• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ole Riber Rasmussen

  Przeczytaj także...
  XXVI Letnie Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Atlancie w Stanach Zjednoczonych w dniach 19 lipca - 4 sierpnia 1996 roku.XXII Letnie Igrzyska Olimpijskie rozgrywane były w Moskwie w dniach 19 lipca–3 sierpnia 1980. W zawodach olimpijskich udział brało 5217 sportowców, z czego ponad 1/5 stanowiły kobiety. Igrzyska zostały zbojkotowane przez większość krajów zachodnich.
  XXIV Letnie Igrzyska Olimpijskie (oficjalnie Igrzyska XXIV Olimpiady) odbyły się w 1988 roku w Seulu (Korea Południowa).

  Ole Riber Rasmussen (ur. 28 września 1955) – duński strzelec sportowy. Srebrny medalista olimpijski z Los Angeles.

  DaniaKrólestwo Danii (duń. Kongeriget Danmark) – państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. W jej skład wchodzą też formalnie Grenlandia oraz Wyspy Owcze, które posiadając szeroką autonomię tworzą z kontynentalną Danią Wspólnotowe Królestwo Danii (Rigsfællesskabet). Dania graniczy od południa z Niemcami, zaś przez cieśninę Sund sąsiaduje ze Szwecją.XXV Letnie Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Barcelonie w 1992 roku. Były to pierwsze igrzyska olimpijskie odbywające się w Hiszpanii.

  Specjalizował się w skeecie. Zawody w 1984 były jego debiutanckimi igrzyskami olimpijskimi, później startował również w Seulu, Barcelonie i Atlancie (czwarte miejsce). W Los Angeles, pod nieobecność sportowców z większości krajów Bloku Wschodniego, zajął drugie miejsce, wyprzedził go jedynie Amerykanin Matthew Dryke. Był medalistą mistrzostw Europy i zawodów Pucharu Świata.

  Strzelectwo – ogół aktywności związanej z użyciem broni palnej lub broni pneumatycznej, zarówno bojowym, jak i sportowym, myśliwskim oraz rekreacyjnym. Czasem termin ten jest używany w odniesieniu do użycia innych typów broni zdolnych do miotania pocisków, zwłaszcza łuku i kuszy, choć w tym przypadku bardziej odpowiednie jest stosowanie terminu łucznictwo.

  Linki zewnętrzne[]

 • Ole Riber Rasmussen na stronie ISSF
 • Przypisy

  1. Ole Riber Rasmussen Biography and Olympic Results (ang.). Sports-Reference.com. [dostęp 14 lutego 2013].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.