• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • One Sweet Day  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.

  One Sweet Day – drugi singel promujący album Daydream amerykańskiej wokalistki Mariah Carey. Carey zaśpiewała go z zespołem Boyz II Men. Jest to jeden z największych hitów w historii całego USA. Przez 16 tygodni bez przerwy singel utrzymał się na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100.

  Piosenka znalazła się na 29. miejscu Billboard Greatest Songs of all time.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

  O nagraniu[ | edytuj kod]

  "One Sweet Day" był inspirowany przez śmierć Davida Cole'a z C+C Music Factory. Zastanawiając się nad współpracą z Boyz II Men, Carey zauważyła, że oddali oni hołd dla ich menedżera, który został zamordowany podczas ich trasy koncertowej. David Cole współpracował z Mariah nad jej dwoma poprzednimi albumami oraz nad MTV Unplugged. W tym okresie Carey załatwiła współpracę z Boyz II Men. "One Sweet Day" to jedna z piosenek, której używa do pokazania siły swojego głosu.

  Mariah Carey (ur. 27 marca 1970 r. w Huntington na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów piosenek. Jest obdarzona skalą głosu wynoszącą 5 oktaw. Podczas koncertów jej głos osiąga najwyższe tony rejestru gwizdkowego.Boyz II Men – afroamerykańska grupa soulowa założona w 1988 w Filadelfii przez Nathana Morrisa, Michaela McCary’ego, Shawna Stockmana, Marca Nelsona i Wanyę Morrisa i szybko stała się jednym z najpopularniejszych soulowych zespołów lat 90. Zasłynęła znakomitym wokalem, współgraniem ich głosów oraz urokliwymi przebojami. Od czasu swego debiutu longplayem „Cooleyhighharmony” (1991), sprzedali na świecie ponad 60 milionów egzemplarzy swoich płyt. Zdobywali nagrody Grammy, American Music Awards, World Music Awards i wiele innych, stając się najlepiej sprzedającymi się artystami znanej wytwórni Motown Records. Mają na koncie siedem longplayów, a siedem ich kompozycji znalazło się na pierwszym miejscu listy Billboardu.

  W Billboardzie napisano: "Jest to najlepszy singel Carey i Boyz II Men, jaki oni wszyscy kiedykolwiek nagrali". Piosenka opowiada o żalu z powodu śmierci znajomych osób, ale pociesza, że "któregoś pięknego dnia" się spotkają.

  Opinie, listy przebojów[ | edytuj kod]

  Komercyjne[ | edytuj kod]

  "One Sweet Day" stał się dziesiątym singlem Carey i czwartym Boyz II Men, który zdobył pierwsze miejsce Billboard Hot 100. Przez 16 tygodni, od 26 listopada 1995 do 16 marca 1996, nieprzerwanie okupował najwyższe miejsce listy. Boyz II Men osiągnęli podobny wynik ze swoim singlem "End of the Road" (1992), który spędził trzynaście tygodni na Hot 100 i "I'll Make Love to You" (1994), który spędził czternaście tygodni na pierwszym miejscu. Kolejnym singlem Caret, który spędził tak wiele tygodni na pierwszym miejscu Hot 100 był "We Belong Together", który okupywał je przez 14 tygodni.

  Joy to the World to trzeci singel promujący album Mariah Carey Merry Christmas. Jest to tradycyjna kolęda, której produkcją i aranżacją na potrzeby albumu zajęli się Walter Afanasieff i sama wokalistka.Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.

  Singel zadebiutował na pierwszym miejscu i dzięki temu Carey stała się pierwszą wokalistką, której więcej niż jeden singel zadebiutował na pierwszym miejscu i pierwszą wokalistką, której dwa single z rzędu zadebiutowały na tym miejscu. Singel spędził 26 tygodni w pierwszej czterdziestce Hot 100, dwa razy otrzymał status Platynowej Płyty i znalazł się na drugim miejscu końcoworocznej listy Hot 100 w 1996 roku. Pomimo sukcesu w Stanach Zjednoczonych, "One Sweet Day" nie osiągnął sukcesu poza Ameryką (oprócz Nowej Zelandii) tak, jak poprzedni singel "Fantasy". Singel znalazł się w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii, Australii, Francji i Kanadzie. Osiągnął jakiś sukces w kontynentalnej Europie, ale nie tak wielki, jak "Fantasy". Był to największy hit Boyz II Men od czasów "End of the Road" (poza USA).

  Daydream – szósty w dyskografii i czwarty studyjny albumem Mariah, który miał premierę 3 października 1995 roku w Stanach Zjednoczonych.Open Arms, to trzeci singel promujący album Mariah CareyDaydream w Europie. Mariah wyprodukowała tę piosenkę wraz z Walterem Afanasieffem. Jest to cover piosenki o tym samym tytule pochodząca z repertuaru Journey. Carey współpracowała już z perkusistą zespołu, który często grał w jej poprzednich singlach.

  Krytycy[ | edytuj kod]

  Piosenka stała się największym hitem MTV Asia Hitlist, gdzie spędziła 11 tygodni na pierwszym miejscu.

  "One Sweet Day" był nominowany do 1996 Grammy Awards w dwóch kategoriach, ale nie zdobył żadnej statuetki. Jako dwoje nominowanych, Carey I Boyz II Men zaśpiewali “One Sweet Day” na ceremonii. Carey zaczęła szczęśliwie ten wieczór, mając świadomość bycia nominowaną do sześciu nagród Grammy. "One Sweet Day" był wtedy numerem jeden na Hot 100,i następnego ranka ogłoszono, że naprawdę mało mu brakowało do pokonania piosenki Whitney Houston i była to dla Carey "nagroda pocieszenia".

  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.915 sek.