• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • On Through the Night

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  "Rock Brigade" jest wydanym w roku 1980 singlem przez brytyjski hard rockowy zespół Def Leppard z ich debiutanckiego albumu On Through the Night. To był drugi singel zespołu, który został wydany tylko w USA. Strona B płyty zawiera utwór "When the Walls Came Tumbling Down". Ta piosenka jest uważana przez wielu fanów jako jedna z najbardziej popularnych kompozycji zespołu.

  On Through the Night – pierwszy album brytyjskiego zespołu rockowego Def Leppard wydany w 1980 roku.

  Lista utworów[]

  1. Rock Brigade
  2. Hello America
  3. Sorrow Is a Woman
  4. It Could Be You
  5. Satellite
  6. When the Walls Came Tumbling Down
  7. Wasted
  8. Rocks Off
  9. It Don't Matter
  10. Answer to the Master
  11. Overture

  Twórcy[]

 • Joe Elliott - wokal
 • Pete Willis - gitara rytmiczna
 • Steve Clark - gitara rytmiczna
 • Rick Savage - gitara basowa
 • Rick Allen - perkusja
 • Gościnie wystąpili
 • Dave Cousins - wokal
 • Chris Hughes - klawisze
 • Notowania[]

  Przypisy

  1. Steve Huey: On Through the Night - Def Leppard | Songs, Reviews, Credits | AllMusic (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-04-03].
  2. DEF LEPPARD | full Official Chart History | Official Charts Company (ang.). www.officialcharts.com. [dostęp 2016-03-31].
  3. australian-charts.com - Discography Def Leppard (ang.). australian-charts.com. [dostęp 2016-03-31].
  4. Def Leppard - Chart history | Billboard (ang.). www.billboard.com. [dostęp 2016-03-31].

  Linki zewnętrzne[]

 • On Through the Night w bazie Discogs
 • Oficjalna strona zespołu
 • Singel "Wasted" z roku 1979 to pierwsze w historii wydawnictwo pochodzącego z Wielkiej Brytanii zespołu Def Leppard. Ten zespół, grający w stylu hard rock, osiągnął spory sukces wraz z swoim debiutanckim albumem On Through the Night, który uzyskał status platynowego. Singel ten miał w założeniu promować tę płytę, ale utwory, które się na nim znalazły, są różne w swoich wersjach od tych samych utworów zamieszczonych na albumie.Pete Willis, właśc. Peter Andrew Willis (ur. 16 lutego 1960 w Sheffield) – brytyjski gitarzysta, członek zespołu Def Leppard.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).
  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.
  Def Leppard – brytyjski zespół muzyczny wykonujący muzykę z pogranicza hard rocka i glam metalu, powstały w 1977 roku w Sheffield. Czas największej popularności grupy to lata 80. oraz początek 90., kiedy to wydane zostały takie albumy jak Pyromania (1983) oraz Hysteria (1987), obie certyfikowane jako diamentowe w USA za sprzedaż 10 milionów kopii każda. Def Leppard sprzedali ponad 100 milionów płyt na całym świecie. Zostali uplasowani na 31. miejscu listy najlepszych artystów hardrockowych przez stację VH1 oraz na 70. miejscu listy najlepszych artystów wszech czasów.
  Stephen Maynard Clark (ur. 23 kwietnia 1960 w Sheffield, zm. 8 stycznia 1991 w Londynie) – drugi gitarzysta brytyjskiego zespołu hardrockowego Def Leppard, do chwili śmierci w 1991.
  Gitara rytmiczna (ang. rhythm guitar) - jest to rola gitary grającej akompaniament w rozmaitych muzycznych stylach, najczęściej jej zadaniem jest zapewnianie harmonii, rytmu i jego akcentowanie.
  Chris R. Hughes (ur. 26 listopada 1983 w Saco, w stanie Maine, w Stanach Zjednoczonych) – przedsiębiorca, współzałożyciel portalu społecznościowego Facebook, z kolegami z pokoju na Harvardzie: Markiem Zuckerbergiem, Dustinem Moskovitzem i Eduardo Saverinem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.