• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Offensywa  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Piotr Antoni Stelmach, popularny jako Stelmi lub Stelka (ur. 23 sierpnia 1971) – dziennikarz muzyczny i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia.Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach – polski, alternatywny rockowy zespół muzyczny pochodzący z Nowego Dworku – miejscowości położonej niedaleko Świebodzina, założony w 2001 roku.

  Offensywaaudycja muzyczna emitowana w Programie Trzecim Polskiego Radia w piątkowe wieczory o godzinie 22:00, po Liście Przebojów. Prowadzona jest przez Piotra Stelmacha, przy współpracy Anny Gacek, Borysa Dejnarowicza i Jakuba Wandachowicza. Z audycją współpracował także Sasza Tomaszewski (Psychocukier).

  Lista Przebojów Programu Trzeciego (Lista Przebojów Trójki) – polska radiowa lista przebojów nadawana na antenie Programu III Polskiego Radia. Od 24 kwietnia 1982 do 27 lipca 2007 prowadzona przez Marka Niedźwieckiego, a od 3 sierpnia 2007 do 27 marca 2010 przez Piotra Barona. Od 5 kwietnia 2010 prowadzona jest na zmianę przez obu dziennikarzy. Audycja nadawana jest w piątki w godz. 19.00-22.00.New York Crasnals – polski zespół muzyczny założony w styczniu 2004 w Krakowie przez trójkę muzyków działającego w latach 2002-2004 post-rockowego zespołu Idioten Camera: Jacka Smolickiego (wokal, gitara, sample), Marcina Białotę (bas) i Michał Smolickiego (perkusja).

  Audycja propaguje muzykę alternatywną, niezależną, undergroundową i progresywną. W audycji swoje szczególne miejsce mają artyści debiutujący. Od października 2010 r. program prezentuje głównie muzykę polską. Program związany jest z festiwalem Off Festival oraz cyklem koncertów Męskie Granie.

  Artur Rojek (ur. 6 maja 1972) – polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i gitarzysta. Członek zespołów Myslovitz (1992-2012) i Lenny Valentino (1998-2001). Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.Baaba – polski awangardowy zespół jazzowy założony na przełomie XX i XXI wieku przez Bartosza Webera. Koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą.

  Spis treści

 • 1 Wydawnictwa płytowe
 • 1.1 Piotr Stelmach prezentuje – Offensywa
 • 1.2 Piotr Stelmach prezentuje: Offensywa 2
 • 1.3 Piotr Stelmach prezentuje – Offensywa 3
 • 1.4 Piotr Stelmach prezentuje: Offensywa 4
 • 1.5 Offsesje 1
 • 1.6 Offsesje 2
 • 2 Podobne audycje
 • 3 Przypisy
 • 4 Linki zewnętrzne
 • Wojtek Mazolewski (ur. w 1976 roku w Gdańsku) – polski gitarzysta basowy i kontrabasista jazzowy, jeden z współtwórców yassu, lider zespołów Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet. Młodszy brat Mazzolla.NO! NO! NO! - polska grupa muzyczna wykonująca rock alternatywny. Grupa powstała z inicjatywy muzyków znanych z występów w grupie Myslovitz Przemysława Myszora i Wojciecha Powagi oraz instrumentalisty i wokalisty Tomasza Makowieckiego. Muzycy zadebiutowali koncertem na rozdaniu nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyków w 2008 roku. Podczas występu zespół wykonał interpretację utworu "A Girl Like You" z repertuaru Edwyna Collinsa co przyczyniło się do dalszej współpracy.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Psychocukier – zespół rockowy założony w Łodzi w połowie lat 90. W obecnym składzie od około 2001. Zespół zdobył sporą najpierw lokalną a potem ogólnopolską popularność w środowiskach związanych z muzyką na długo przed wydaniem debiutanckiego albumu. Głównie za sprawą transowych, psychodelicznych koncertów. Nazwa zespołu pochodzi z filmu Brooklyn Boogie.
  Letters From Silence - polski zespół rockowy założony w listopadzie 2009 roku w Warszawie przez Wawrzyńca Dąbrowskiego i Maćka Bąka. 13 czerwca 2011 roku nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia ukazał się ich debiutancki album No Plain Shortcuts.
  Beneficjenci Splendoru – polski zespół muzyczny założony w 2005 roku w Warszawie przez dziennikarza, multiinstrumentalistę i producenta muzycznego, Marcina Staniszewskiego.
  L.Stadt – polska grupa muzyczna wykonująca rock z elementami surf rocka, country, psychodelii założona w Łodzi, w 2003 roku. Nazwa zepołu nawiązuje do okupacyjnej nazwy miasta - Litzmannstadt.
  Dick4Dick (również D4D) – polski zespół założony w Gdańsku w 2004 roku. Grupa początkowo prezentowała muzykę z pogranicza rocka, popu i muzyki elektronicznej. Zespół znany jest z ekstrawaganckich koncertów i dosadnych tekstów piosenek.
  Paweł Kostrzewa (ur. w pierwszej połowie sierpnia 1967 w Głuszycy) – polski dziennikarz radiowy i krytyk muzyczny, szef redakcji muzycznej portalu Onet.pl, dyrektor artystyczny Seven Festival.
  Kim Nowak - polska grupa muzyczna wykonująca rock. Powstała w 2008 roku z inicjatywy braci Bartosza i Piotra Waglewskich oraz Michała Sobolewskiego. Nazwa zespołu bezpośrednio odnosi się do osoby amerykańskiej aktorki Kim Novak. W sierpniu 2009 roku muzycy zarejestrowali pierwsze nagrania.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.049 sek.