• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Olga Szomańska  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Tu Es Petrus (łac. Ty jesteś Skałą) – oratorium stworzone na cześć Jana Pawła II i ukończone tuż po jego śmierci. Autorem słów oratorium jest krakowski literat Zbigniew Książek, natomiast muzykę skomponował Piotr Rubik. "Tu Es Petrus" jest drugą częścią, powstałego z inicjatywy prezydenta miasta Kielc (wcześniej wojewody świętokrzyskiego) Wojciecha Lubawskiego, Tryptyku Świętokrzyskiego (Tryptyku Kieleckiego).Pierwsza miłość – polska opera mydlana, emitowana przez telewizję Polsat od 4 listopada 2004. Nadawana jest od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Akcja rozgrywa się głównie we Wrocławiu, gdzie w większości mieszkają główni bohaterowie oraz w wiosce Wadlewo, niedaleko Wrocławia. Sceny w plenerze kręcone są w Parku Szczytnickim, w okolicach ronda Reagana, Ostrowie Tumskim oraz kamienicy przy ul. Smoluchowskiego.

  Olga Szomańska, dawniej Olga Szomańska-Radwan (ur. 18 listopada 1982) – polska wokalistka i aktorka estradowa (aktorski egzamin eksternistyczny ZASP 2006), córka Włodzimierza Szomańskiego. Znana przede wszystkim z występów w oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, Tu Es Petrus. Sporadycznie występowała również w pozostałych dwóch częściach Tryptyku Świętokrzyskiego: w Świętokrzyskiej Golgocie i Psałterzu Wrześniowym.

  Marcin Kołaczkowski (ur. 26 listopada 1978 w Warszawie) – polski aktor teatralny i filmowy a także producent musicalowy. Jest reżyserem samochodowego musicalu wyprodukowanego przez teatr Old Timers Garage "The Bricklin Musical - Samochodowa Fantazja" w którym gra także jedną z ról.Włodzimierz Stanisław Szomański (ur. 1948, zm. 1 maja 2014 w Warszawie) – polski muzyk, wokalista, kompozytor, pedagog i aranżer, założyciel i lider grupy muzycznej Spirituals Singers Band, ojciec Olgi Szomańskiej.

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 2 Dyskografia
 • 3 Filmografia
 • 4 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Grease – musical z 1972 roku autorstwa Jima Jacobsa oraz Warrena Caseya. Na podstawie tego musicalu powstał w 1978 roku głośny film w reżyserii Randala Kleisera o tym samym tytule.
  Lubin (niem. Lüben) – miasto i gmina w południowo-zachodniej Polsce, na Śląsku (Dolnym Śląsku), w województwie dolnośląskim, siedziba powiatu lubińskiego, gminy miejskiej i gminy wiejskiej Lubin. Jest to drugie miasto pod względem liczby mieszkańców (po Legnicy) w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym, piąte w województwie dolnośląskim i pięćdziesiąte w Polsce.
  Szansa na sukces – teleturniej muzyczny typu talent show, emitowany w TVP2 od 14 listopada 1993 do 29 kwietnia 2012 w niedziele o godzinie 15.00. Twórcą programu była Elżbieta Skrętkowska, prowadził go Wojciech Mann.
  Piotr Andrzej Rubik (ur. 3 września 1968 w Warszawie) – polski wiolonczelista, kompozytor muzyki pop, filmowej i teatralnej, producent muzyczny oraz prezenter telewizyjny. Jeśli chodzi o kompozycję i dyrygenturę − Rubik jest samoukiem − nie ukończył studiów na tych kierunkach.
  Teatr Muzyczny „Roma” – teatr muzyczny w Warszawie, mieszczący się w centrum miasta, przy ul. Nowogrodzkiej 49. W latach 90. XX wieku teatr przeszedł pod opiekę władz Warszawy, zmieniając nazwę (dawniej Operetka Warszawska).
  The Bricklin Musical - Samochodowa Fantazja – musical opowiadający historię samochodowego wizjonera Malcolma Bricklina, który usiłował stworzyć najbezpieczniejszy samochód na świecie Bricklin SV-1 (Safety Vechicle 1). Wierząc w powodzenie swojego przedsięwzięcia, wizjoner nadał pojazdowi własne nazwisko. W spektaklu przedstawiono historię spotkania Malcolma Bricklina oraz Richarda Hatfielda zakończonego zawiązaniem spółki i otwarciem fabryki w kanadyjskiej prowincji Nowy Brunszwik. Marzenia o produkcji najbezpieczniejszego pojazdu spełzły na niczym i obaj panowie ponieśli spektakularną klęskę.
  Hanna Banaszak (ur. 24 kwietnia 1957 w Poznaniu) – polska piosenkarka jazzowa i estradowa. Wykonuje standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej lat 20. i 30. oraz nowe piosenki, nierzadko pisane specjalnie dla niej. Jest również poetką.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.063 sek.