• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • One Light

  Przeczytaj także...
  Chris Henderson, właściwie Christopher Lee Henderson (ur. 30 kwietnia 1971), gitarzysta grupy 3 Doors Down, najpóźniej dołączył do zespołu. Podobno Todd, Brad i Matt umieścili ogłoszenie w lokalnej prasie, w którym informowali, że poszukują gitarzysty i dzięki niemu do grupy miał dołączyć Chris.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Vevo (zapis stylizowany vevo, dawniej VEVO) – serwis internetowy publikujący początkowo tylko teledyski międzynarodowych wytwórni muzycznych: Universal Music Group, Sony Music Entertainment i EMI, rozpoczął współpracę także z niezależnymi wytwórniami tj. Virgin Records, Hollywood Records, Empire Distribution, INgrooves Fontana oraz wieloma innymi lokalnymi wytwórniami. Powstało 8 grudnia 2009 r. na mocy porozumienia między Google i Universal Music Group (miało ono zakończyć problemy finansowe z licencjonowaniem muzyki na YouTube). Jeszcze w tym samym miesiącu platforma stała się numerem jeden w Stanach Zjednoczonych wśród najczęściej odwiedzanych muzycznych stron internetowych i trzyma tę pozycję niezmiennie do dziś. VEVO opiera się na technologii dostarczanej przez YouTube, stając się jednocześnie ich największym partnerem.

  One Light – pierwszy singel amerykańskiego zespołu rockowego 3 Doors Down z albumu kompilacyjnego The Greatest Hits. Wydany został 2 stycznia 2013 roku przez wytwórnię płytową, Republic Records. Muzykę do utworu skomponował Marti Frederiksen. 9 stycznia 2013 roku ukazał się teledysk, który wyreżyserował Roger Pistole. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są Howard Benson i Ryan Zacarias.

  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.Gitara prowadząca lub gitara solowa (ang. lead guitar lub solo guitar) jest to rola gitary w zespołach muzycznych, najczęściej rockowych, która ma zapewnić utrzymanie melodii.

  Teledysk[ | edytuj kod]

  Teledysk do utworu "One Light" został wydany 9 stycznia 2013 za pośrednictwem serwisu internetowego VEVO. Reżyserem materiału jest Roger Pistole.

  Pozycje na listach[ | edytuj kod]

  Twórcy[ | edytuj kod]

  Skład zespołu

  Todd Harrell, właśc. Robert Todd Harrell (ur. 13 lutego 1972 w Escatawpa w stanie Missisipi) – amerykański basista rockowy, kompozytor; muzyk zespołu 3 Doors Down, jeden z jego założycieli.Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.
 • Brad Arnoldwokal prowadzący
 • Todd Harrellgitara basowa
 • Chris Hendersongitara rytmiczna
 • Chet Roberts – gitara prowadząca
 • Greg Upchurchperkusja
 • Produkcja muzyczna

 • Howard Bensonprodukcja muzyczna
 • Ryan Zacarias – produkcja muzyczna
 • Marti Frederiksen – kompozytor
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. One Light (ang.). imvdb.com. [dostęp 2013-01-09].
  2. Chad Bowar: 3 Doors Down Offer Free Download of New Single ‘One Light’ (ang.). loudwire.com. [dostęp 2012-10-24].
  3. The Greatest Hits: One Light (ang.). allmusic.com. [dostęp 2012-10-24].
  4. Natalie Kuchik: 3 Doors Down release official 'One Light' music video (ang.). examiner.com. [dostęp 2013-01-10].
  5. Arnold/Frederiksen: One Light - 3 Doors Down. billboard.com. [dostęp 2013-01-02].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • One Light w serwisie YouTube
 • Oficjalna strona zespołu 3 Doors Down
 • Oficjalna strona Republic Records
 • "The Greatest Hits" w serwisie iTunes
 • Howard Benson (ur. 1956 w Havertown, Pensylwania) – amerykański producent muzyczny i inżynier dźwięku, a także muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista oraz wykładowca akademicki. Absolwent Drexel University, w latach później także wykładowca na tejże uczelni. Od 2007 roku piastuje stanowisko A&R w wytwórni muzycznej Warner Bros. Records. Howard Benson współpracował m.in. z takimi zespołami i wykonawcami jak: Kelly Clarkson, Halestorm, Hoobastank, Flyleaf, Sepultura, P.O.D. oraz Motörhead.YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.
  Warto wiedzieć że... beta

  Kompilacja (składanka) – wydawnictwo muzyczne (płyta CD, DVD) składająca się z utworów wydanych już uprzednio – wybór nagrań z wcześniejszych płyt tego samego autora, bądź też nagrań różnych wykonawców połączonych zazwyczaj jakąś wspólną myślą przewodnią.
  Gitara rytmiczna (ang. rhythm guitar) - jest to rola gitary grającej akompaniament w rozmaitych muzycznych stylach, najczęściej jej zadaniem jest zapewnianie harmonii, rytmu i jego akcentowanie.
  Republic Records - wytwórnia płytowa, część The Universal Motown/Universal Republic Group. Początkowo jej nazwa brzmiała Cheese Factory Records, dopiero po jakimś czasie uległa zmianie.
  Perkusja – ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).
  Kompozytor (w jęz. łac. compositor) – twórca utworu muzycznego. Termin kompozytor odnosi się do twórców używających notacji muzycznej, piszących muzykę poważną lub filmową. W polskich uczelniach muzycznych kształci się studentów na kierunku kompozycja, lecz kompozytor nie musi być absolwentem takich studiów, jednak to oni właśnie dysponują pełnym warsztatem kompozytorskim obejmującym harmonię, kontrapunkt, instrumentację, analizę dzieła muzycznego itp.
  Brad Arnold, właściwie Bradley Kirk Arnold (ur. 27 września 1978) – amerykański wokalista i perkusista, śpiewa w grupie 3 Doors Down od początku jej istnienia, ponadto jest jej frontmanem i jednym z założycieli. Początkowo grał na perkusji i śpiewał, jednak te dwie role były trudne do pogodzenia i w momencie, gdy zespół zaczął odnosić większe sukcesy, zrezygnował z grania na perkusji podczas koncertów. Podobnie jak reszta zespołu pochodzi z miejscowości Escatawa w stanie Mississippi. W 2001 roku ożenił się z Teriką Roberts.
  Greg Upchurch (ur. 1 grudnia 1971) - perkusista zespołu rockowego 3 Doors Down, wcześniej należał do składu zespołu Puddle Of Mudd.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.313 sek.