• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • OneRepublic  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Słodkie kłamstewka (ang. Pretty Little Liars) – amerykański serial dramatyczny na podstawie serii książek o tym samym tytule, opowiadający historię czterech dziewczyn – Spencer, Hanny, Arii oraz Emily – których przyjaźń skończyła się po zaginięciu "królowej" ich paczki – Alison. Rok później cała czwórka zaczyna dostawać wiadomości od kogoś, kto podpisuje się "A". Osoba ta grozi, że rozpowie ich sekrety. Wszystkie, a nawet te, o których wiedzieć mogła tylko Alison.Sixpence None the Richer – amerykański zespół pop-rockowy utworzony w 1992 r. w New Braunfels (Teksas) przez Matta Slocuma i Leigh Nash.

  OneRepublic – amerykański pop-rockowy zespół muzyczny założony w 2002 w Colorado Springs; wokalistą zespołu jest Ryan Tedder.

  Kariera[ | edytuj kod]

  1996: Początki[ | edytuj kod]

  W 1996 roku Ryan Tedder i Zach Filkins zaprzyjaźnili się podczas ostatniego roku nauki w Colorado Springs Christian High School w Colorado Springs. Podczas wspólnych rozmów o muzyce postanowili założyć zespół. Wraz z dwoma kolegami stworzyli rockową grupę o nazwie This Beautiful Mess (nazwa nawiązywała do drugiego, wielokrotnie nagradzanego albumu. Sixpence None the Richer). Wspólnie zagrali kilka koncertów. Po roku, kiedy Tedder i Fillkins skończyli szkołę, ich drogi rozeszły się.

  Nikita (2010-2013) – amerykański serial dramatyczny nadawany przez amerykańską stację The CW. Bazujący na francuskim filmie Nikita, jego remaku Kryptonim Nina oraz poprzedniego serialu Nikita. 9 maja 2013 stacja przedłużyła serial o czwarty i finałowy skrócony sezon. 22 listopada rozpocznie się emisja finałowego sezonu serialu.Jeep - marka samochodów terenowych, produkowanych przez przedsiębiorstwo Willys dla armii amerykańskiej od 1941, później również dla zastosowań cywilnych. Obecnie samochody tej marki produkowane są przez koncern Chrysler.

  2002-07: Powstanie zespołu[ | edytuj kod]

  W 2002 roku Ryan Tedder i Zach Filkins ponownie założyli zespół o nazwie Republic. Tedder, który już wtedy miał ugruntowaną pozycję jako autor tekstów i producent muzyczny przekonał Filkinsa, aby ten przeprowadził się do Los Angeles. Kilka miesięcy później zespół podpisał kontrakt z Columbia Records. Po kilku zmianach, ostatecznie zespół tworzą: wokalista Ryan Tedder, gitarzysta Zach Filkins, basista i wiolonczelista Brent Kutzle, perkusista Eddie Fisher oraz gitarzysta Drew Brown. Grupa zmieniła także nazwę z Republic na OneRepublic, aby uniknąć kontrowersji związanych z innymi zespołami o tej nazwie. W ciągu dwóch i pół roku zespół nagrał swój debiutancki album. Kilka miesięcy przed jego wydaniem (z utworem „Sleep” jako debiutanckim singlem) zespół stracił kontrakt z Columbia Records. Wówczas grupa rozpoczęła działalność internetową na MySpace, gdzie od lata 2006 roku byli stale określani jako top wykonawcy. Zespół zwrócił uwagę kilku wytwórni muzycznych, w tym Mosley Music Group Timbalanda, z którą podpisał kontrakt.

