• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Okazaki  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Sztuczne ognie (fajerwerki, od niemieckiego Feuerwerk) – wyroby pirotechniczne wykorzystywane do celów widowiskowych i sygnalizacyjnych, po zapaleniu dające efekty świetlne i akustyczne. Obecnie największym producentem fajerwerków są Chiny.Zamek Okazaki (jap. 岡崎城, Okazaki-jō) - Zamek Okazaki został zbudowany w 1455 r. przez Saigo Tsugiyori. Następnie przejęty przez rodzinę Matsudaira w 1524 r.(i prawdopodobnie przeniesiony na drugą stronę rzeki). Zamek przetrwał dzięki poparciu Tokugawy Iyeyasu, nawet gdy on przeniósł się do Edo w 1590. W czasie epoki Edo służył jako siedziba (大名-daimyō) feudalnego pana prowincji Mikawa i był dominującym w regionie aż do epoki Meiji. Uznany jako przeżytek starej epoki, zamek został zniszczony. W 1959 główny budynek został zrekonstruowany w swoim oryginalnym stylu, jednak ściany zostały wykonane w stylu zastosowanym przez lorda Hondę w 1620.
  Główna brama (sanmon) świątyni Takisan-ji

  Okazaki (jap. 岡崎市 Okazaki-shi) – miasto w Japonii, w prefekturze Aichi, na wyspie Honsiu.

  Położenie[ | edytuj kod]

  Miasto leży we wschodniej części prefektury Aichi. Sąsiaduje z miastami:

 • od północy z Toyotą;
 • od wschodu z Shinshiro;
 • od południa z Nishio, Kōta, Gamagōri i Toyokawą;
 • od zachodu z Anjō.
 • Honsiu (jap. 本州, Honshū) – największa, a tym samym główna wyspa Japonii. Na północy cieśnina Tsugaru oddziela ją od Hokkaido, na południu Morze Wewnętrzne od Sikoku, a na południowym zachodzie po drugiej stronie cieśniny Shimonoseki leży wyspa Kiusiu. Honsiu jest siódmą co do wielkości wyspą na świecie.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Kamakura (jap. 鎌倉時代 Kamakura-jidai) – okres w historii Japonii, trwający od 1185 (lub 1192) do 1333 roku.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.
  Siogunat, szogunat (jap. 幕府, bakufu, dosł.: „rządy spod namiotu”) – nazwa okresu historycznego oraz systemu zarządzania krajem przez dziedzicznych dowódców wojskowych (siogunów) w dawnej Japonii.
  Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.
  Guanyin – główna postać chińskiego panteonu buddyjskiego, odpowiednik indyjskiego bodhisattwy Awalokiteśwary, przedstawiany w postaci kobiecej. W Chinach Guanyin jest także tradycyjnie czczona w ludowej religii jako bogini miłosierdzia, litości i płodności.
  Fujiwara (jap. 藤原氏, Fujiwara-uji, Fujiwara-shi) – jeden z wielkich rodów arystokratycznych Japonii. Wywodzi się z rodu sprzed 646 r. zwanego Nakatomi.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.