• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Offensive tackle

  Przeczytaj także...
  Futbol amerykański (ang. American football) – sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa jedenastoosobowe zespoły. Najpopularniejszy sport w Stanach Zjednoczonych.Guard (G) - pozycja zawodnika formacji ataku w futbolu amerykańskim i kanadyjskim. Zawodnik ten należy do offensive line.
  Futbol kanadyjski – jeden z najpopularniejszych sportów w Kanadzie. Sport pochodzi od angielskiego rugby. Jest on bardzo podobny do futbolu amerykańskiego. Są nieznaczne różnice w przepisach, z których jedną jest możliwość zdobywania pojedynczych punktów (single). Wynika to z tego, że zmiany w przepisach College football, które zostały wprowadzone na początku XX. wieku nie zostały przejęte przez Kanadyjczyków. Różnice te powodują to że w futbolu kanadyjskim jest mniej przerw w meczu co pozwala na szybsze rozgrywanie piłki.
  Football-Formation-OT.svg

  Offensive tackle (OT) (T) - pozycja zawodnika formacji ataku w futbolu amerykańskim i kanadyjskiego. Zawodnik ten należy do offensive line.

  Center (C) (środkowy) – pozycja zawodnika w futbolu amerykańskim i kanadyjskim. Zawodnik ten należy do formacji ataku, i wchodzi w skład offensive line. Jego zadaniem jest rozpoczęcie akcji i podanie piłki do rozgrywającego.

  W skład formacji ataku wchodzi dwóch zawodników typu tackle, którzy praktycznie zamykają formacje offensive line. Jeden ustawiony jest po lewej, zaś drugi po prawej stronie, tuż obok graczy typu guard. Zadania są podobne do zadań, jakie wykonują center i guard. Przy czym zawodnicy ci muszą zwracać baczną uwagę na zawodników z drużyny broniącej, którzy są ustawieni na skrzydłach i chcą ominąć offensive line.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.703 sek.