  Uczeń czarnoksiężnika (ang. The Sorcerer’s Apprentice) − film fantasy z 2010 roku w reżyserii Jona Turteltauba. Inspiracją do napisania scenariusza filmu był segment klasycznego filmu Fantazja wytwórni Walta Disneya z 1940 roku, który z kolei oparty jest na scherzo symfonicznym Paula Dukasa pod tytułem Uczeń czarnoksiężnika z 1897 oraz na balladzie Johanna Wolfganga Goethego z 1797 roku.Columbia Records – najstarsza na świecie wciąż działająca firma fonograficzna, założona w 1888 roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest częścią koncernu Sony Music – jednak płyty pod szyldem Columbia Records nadal są wydawane.

  2007-09: Dreaming Out Loud[ | edytuj kod]

  Pierwszy singel zapowiadający album „Apologize” został wydany w 2007 roku. Kilka miesięcy później został wydany remiks tego utworu wykonany przez Timbalanda, którą ten zamieścił na swoim albumie Shock Value. Remiks utworu zyskał ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, stając się numerem jeden w szesnastu krajach świata, m.in. w Niemczech, Austrii, Szwecji, Nowej Zelandii czy Kanadzie. Za utwór zespół otrzymał wiele certyfikatów, m.in. czterokrotną platynę w USA i Australii, trzykrotną platynę w Szwajcarii, dwukrotną platynę w Niemczech, Danii i Szwecji. Utwór przyniósł zespołowi pierwszą nominację do nagrody Grammy za najlepsze popowe wykonanie w grupie/zespole.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Certyfikaty sprzedaży w przemyśle muzycznym stanowią powszechnie stosowany na świecie system nagród za sprzedaż nagrań muzycznych.

  Debiutancki album zespołu, zatytułowany Dreaming Out Loud został wydany 20 listopada 2007 roku i w USA zadebiutował na czternastej pozycji na liście Billboard 200 sprzedając się w nakładzie 75 000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu od premiery. Album odniósł duży sukces w wielu krajach świata uzyskując status platynowej płyty w Niemczech, Irlandii i Wielkiej Brytanii oraz status złotej w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie czy Szwajcarii. Drugi singel z albumu, „Stop and Stare” wydany w marcu 2008 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce oficjalnych notowań w ośmiu krajach na całym świecie, w tym na pozycji czwartej w Wielkiej Brytanii. W USA singel dotarł do dwunastego miejsca na Billboard Hot 100 i pokrył się dwukrotną platyną. Kolejnym singlami promującymi album Dreaming Out Loud zostały piosenki „Say (All I Need)”, „Mercy” oraz „Come Home” z gościnnym udziałem Sary Bareilles, jednak nie zyskały one tak dużego sukcesu komercyjnego jak poprzedni single.

  Netflix NASDAQ: NFLX - największa wypożyczalnia filmów DVD na świecie, oferująca za stałą opłatą wypożyczanie filmów poprzez media strumieniowe oraz za pośrednictwem poczty na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii.Dawca pamięci (ang. The Giver) – amerykański film z gatunku dramat science-fiction wyreżyserowany przez Phillipa Noycea na podstawie powieści Lois Lowry z 1993 roku zatytułowanej "Dawca". W Stanach Zjednoczonych film miał premierę 15 sierpnia 2014 roku.

  2009-11: Waking Up[ | edytuj kod]

