• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Odette Annable  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2008 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.Lifetime – kanał telewizyjny należący do A+E Networks, nadający filmy fabularne produkowane na zamówienie, seriale fabularne i dokumentalne produkcje rozrywkowe. Start stacji zaplanowano na listopad 2014 roku.
  Życiorys[]

  Urodziła się w Los Angeles jako córka Kubanki Lydii oraz Victora Yustmana, mającego włosko-francuskie korzenie. Biegle włada językiem hiszpańskim.

  Ukończyła Woodcrest Christian High School w Riverside, następnie zamierzała studiować finanse na Loyola Marymount University, ostatecznie jednak zdecydowała się kontynuować karierę aktorską.

  Karierę w filmie rozpoczęła w wieku pięciu lat, wcielając się Rosę w Gliniarzu w przedszkolu (1990). W kolejnych latach pojawiała się, zazwyczaj w pomniejszych rolach, w filmach i serialach telewizyjnych. W 2007 roku wystąpiła w wyprodukowanym przez telewizję Lifetime filmie Zrujnowane życie, niedługo później zagrała pierwszoplanową rolę kobiecą w Projekcie „Monster” J.J. Abramsa. W styczniu 2008 roku magazyn „Variety” doniósł, że Yustman zagra główną rolę w zapowiedzianym na 2009 rok Nienarodzonym. Film jeszcze przed premierą zdobył rozgłos przede wszystkim ze względu na międzynarodowy plakat, na którym widać było pośladki aktorki.

  Transformers – amerykański film, wyreżyserowany przez Michaela Baya w roku 2007, z Shią LaBeoufem, Jonem Voightem i Megan Fox w rolach głównych, nakręcony na podstawie zabawek produkowanych przez firmę Hasbro, serialu animowanego i komiksu o tym samym tytule. 24 czerwca 2009 miał premierę w Polsce film Transformers 2.W roku 2012 odbyła się premiera 3 części serii.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  W 2011 roku wcieliła się w Melanie Garcię w produkowanej przez Fox Broadcasting Company komedii Breaking In. Chociaż pierwotnie serial został anulowany po siedmiu odcinkach, Fox ostatecznie zdecydował się nakręcić kolejnych trzynaście.

  W październiku 2011 roku pojawiła się w ósmej serii serialu Dr House, wcielając się w doktor Jessicę Adams, jednego z nowych członków zespołu diagnostycznego Gregory’ego House’a.

  Wystąpiła również w teledysku grupy Weezer do utworu „(If You're Wondering If I Want You To) I Want You To”.

  I zapadła ciemność (tytuł oryg. And Soon the Darkness) − amerykańsko-argentyńsko-francuski film fabularny (thriller) z 2010 roku, napisany i wyreżyserowany przez Marcosa Efrona, z Amber Heard obsadzoną w roli głównej. Remake thrillera And Soon the Darkness z 1970. Premiera filmu miała miejsce 28 lutego 2010 roku w trakcie European Film Market. Oglądanie tego filmu jest dozwolone od 16 lat (wg KRRiT).Trevor Wright (ur. 23 sierpnia 1982 w Pomonie) – amerykański aktor i model, znany przede wszystkim z głównych ról w filmach Shelter (2007) i Motel II: Pierwsze cięcie (Vacancy 2: The First Cut, 2009).

  Była zaręczona z aktorem Trevorem Wrightem. 10 października 2010 roku wyszła za aktora Dave’a Annable’a.

  Filmografia[]

  Filmy[]

 • 1990: Gliniarz w przedszkolu (Kindergarten Cop) jako Rosa
 • 1996: Najlepszy kumpel Pana Boga (Dear God) jako Angela
 • 1996: Zatrzymane chwile (Remembrance) jako Charlotte
 • 2006: Holiday (The Holiday) jako całująca się dziewczyna
 • 2007: Zrujnowane życie (Reckless Behavior: Caught on Tape) jako Emma Norman
 • 2007: Historia Deveya Coksa (Walk Hard: The Devey Cox Story) jako dziewczyna ze skrętem
 • 2007: Transformers jako socjalistka
 • 2008: Projekt: Monster (Cloverfield) jako Beth McIntyre
 • 2009: Nienarodzony jako Casey Beldon
 • 2010: Seksterapia (Group Sex) jako Vanessa
 • 2010: To znowu ty (You Again) jako Joanna
 • 2010: I zapadła ciemność (And Soon the Darkness) jako Ellie
 • 2010: Operation: Endgame jako Umiarkowanie
 • 2011: Druga twarz (The Double) jako Natalie Geary
 • Seriale[]

 • 2004: Pięcioraczki (Quintuplets) jako Kelly Helberg (gościnnie)
 • 2006: Detektyw Monk (Monk) jako Courtney (gościnnie)
 • 2006: South Beach jako Arielle Casta
 • 2007–2008: Powrót na October Road (October Road.) jako Aubrey
 • 2008: Life on Mars jako Adrienne (gościnnie)
 • 2010–2011: Bracia i siostry (Brothers & Sisters) jako Annie
 • 20112012: Dr House (House, M.D.) jako doktor Jessica Adams
 • 2011–2012: Breaking In jako Melanie Garcia
 • 20132015: Banshee jako Nola Longshadow
 • Głosy[]

 • 2008: Fallout 3 jako Amata Almodovar
 • 2010: Cziłała z Beverly Hills 2 (Beverly Hills Chihuahua) jako Chloe
 • Riverside – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Powstała w 2001 roku w Warszawie. W skład zespołu wchodzą: basista i wokalista Mariusz Duda, gitarzysta Piotr Grudziński, perkusista Piotr Kozieradzki oraz instrumentalista klawiszowiec Michał Łapaj, który w 2003 roku zastąpił Jacka Melnickiego. Skład zadebiutował wydanym w 2003 roku albumem pt. Out of Myself. Płyta przysporzyła zespołowi pewnej popularności w Polsce, w tym za sprawą piosenki "Loose Heart" notowanej na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Kolejne nagrania kwartetu ukazały się w 2005 roku na płycie zatytułowanej Second Life Syndrome. Była to pierwsza produkcja Riverside, która znalazła się w zestawieniu OLiS.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Dr House (ang. House; House, M.D.) – amerykański medyczny serial telewizyjny produkowany dla stacji telewizyjnej FOX. Zadebiutował na antenie 16 listopada 2004 roku.
  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.
  Bracia i siostry (tytuł oryginalny Brothers & Sisters) – amerykański serial telewizyjny, którego akcja krąży wokół rodziny i rodzeństwa Walkerów oraz ich życia w Los Angeles. Serial zdobył nagrodę m.in. Emmy i jest dobrze oceniany przez widzów oraz krytykę.
  Loyola Marymount University (popularnie LMU) – prywatny amerykański, rzymskokatolicki uniwersytet oferujący studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie i dalsze, ulokowany w dzielnicy Westchester w mieście Los Angeles. Jest jedną z 28 uczelni należących do Stowarzyszenia Jezuickich Koledży i Uniwersytetów (Association of Jesuit Colleges and Universities).
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Holiday – amerykańska komedia romantyczna z 2006 roku opowiadająca o losach dwóch młodych kobiet, które zamieniły się domami na czas Bożego Narodzenia. Film kręcono w Los Angeles w USA oraz w Londynie i w miejscowości Surrey w Anglii.
  Fox (Fox Broadcasting Company) – amerykańska sieć telewizyjna, nadająca od 9 października 1986 roku. Wchodzi w skład Fox Entertainment Group będącą częścią News Corporation.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.