Oleksy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 • forma imienia Aleksy notowana w średniowieczu na obszarze kresów południowo-wschodnich (Ruś Czerwona);
 • Józef Oleksy (ur. 1946, zm. 2015) – polski polityk;
 • Tomasz Oleksy (ur. 1976) – polski wspinacz.
 • Zapoznaj się również z:

  Powiat makowski - powiat w Polsce, w północnej części województwa mazowieckiego, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Maków Mazowiecki.Województwo mazowieckie – jednostka podziału administracyjnego Polski, największe pod względem powierzchni i ludności województwo, znajdujące się w środkowej i wschodniej części Polski. Obejmuje obszar o powierzchni 35 558,47 km². Według danych z 2011 r. miało 5,29 mln mieszkańców. Siedzibą władz województwa jest Warszawa. Województwo zostało utworzone 1 stycznia 1999 r.
 • Strzemieczne-Oleksywieś w Polsce, w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim, w gminie Młynarze.
 • Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).Tomasz Oleksy (ur. 14 września 1976 w Tarnowie) – zawodnik Tarnovii Tarnów, jeden z najlepszych zawodników na świecie we wspinaczce sportowej. Wzrost 180 cm, waga 64 kg, trenuje od 1991 roku.
  Warto wiedzieć że... beta

  Strzemieczne-Oleksy – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim, w gminie Młynarze.
  Gmina Młynarze (dawn. gmina Sieluń) – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.

  Reklama