  Drugi album studyjny zespołu zatytułowany Waking Up został wydany 17 listopada 2009 roku. W USA album dotarł do dwudziestego pierwszego miejsca na liście Billboard 200 i uzyskał status złotej płyty, podobnie w Niemczech, a w Austrii pokrył się platyną. Pierwszy singel z płyty, „All the Right Moves” zadebiutował na osiemnastej pozycji na liście Billboard Hot 100 i pokrył się dwukrotną platyną. Utwór znalazł się w pierwszej dziesiątce oficjalnych notowań w wielu krajach, m.in. w Szwajcarii, Irlandii, Belgii, Nowej Zelandii, Austrii. Podobny sukces odniósł drugi singel „Secrets”. Piosenka dotarła do pierwszej piątki na listach w Niemczech, Austrii, Polsce czy Luksemburgu, a w Niemczech pokryła się złotem. W USA singel zajął dwudzieste pierwsze miejsce na Billboard Hot 100 i podobnie jak wcześniejszy singel pokrył się dwukrotną platyną. Utwór znalazł się również na ścieżce dźwiękowej niemieckiego filmu Zweiohrküken oraz amerykańskiego filmu fantasy Uczeń czarnoksiężnika, a także został wykorzystany w serialach Lost: Zagubieni, Słodkie kłamstewka i Nikita. Trzeci singel z albumu, „Marchin On” największy sukces odniósł w Austrii i Niemczech, gdzie został wybrany do promocji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010. Największy sukces z albumu Waking Up odniósł czwarty singel „Good Life”, wydany w listopadzie 2010 roku. W USA piosenka dotarła do miejsca ósmego na Billboard Hot 100 i pokryła się trzykrotną platyną. Utwór dotarł również do pierwszej dziesiątki oficjalnych notowań w Kanadzie, Austrii czy Belgii. Piosenka zyskała jeszcze większą popularność przez wykorzystanie jej w mediach. Utwór wykorzystano w filmach Jedz, módl się, kochaj, Jeden dzień i serialach takich jak: Plotkara, Pogoda na miłość czy 90210, a także w reklamach Disneya i Hondy.

  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.
  Występ zespołu w Szwajcarii w 2011 roku

  W 2009 roku zespół wystąpił gościnnie na drugim albumie Leony Lewis zatytułowanym Echo śpiewając wspólnie z artystką utwór „Lost Then Found”. W czerwcu 2010 roku zespół wystąpił jako support podczas trasy koncertowej Pink zatytułowanej Funhouse Summer Carnival Tour oraz kilku koncertów zespołu Bon Jovi, a także pod koniec roku 2010 podczas trasy koncertowej Maroon 5. 21 listopada 2011 roku zespół wydał swój pierwszy świąteczny singel „Christmas Without You”. Zespół zaprezentował utwór na żywo 1 grudnia 2011 roku podczas uroczystości National Christmas Tree Lighting 2011.

  Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej „Stodoła” – klub studencki w Warszawie. Należy do Politechniki Warszawskiej. Songland – amerykański program typu talent show wyprodukowany przez Live Animals we współpracy z Universal Television Alternative Studio, Dave Stewart Entertainment oraz 222 Productions, który miał premierę 28 maja 2019 na kanale NBC.

  2012-15: Native[ | edytuj kod]

  Pierwszy singel zapowiadający album Native zatytułowany „Feel Again” został wydany 27 sierpnia 2012 roku. Utwór był częścią kampanii Every Beat Matters organizowanej przez Save the Children. W USA singel zadebiutował na sześćdziesiątym pierwszym miejscu na liście Billboard Hot 100 ostatecznie docierając do trzydziestej drugiej pozycji i pokrył się złotem. 8 stycznia 2013 roku został wydany pierwszy globalny singel „If I Lose Myself” zapowiadający nowy album. Utwór okazał się sukcesem w Austrii, Niemczech, Polsce, Słowacji, Szwecji i Szwajcarii, gdzie dotarł do pierwszej dziesiątki oficjalnych notowań. W USA singel znalazł się na siedemdziesiątej czwartej pozycji na Billboard Hot 100. Po kilku miesiącach ukazał się remiks utworu wykonany przez szwedzkiego DJ’a Alesso. Remiks zyskał duży sukces w Szwecji docierając do czwartej pozycji na liście Sverigetopplistan i pokrywając się podwójną platyną. 22 marca 2013 roku ukazał się album Native. Płyta zadebiutowała na czwartym miejscu listy Billboard 200 sprzedając się w nakładzie 60 000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu premiery. Album znalazł się w pierwszej piątce w notowaniach w krajach niemieckojęzycznych, a w Australii, Austrii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych pokrył się platyną. 2 kwietnia 2013 roku zespół wyruszył w trasę koncertową promującą album, The Native Tour. Trasa obejmowała Europę, Amerykę Północną, Azję, Australię i Nową Zelandię i zakończyła się w marcu 2014 roku.

