• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Only Girl - In the World  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Rock elektroniczny (znany również jako synthrock, electrorock lub digital rock) – gatunek muzyki rockowej w którym dominującym jest wykorzystanie instrumentów elektronicznych. Rock elektroniczny jest częścią szerokiego nurtu muzyki elektronicznej.Christina María Aguilera (ur. 18 grudnia 1980 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka, osobowość telewizyjna i producentka telewizyjna.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH
  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Only Girl (In the World) – piosenka pochodząca z albumu „Loud”, nagrana przez barbadoską wokalistkę Rihannę. Utwór autorstwa Crystal Johnson wyprodukowany został przez norweską grupę Stargate. Singiel utrzymany jest w klimacie dance-popowym, który łączy w sobie elementy muzyki elektronicznej.

  Piosenkę przyjęto pozytywnie. Krytycy pochwalili ją za rytmy electro-rockowe, pop rock oraz mocny refren. Utwór po wydaniu osiągnął szczyty notowań zarówno w Kanadzie, jak i w Stanach Zjednoczonych.

  Miksowanie muzyki - mieszanie, połączenie w jeden strumień kilku sygnałów dzwiękowych, z których każdy jest nośnikiem informacji muzycznej.Barbados – państwo wyspiarskie w Ameryce Środkowej, zajmujące wyspę o tej samej nazwie, położoną w archipelagu Małych Antyli, na Oceanie Atlantyckim. Najbardziej na wschód wysunięta wyspa Karaibów. Powierzchnia kraju wynosi 430 km², a liczba ludności – 294 560 (2020). Stolicą i największym miastem jest Bridgetown.

  Tło[ | edytuj kod]

  Piosenkę cechuje „mocny, bijący bass” z silnym wykorzystaniem syntezatorów, podczas gdy refren zawiera „pulsujący, klubowy bit”. Wokal Rihanny w tej piosence został opisany jako „uwodzicielski”, a sam utwór uznano za „silniejszą, seksowniejszą” wersję jej singla z 2007 roku „Don’t Stop the Music”. Początkowo tekst przeznaczony był dla Christiny Aguilery, artystka jednak odrzuciła propozycje współpracy.

  Rihanna, właśc. Robyn Rihanna Fenty (ur. 20 lutego 1988 r. w Saint Michael) – barbadoska piosenkarka, aktorka i projektantka mody.Electronic — brytyjski zespół wykonujący muzykę w stylu rocka alternatywnego z elementami techno oraz house. Grupa została założona przez głównego kompozytora i wokalistę New Order, Bernarda Sumnera. Drugim założycielem tej supergrupy był Johnny Marr poprzednio uznany gitarzysta zespołu The Smiths. Tych dwóch artystów napisało większość materiału powstałego w latach 1989 do 1998. W tym czasie współpracowali z Neilem Tennantem z zespołu Pet Shop Boys w trzech utworach z pierwszej płyty oraz z byłym członkiem Kraftwerk Karlem Bartosem w dziewięciu piosenkach z 1995 roku.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

 • Digital download
  1. "Only Girl (In the World)" – 3:55
 • German CD single
  1. "Only Girl (In the World)" – 3:55
  2. "Only Girl (In the World)" (Extended Club Mix) – 5:39
 • UK CD single
  1. "Only Girl (In the World)" – 3:55
  2. "Only Girl (In the World)" (Instrumental) – 3:55
  (The Remixes)(Masterbeat.com)(Except Track 12)
 • "Only Girl (In The World)" (The Bimbo Jones Radio) - 3:52
 • "Only Girl (In The World)" (Rosabel's Only Radio Edit In The World) - 4:09
 • "Only Girl (In The World)" (Mixin Marc & Tony Svejda Radio) - 4:10
 • "Only Girl (In The World)" (CCW Radio Mix) - 3:42
 • "Only Girl (In The World)" (The Bimbo Jones Club) - 7:17
 • "Only Girl (In The World)" (Rosabel's Only Club In The World) - 8:35
 • "Only Girl (In The World)" (Mixin Marc & Tony Svejda Club Mix) - 6:25
 • "Only Girl (In The World)" (CCW Blow It Up Club Mix) - 9:44
 • "Only Girl (In The World)" (The Bimbo Jones Dub) - 7:32
 • "Only Girl (In The World)" (Rosabel's Only Dub In The World) - 8:22
 • "Only Girl (In The World)" (Mixin Marc & Tony Svejda Instrumental) - 6:25
 • "Only Girl (In The World)" (CCW Dub) - 7:25
 • Dance-pop – gatunek muzyczny, powstały w latach 80. w Stanach Zjednoczonych. Łączy on w sobie proste, popowe struktury i melodie z dance’owymi beatami i zazwyczaj szybkim tempem. Utwory dance-popowe przeznaczone są zarówno do komercyjnego radia, jak i do dyskoteki. Generalnie gatunek oparty jest na producentach, a nie wykonawcach.Wokal wspierający – są to partie śpiewu harmonicznego wykonywane przez jednego lub więcej wokalistów (nazywanych potocznie chórkiem) wraz z głównym wykonawcą. Wokalista wspierający może również wykonywać początkową partię utworu wprowadzając do głównego wykonania solisty. W muzyce rockowej i heavymetalowej rolę wokalisty wspierającego pełnią często gitarzyści rytmiczni, basiści lub perkusiści. W muzyce popowej towarzyszące wykonawcy chórki mogą również wykonywać proste układy choreograficzne.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Inżynier dźwięku - inżynier wyspecjalizowany w technice nagrywania dźwięku. Dysponuje wiedzą z zakresu generowania, propagacji, rejestrowania, odtwarzania i percepcji dźwięku oraz cyfrowej obróbki sygnału a także estetyki muzycznej. Ma umiejętność budowania modeli obiektów akustycznych, symulacji warunków odsłuchowych w obiektach fizycznych i wirtualnych, a także sterowania parametrami źródeł sygnałów.
  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.
  Loud – piąty album studyjny barbadoskiej piosenkarki R&B Rihanny. Krążek został wydany po raz pierwszy 12 listopada 2010 roku przez wytwórnię Def Jam Recordings, lecz z nieznanych przyczyn jego wydanie zostało przesunięte na 19 listopada. Album został całkowicie zmieniony, niż wydany rok wcześniej Rated R, na którym poruszane są mroczne tematy w połączeniu z hip hopem, rockiem i dubstepem. Loud skupia się na szybszym tempie muzycznym, począwszy od dance-popu aż do electro-R&B i nawiązuje do dancehallu, znanego z Music of the Sun i A Girl Like Me, jednocześnie włączając rock do "California King Bed" i reggae inspirowane karaibskim nurtem do "Man Down".

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.019 sek.