• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Olga Sosnovska

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Olga Sosnovska, właśc. Olga Sosnowska (ur. 21 maja 1972 w Wieluniu) – polsko-brytyjska aktorka. Jej mężem jest aktor Sendhil Ramamurthy, z którym ma córkę Halinę oraz syna Alexa.

  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Filmografia[]

 • 19992003: The Vice – Tanya
 • 20002005: Pan na dolinie – Marie-Helene
 • 2000: Take Me – Andrea Patton
 • 2000: Jazon i Argonauci – Atalanta
 • 2000: Gormenghast – Keda
 • 2001: Prawo i porządek: Zbrodniczy Zamiar – Jeanne Marie
 • 2001: Podróż na zachód – Linda
 • 2002: Spooks – Fiona Carter
 • 2004: Głowa do góry – Simone
 • 2007: Ocean’s Thirteen – Debbie
 • 2011: Weeds – Zoya
 • Linki zewnętrzne[]

 • Olga Sosnovska w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Olga Sosnovska w bazie filmweb.pl
 • Sendhil Ramamurthy, właściwie Sendhil Amithab Ramamurthy (ur. 17 maja 1974 w Chicago, w stanie Illinois) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy.Jazon i Argonauci (ang. Jason and the Argonauts) – amerykański film przygodowy z 1999 roku w reżyserii Nicka Willinga, wyprodukowany przez Hallmark Channel, będący adaptacją mitu o wyprawie Argonautów po złote runo.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wieluń (łac. Velun, ros. Велюнь, jid. וויעלון, czes. Věluň) – miasto w woj. łódzkim, na krańcu Wyżyny Wieluńskiej, siedziba powiatu wieluńskiego oraz gminy Wieluń.
  Trawka (ang. Weeds) – amerykański serial, czarna komedia wyprodukowana przez telewizję Showtime. Akcja serialu rozgrywa się w fikcyjnym kalifornijskim mieście Agrestic, a później Ren Mar (patrz Del Mar), których mieszkańcy kupują bądź rozprowadzają marihuanę (stąd tytuł).
  Ocean’s Thirteen – sequel filmu Ocean’s Twelve: Dogrywka z 2004 roku, który z kolei jest kontynuacją filmu Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra z roku 2001, będącego reprodukcją oryginalnej wersji filmu Rat Pack Film (1960). Reżyserem Ocean’s Thirteen jest Steven Soderbergh. Praca nad filmem rozpoczęła się w lipcu 2006 roku. Scenariusz napisali Brian Koppelman i David Levein. Producentem jest Jerry Weinntraub. Film miał premierę 24 maja 2007
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Tajniacy (Spooks) – brytyjski serial sensacyjny produkowany przez firmę Kudos na zlecenie BBC i emitowany po raz pierwszy w latach 2002-2011 na antenie BBC One. Wyprodukowano 86 odcinków podzielonych na 10 serii. Serial był czterokrotnie nominowany do Nagrody Telewizyjnej BAFTA w kategorii najlepszy serial dramatyczny. Otrzymał ją raz, w 2003 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.