  Edward Fisher (ur. 17 grudnia 1973) − amerykański muzyk, perkusista w zespole OneRepublic. Eddie dorastał w Mission Viejo w Kalifornii, ale obecnie mieszka w Denver w stanie Kolorado.Digital download – sposób zakupu utworu muzycznego, singla (digital single) lub albumu drogą pobierania plików (np. w formacie MP3). Zakup taki może być zrealizowany w sklepie internetowym. Popularne serwisy tego typu to m.in. iTunes Store, Beatport, Junodownload, DJDownload, Trackitdown, Audiojelly, DanceTunes, Traxsource, DJ Tunes lub Napster.

  14 czerwca 2013 roku ukazał się trzeci singel „Counting Stars”, który odniósł największy sukces z albumu i okazał się największym sukcesem zespołu w ciągu ostatnich lat. Utwór dotarł do pierwszej piątki w oficjalnych notowaniach w ponad dwudziestu krajach świata, m.in. Austrii, Niemczech, Polsce, Hiszpanii, Nowej Zelandii, Australii, Kanadzie czy Meksyku, a także stał się numerem jeden w Wielkiej Brytanii, co daje najwyższą pozycję singla zespołu w tamtym kraju. Utwór dotarł do miejsca drugiego na Billboard Hot 100, powtarzając sukces pierwszego singla zespołu „Apologize”. Singel pokrył się diamentem w Kanadzie i USA, sześciokrotną platyną w Australii, trzykrotną platyną we Włoszech i w Wielkiej Brytanii. Czwarty singel „Something I Need” wydany został w sierpniu i odniósł sukces w Polsce, Nowej Zelandii, Austrii i Australii. Singel pokrył się potrójną platyną w Australii i platyną w Nowej Zelandii. 14 kwietnia 2014 roku zespół wydał reedycję albumu Native promowaną singlem „Love Runs Out”. Utwór dotarł do piętnastego miejsca na Billboard Hot 100 w USA, a także zajął wysokie pozycje na oficjalnych listach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Singel pokrył się platyną w Kanadzie, we Włoszech oraz złotem w Australii, w Niemczech i Szwajcarii. Pod koniec maja 2014 roku zespół wyruszył w kolejną część trasy koncertowej, Native Summer Tour promującą album, która zakończyła się we wrześniu tego samego roku.

  Save the Children jest międzynarodową organizacją non-profit, prowdzącą działalność humanitarną. Została założona w 1919 przez Eglantyne Jebb i jej siostrę Dorothy Buxton w Wielkiej Brytanii w odpowiedzi na tragedię pierwszej wojny światowej.Didżej lub DJ, dyskdżokej (ang. Disc Jockey – Dee Jay) – osoba zajmująca się dobieraniem oraz odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo w celu rozbawienia publiczności. DJ najczęściej stara się stworzyć płynność muzyczną w swoim występie, łącząc ze sobą różne utwory muzyczne, a nawet dodając efekty dźwiękowe, sample, utwory typu acapella. DJ-e turntabliści posługują się także skreczem.

  W lipcu 2014 roku zespół nagrał swoją pierwszą piosenkę soundtrack zatytułowaną „Ordinary Human”. Piosenka promuje film „Dawca pamięci”, którego światowa premiera odbyła się 15 sierpnia 2014 roku. Utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej The Giver: Music Collection, podobnie jak następny singel zespołu „I Lived”. Oficjalnie singel „I Lived” został wydany 25 września 2014 roku. Utwór dotarł do trzydziestego drugiego miejsca na Billboard Hot 100. Singel osiągnął duży sukces we Włoszech, gdzie dotarł do osiemnastego miejsca tamtejszego notowania i pokrył się platyną. W październiku i w listopadzie 2014 roku zespół koncertował w Europie w ramach trasy Native World Tour. W grudniu zespół wystąpił podczas serii koncertów Jingle Ball. W 2014 roku zespół OneRepublic znalazł się na pozycji piątej w podsumowaniu rocznym amerykańskiego rankingu Hot 100 Artists.

