• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ocean - zespół muzyczny

  Przeczytaj także...
  Nagroda Muzyczna Fryderyk – nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina.Leszek Kamiński, znany również jako Leszek S4 Kamiński – realizator dźwięku i producent muzyczny. Były mąż Edyty Bartosiewicz.
  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.

  OCN (Ocean) – polski zespół rockowy, który powstał w 2001 roku we Wrocławiu.

  Laureaci i nominowani do Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk w kategorii album roku rock / pop-rock / rock (w tym hard, metal, punk).Związek Producentów Audio-Video (ZPAV) – polskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów. Przewodniczącym zarządu jest Andrzej Puczyński.

  Płyta Cztery wydana w 2009 roku, została nagrana w warszawskim studio S4. Realizatorem nagrań jest Leszek Kamiński. W lutym 2010 roku wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku rock.

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Dyskografia[]

  Albumy Single

  Przypisy

  1. Muzyka Interia
  2. OCN (Ocean) – koncert zespołu w Hard Rock Cafe (pol.). reporter.pl. [dostęp 2014-06-24].
  3. Nagroda Muzyczna Fryderyk: Nominowani i laureaci (pol.). ZPAV. [dostęp 2010-04-28].
  4. Ocean - 12 (pol.). www.archiwumrocka.art.pl. [dostęp 2011-06-24].
  5. Ocean, Depresyjne piosenki o niczym (pol.). [dostęp 2011-06-24].
  6. Ocean, Niecierpliwy dostaje mniej (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2011-06-24].
  7. Ocean, Cztery (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2011-06-24].
  8. Ocean, Wojna świń (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2011-06-24].
  9. OCN, Waterfall (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2011-06-24].
  10. Demon i karzeł - OCN (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2016-08-20].
  11. SLiP - Statystyki dla wykonawcy Ocean (pol.). www.radio.szczecin.pl. [dostęp 2011-06-24].

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona oficjalna • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.