• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Off Festival  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek powstało 1 lipca 2010 roku w wyniku połączenia Górnośląskiego Centrum Kultury i Estrady Śląskiej. Nowo powstała instytucja kontynuować ma misję zarówno Górnośląskiego Centrum Kultury, jak i Estrady Śląskiej, stawiając sobie za cel:Dinosaur Jr – amerykańska grupa indierockowa ze stanu Massachusetts. W jej skład wchodzili J Mascis (wokal, gitara), Lou Barlow (gitara basowa; później w Sebadoh) i Murph (perkusja). Grupa łączyła hardcore, noise rock spod znaku Sonic Youth, heavy metal i melodyjny hard rock w stylu Neila Younga, kładąc zarazem podwaliny lo-fi.

  OFF Festivalfestiwal muzyczny o charakterze cyklicznym, obejmujący szeroko rozumianą muzykę alternatywną. Pierwsza edycja odbyła się w dniach 18-20 sierpnia 2006 na terenie kąpieliska "Słupna" w Mysłowicach. Od roku 2010 festiwal odbywa się w Katowicach. Dyrektorem festiwalu jest były wokalista zespołu MyslovitzArtur Rojek.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Olga Tokarczuk (ur. 29 stycznia 1962 w Sulechowie) – polska pisarka, eseistka, autorka scenariuszy, poetka, psycholog, laureatka Nagrody Literackiej Nike (2008).

  Spis treści

 • 1 Nagrody i wyróżnienia
 • 2 I edycja w 2006
 • 3 II edycja w 2007
 • 4 III edycja 2008
 • 5 IV edycja w 2009
 • 6 V edycja w 2010
 • 7 VI edycja – rok 2011
 • 8 VII edycja w 2012
 • 9 Przypisy
 • 10 Linki zewnętrzne
 • Nagrody i wyróżnienia[]

  Bassisters Orchestra

  W styczniu 2012 OFF Festival został doceniony zdobywając prestiżową nagrodę European Festival Award w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości. W tym samym roku serwis internetowy Pitchfork wyróżnił OFF Festival umieszczając go na liście 20 najwazniejszych festiwali letnich na świecie.

  Maria Peszek (ur. 9 września 1973 we Wrocławiu) – polska aktorka i piosenkarka. Zadebiutowała w 1993 roku. Występowała m.in. na scenie Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatru Studio i Teatru Narodowego w Warszawie. Ma na swoim koncie szereg kreacji filmowych i telewizyjnych, a także liczne role w spektaklach Teatru Telewizji.Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

  Organizatorzy wraz z uczestnikami festiwalu minimalizują wpływ na środowisko korzystając z energii odnawialnej, segregując śmieci oraz podając żywność na biodegradowalnych naczyniach. W 2013 roku zostało to docenione, a OFF Festiwal został uznany za festiwal przyjazny środowisku naturalnemu zdobywając międzynarodową nagrodę Green’n’Clean.

  Michał Witkowski (ur. 17 stycznia 1975 we Wrocławiu) – polski pisarz i dziennikarz, stale współpracuje z "Ha!artem". Mieszka w Warszawie.T.Love – polski zespół muzyczny założony w 1982 w Częstochowie. W początkach kariery, w latach 80. XX wieku, pozostający pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystający również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Delons - grupa rockowa z Mysłowic. Jest w praktyce zespołem stworzonym przez Marka Jałowieckiego i kontynuacją projektu "Generał Stilwell". Muzyka zespołu to duża dawka alternatywy ale również klasycznego rocka, psychodeli i brit popu. Grupa była prekursorem, szczególnie w dawnym składzie, tego gatunku muzycznego na Śląsku a nawet w całej Polsce.
  Anna Calvi (ur. w 1982 w Londyn) – angielska artystka muzyczna. 6 grudnia 2010 roku Calvi została nominowana w konkursie BBC Sound of 2011, jako jedna z najlepiej rokujących wokalistek. Jej debiutancki album ukazał się w Wielkiej Brytanii 17 stycznia 2011 roku, pojawiając się 23 stycznia na czterdziestym miejscu listy najlepiej sprzedających się albumów.
  George Dorn Screams - polski zespół powstały w 2005 roku w Bydgoszczy. Wykonują muzykę alternatywną, która wyrasta z obrzeży post rocka i slowcore.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Lali Puna - niemiecki (Monachium) zespół indie-elektroniczny założony w 1999 roku przez koreańską wokalistkę Valerie Trebeljahr po rozpadzie jej grupy - L.B. Page w 1998 roku.
  We Call It A Sound - polski zespół muzyczny, założony w roku 2007, działający w Wolsztynie i w Poznaniu, grający muzykę z pogranicza popu, rnb, rocka i muzyki elektronicznej. Styl muzyczny grupy charakteryzuje się dużą eklektycznością i różnorodnością nawiązań. Najczęściej określany jako avant-pop. Obecnie zespół składa się z trzech członków: Filipa i Karola Majerowskich odpowiadających za muzykę i teksty, oraz Marka Orywała, basisty zespołu.
  Pablopavo, właśc. Paweł Sołtys (ur. 30 marca 1978) – polski wokalista reggae i raggamuffin, jeden z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku. Jego specjalnością są bardzo długie i skomplikowane partie wokalne oparte na freestyle.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.179 sek.