  „I Lived” – singel amerykańskiego zespołu pop-rockowego OneRepublic z ich trzeciego albumu studyjnego, Native. Utwór został wydany jako szósty i ostatni singel z albumu. Autorami i producentami piosenki są wokalista zespołu Ryan Tedder oraz Noel Zancanella.Instrument perkusyjny – instrument muzyczny, w którym źródłem dźwięku jest drganie całości lub części instrumentu, które jest wywoływane uderzeniem odpowiedniej części instrumentu pałką, szczotką lub dłonią lub też potrząsaniem całym instrumentem.

  2016-18: Oh My My i inne projekty muzyczne[ | edytuj kod]

  Od 2014 roku zespół pracował nad czwartym albumem studyjnym. W maju 2016 roku wokalista zespołu, Ryan Tedder poinformował, że singel zapowiadający płytę będzie nosił tytuł „Wherever I Go”. Utwór został wydany 13 maja w formacie digital download, natomiast 24 maja został przesłany do radia. Zespół zaprezentował singel po raz pierwszy 17 maja 2016 roku podczas jednego z odcinków amerykańskiego programu The Voice. Oficjalny teledysk do utworu ukazał się 18 maja 2016 roku. Utwór dotarł do 55 pozycji amerykańskiego notowania Billboard Hot 100, a we Włoszech i Szwecji pokrył się platyną, w Kanadzie złotem, w Wielkiej Brytanii srebrem. 12 sierpnia 2016 roku został wydany kolejny singel zapowiadający płytę zespołu zatytułowany „Kids”. 25 sierpnia zespół zapowiedział, że nowy album będzie zatytułowany Oh My My i ukaże się 7 października. 8 września udostępniono singel promocyjny „Future Looks Good”. 21 września zespół wystąpił podczas Apple Music Festival, gdzie zagrał swoje najpopularniejsze utwory oraz wykonał premierowo jeden z utworów z nowej płyty – „Let's Hurt Tonight” i singel promocyjny „Future Looks Good”. 7 października ukazał się album Oh My My. Płyta zadebiutowała na trzecim miejscu listy Billboard 200. W listopadzie 2016 roku zespół ogłosił, że jeden z utworów z ich nowego albumu, „Let’s Hurt Tonight” będzie promował film Ukryte piękno, którego premiera zaplanowana została na 16 grudnia 2016 roku. 6 listopada zespół wykonał utwór podczas gali MTV Europe Music Awards, natomiast 6 grudnia w programie The Voice. Tego samego dnia zaprezentowano teledysk do utworu.

  Pandemia COVID-19 – pandemia zakaźnej choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Epidemia rozpoczęła się 17 listopada 2019 w mieście Wuhan, w prowincji Hubei w środkowych Chinach, a 11 marca 2020 została uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za pandemię. Oh My My – czwarty album studyjny amerykańskiego zespołu pop-rockowego OneRepublic, który zostanie wydany 7 października 2016 roku. Pierwszym singlem promującym album jest utwór „Wherever I Go“, wydany 13 maja 2016 roku. Kolejny singel, „Kids“ wydano 12 sierpnia 2016 roku.

  W kwietniu 2017 roku wokalista zespołu, Ryan Tedder opublikował na oficjalnym koncie Facebooka list, w którym napisał, iź zespół zamierza wydać kolejne piosenki, lecz nie będą to single ani zapowiedzi następnego albumu. W maju ukazał się pierwszy z utworów – „No Vacancy”, w czerwcu piosenka „Truth to Power” promująca film Niewygodna prawda 2, natomiast w lipcu grupa zaprezentowała utwór nagrany wspólnie z norweskim trio SeeB – „Rich Love”.

