• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Omen III: Ostatnie Starcie

  Przeczytaj także...
  Omen (ang. The Omen) to amerykańsko-brytyjski horror z 1976 roku wyreżyserowany przez Richarda Donnera. Jest to pierwszy film z serii Omen, ze scenariuszem Davida Seltzera. Wystąpili w nim m.in. Gregory Peck, Lee Remick, David Warner, Harvey Stephens, Billie Whitelaw, Patrick Troughton, Martin Benson i Leo McKern.Ambasador – szef misji dyplomatycznej pierwszej klasy, reprezentujący państwo wysyłające wobec władz innego państwa lub organizacji międzynarodowej.
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Omen III: Ostatnie Starcie (ang. Omen III: The Final Conflict) – to trzecia część z serii horrorów opowiadających o powstaniu i upadku Antychrysta. Akcja rozgrywa się po wydarzeniach opisanych w Omen i Omen II. Przez niektórych uważana za koniec serii, ponieważ jest ostatnią częścią, w której występuje Damien Thorn.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Wydany w 1981 roku, film pokazuje postępy jakie poczynił dorosły już Damien Thorn w przejęciu władzy nad światem, z pozycją amerykańskiego ambasadora w Wielkiej Brytanii i ochotą na fotel prezydenta USA, mającego umożliwić mu wyzwolenie Apokalipsy.

  Film wyreżyserował Graham Baker. Występują m.in. Sam Neill jako Thorn, Lisa Harrow jako reporterka Kate Reynolds, a także Rossano Brazzi jako ksiądz DeCarlo z boską misją zabicia Antychrysta.

  Damien Thorn – główna postać fikcyjna oraz główny antagonista w serii filmowej Omen. Jest Antychrystem i synem Szatana. Rolę tę odgrywali Harvey Spencer Stephens, Jonathan Scott-Taylor, Sam Neill, i Seamus Davey-Fitzpatrick. Każdy z nich do tej roli farbował włosy na kruczo-czarno.Apokalipsa – (z gr. apokalypsis - odsłonięcie, objawienie) w terminologii judaistycznej i chrześcijańskiej literatury religijnej, to opis szczególnego rodzaju proroctwa, dotyczącego tego, co ma się wydarzyć w dniach ostatecznych, przekazywanego przez Boga wybranemu prorokowi.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Damien Thorn (Sam Neill) zostaje mianowany Ambasadorem do Wielkiej Brytanii, to samo stanowisko które kiedyś należało do jego przybranego ojca z pierwszego Omena. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich Omenów, dorosły Damien jest całkowicie świadomy swego szatańskiego rodowodu oraz swego przeznaczenia.

  Sam Neill (ur. 14 września 1947 w Omagh w Irlandii Północnej) – nowozelandzki aktor pochodzenia irlandzkiego, ale także reżyser i scenarzysta.Omen II (ang. Damien:Omen II) – amerykański film z 1978 roku, kontynuacja horroru Omen. Akcja rozgrywa się siedem lat po wydarzeniach z pierwszego filmu. Występują m.in. William Holden, Lee Grant, Sylvia Sidney, Lew Ayres, Robert Foxworth i Jonathan Scott-Taylor. Nakręcony przez Dona Taylora, jest to drugi film z serii Omen.

  Wykaz zgonów poszczególnych postaci[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Omen III: Ostatnie Starcie w bazie IMDb (ang.)
 • Omen III: Ostatnie Starcie w bazie Filmweb
 • Warto wiedzieć że... beta

  Antychryst (gr. antichristos) – przeciwnik, oponent Chrystusa (anti – przeciw, zamiast; christos – pomazaniec); duch będący zaprzeczeniem Chrystusa, jego antytezą. Szatan; anioł upadły, zły duch, czart, władca, który rządzi w powietrzu (Biblia: List do Efezjan, 2,2), kusiciel, książę ciemności, w wierzeniach judeo-chrześcijańskich główny duch zła we wszechświecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.