 2013 roku w Zespole Szkół Elektrycznych. Przyciągnął on około 500 uczestników z całej Polski. Inauguracyjna odsłona imprezy została zorganizowana przez Stowarzyszenie Ardis, Zespół Szkół Elektrycznych oraz Opolski Klub Fantastyki „Fenix”. I była w całości sfinansowana przez organizatorów. Decyzja o przygotowaniu kolejnego Opolconu zapadła w listopadzie, ponieważ zlot zakończył się sukcesem. Druga odsłona wydarzenia odbyła się w dniach 14-16 listopada 2014 roku. Zmiana daty o miesiąc była spowodowana chęcią dotarcia do opolskich studentów. Na tę edycję przyjechało ponad 667 uczestników, a jej organizatorami byli: Stowarzyszenie OKF „Fenix” oraz Zespół Szkół Elektrycznych.
  Trzeci Opolcon odbył się w dniach 20-22 listopada 2015 roku. W związku z chęcią wprowadzenia atrakcji nocnych została nawiązana współpraca z sąsiednią szkołą – Zespołem Szkół Ekonomicznych. Dzięki niej atrakcje dzienne odbywały się w Elektryczniaku, zaś Ekonomiczniak był szkołą noclegową, gdzie program trwał całą noc. Organizatorami edycji byli: Stowarzyszenie OKF „Fenix”, Zespół Szkół Elektrycznych oraz Zespół Szkół Ekonomicznych. Na trzecią odsłonę wydarzenia przyjechało ponad 1200 osób z całej Polski.

  Czas i miejsce[]

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona konwentu • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.