  Logic, właściwie Sir Robert Bryson Hall II (ur. 22 stycznia 1990 r. w Rockville) – amerykański raper, producent muzyczny i autor tekstów oraz piosenkarz. Waking Up – drugi album studyjny amerykańskiej grupy rockowej OneRepublic, wydany przez Interscope Records, 17 listopada 2009 roku. Autorem wszystkich piosenek z tej płyty jest Ryan Tedder – wokalista zespołu. Pierwszym singlem promującym album jest utwór All the Right Moves. Kolejnym singlem jest Secrets wydany 21 września 2009 roku w Niemczech.

  W lipcu 2017 roku zespół wyruszył w trasę koncertową 2017 Honda Civic Tour, która trwała do września 2017 roku i obejmowała występy w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie oraz w Azji. Latem 2018 roku grupa zagrała kilka koncertów w ramach trasy koncertowej zespołu Zac Brown Band. W maju 2018 roku zespół nagrał utwór „Start Again” w duecie z norweskim raperem Logic. Piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej do drugiego sezonu serialu Trzynaście powodów. Miesiąc później ukazała się wersja utworu nagrana z włoskim raperem Vegas Jonesem. 26 czerwca 2018 roku ukazał się kolejny utwór zespołu, „Connection”. W listopadzie tego samego roku grupa nagrała swoją wersję piosenki „White Christmas”, która została wykorzystana w kampanii reklamowej marki Jeep. 15 grudnia na Netflixie został opublikowany film dokumentalny z udziałem OneRepublic w ramach sesji „Once in a Lifetime”. Dokument zawiera ekskluzywny wywiad z członkami zespołu, występy na żywo zarejestrowane podczas koncertów zespołu, wersje studyjne największych przebojów grupy oraz premierowe wykonanie utworu „Wanted”.

  Marchin On to singel amerykańskiego zespołu pop-rockowego OneRepublic z ich drugiego albumu studyjnego Waking Up. Piosenka została napisana i wyprodukowana przez wokalistę zespołu, Ryana Teddera. W 2010 roku producent muzyczny i raper Timbaland zremiksował utwór i umieścił go na swoim albumie Shock Value II.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

  2019-20 Human[ | edytuj kod]

  17 maja 2019 roku ukazał się singel „Rescue Me” zapowiadający piąty album studyjny grupy. Tego samego dnia ukazał się teledysk do utworu. 11 sierpnia zespół wystąpił podczas gali Teen Choice Awards 2019 wykonując utwory „Rescue Me” oraz „Counting Stars”. 26 i 27 sierpnia roku zespół, w towarzystwie orkiestry Colorado Symphony zagrał koncerty w Red Rocks Amphitheatre w Kolorado. Podczas koncertu zespół wykonał kolejny singel zapowiadający nadchodzący album, „Wanted”, oficjalnie wydany 6 września 2019. Ponadto zespół zaprezentował przedpremierowo utwór „Somebody to Love”, który został wybrany jako singel podczas finałowego odcinka programu Songland wyemitowanego 11 września przez stację NBC. 13 marca 2020 roku ukazał się kolejny singel „Didn't I”. Tego samego dnia zespół ogłosił, że album zatytułowany Human zostanie wydany 8 maja 2020 roku. W związku z sytuacją epidemiczną na świecie zespół odwołał wiele zaplanowanych koncertów, m.in. we Włoszech czy Francji. Od 18 marca Ryan Tedder, wokalista zespołu oraz wiolonczelista, Brent Kutzle przebywając na dobrowolnej kwarantannie regularnie organizowali akustyczne koncerty za pośrednictwem swojego konta na Instagramie, tym samym zachęcając do pozostania w domu. 20 marca zespół przyłączył się do akcji Together at Home organizowanej przez Global Citizen Festival oraz Światową Organizację Zdrowia, w ramach której zagrał koncert. Podczas koncertów Ryan zapowiedział wydanie utworu „Better Days”, który powstał w oparciu o obecne wydarzenia. Zespół wykonał utwór przedpremierowo podczas koncertu Dive Bar Tour Home Edition organizowanego przez Bud Light za pośrednictwem Facebooka. Utwór „Better Days” oficjalnie został wydany 25 marca 2020 roku. 8 kwietnia zespół ogłosił, że z powodu pandemii COVID-19 premiera piątego albumu studyjnego została przesunięta. 15 maja 2020 roku został wydany singel Kygo „Lose Somebody” z gościnnym udziałem zespołu. 22 maja 2020 roku grupa wydała wersję piosenki „Better Days” nagraną wspólnie z argentyńskim raperem Khea. 25 września zespół wydał singel „Wild Life” promujący film Disneya „Clouds”.

  Teen Choice Awards – coroczna gala wręczenia nagród transmitowana przez telewizję Fox. Nagroda wręczana za największe osiągnięcia w dziedzinie muzyki, filmu, sportu, telewizji oraz mody. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem mediów społecznościowych, biorą w nim udział osoby w wieku od 13 do 19 lat.Kwarantanna – czasowe odosobnienie (dawn. 40-dniowe z łac. quarantena czyli 40) ludzi, zwierząt, roślin lub towarów, co do których istnieje podejrzenie, że mogą być roznosicielami chorób zakaźnych.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Światowa Organizacja Zdrowia, WHO (ang. World Health Organization) – jedna z organizacji działających w ramach ONZ, zajmująca się ochroną zdrowia. Jej siedzibą jest Genewa.
  Love Runs Out” – piosenka amerykańskiego pop-rockowego zespołu OneRepublic stworzona na ich trzeci album studyjny Native. Utwór został wydany 14 kwietnia 2014 roku jako piąty singiel z płyty. Piosenka została napisana przez członków zespołu Ryana Teddera, Brenta Kutzle, Drew Browna, Zacha Filkinsa i Eddie Fishera, a wyprodukowana przez Ryana Teddera.
  ”Feel Again” – singel amerykańskiego zespołu pop-rockowego OneRepublic z ich trzeciego albumu studyjnego, Native. Utwór został wydany 27 sierpnia 2012 roku jako pierwszy singel promujący album zespołu. Autorami piosenki i producentami są Ryan Tedder, Brent Kutzle, Drew Brown, Noel Zancanella.
  „Start Again” – utwór amerykańskiego zespołu OneRepublic i norweskiego rapera Logic który został wydany 15 maja 2018 roku. Piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej do drugiego sezonu serialu Trzynaście powodów.
  Come Home – piosenka amerykańskiej grupy pop-rockowej OneRepublic z albumu Dreaming Out Loud. Utwór został napisany i wyprodukowany przez wokalistę zespołu Ryana Teddera. w 2009 roku piosenka została nagrana z gościnnym udziałem Sary Bareilles i wydana 14 lipca 2009 roku jako piąty i ostatni singel promujący Dreaming Out Loud. Utwór zadebiutował na poz. 80. na Billboard Hot 100. Na liście znajdował się tylko przez tydzień z powodu braku promocji utworu.
  Say (All I Need) to piosenka pop rockowego zespołu OneRepublic z ich debiutanckiego albumu Dreaming Out Loud. W programie MTV, lider zespołu, Ryan Tedder ogłosił, że "Say (All I Need)" będzie następnym singlem z albumu.
  Gitara prowadząca lub gitara solowa (ang. lead guitar lub solo guitar) jest to rola gitary w zespołach muzycznych, najczęściej rockowych, która ma zapewnić utrzymanie melodii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.234 sek.