• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Oborniki - gmina

  Przeczytaj także...
  Województwo wielkopolskie – województwo utworzone w 1999 w środkowo-zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej Warty; dzieli się na 4 miasta na prawach powiatu, 31 powiatów i 226 gmin, które zamieszkuje 3 447 441 osób (31 marca 2011); siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Poznań.Bogdanowo – duża wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie obornickim, w gminie Oborniki.
  Gmina Suchy Las – gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie poznańskim.
  Krajobraz gminy Oborniki - droga Zielątkowo - Wargowo

  Obornikigmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie obornickim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie poznańskim.

  Siedziba gminy to Oborniki.

  Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwały 31 332 osoby.

  Oborniki – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie obornickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Oborniki. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. poznańskiego.Bąblinek – wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie obornickim, w gminie Oborniki.

  Na terenie gminy znajduje się prywatne lądowisko Oborniki-Słonawy.

  Struktura powierzchni[]

  Według danych z roku 2002 gmina Oborniki ma obszar 340,16 km², w tym:

 • użytki rolne: 52%
 • użytki leśne: 38%
 • Gmina stanowi 47,73% powierzchni powiatu.

  Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.Objezierze – wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie obornickim, w gminie Oborniki.

  Demografia[]

  Dane z 30 czerwca 2004:

 • Piramida wieku mieszkańców gminy Oborniki w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Oborniki.png

  Sołectwa[]

  Bąblin, Bąblinek, Bąbliniec, Bogdanowo, Chrustowo, Dąbrówka Leśna, Gołaszyn, Gołębowo, Górka, Kiszewko, Kiszewo, Kowalewko, Kowanowo, Kowanówko, Lulin, Łukowo, Maniewo, Nieczajna, Niemieczkowo, Nowołoskoniec, Objezierze, Ocieszyn, Osowo Nowe, Pacholewo, Podlesie, Popowo, Popówko, Przeciwnica, Rożnowo, Sławienko, Słonawy, Stobnica, Sycyn, Ślepuchowo, Świerkówki, Urbanie, Uścikowiec, Uścikowo, Wargowo, Wychowaniec, Wymysłowo, Żerniki, Żukowo.

  Gmina Oborniki-Południe – dawna gmina wiejska istniejąca w latach 1934-1954 w woj. poznańskim (dzisiejsze woj. wielkopolskie). Siedzibą władz gminy były Oborniki, które jednak nie wchodziły w jej skład (gmina miejska).Kiszewo – średniej wielkości wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie obornickim, w gminie Oborniki.

  Miejscowości bez statusu sołectwa: Antonin, Bębnikąt, Marszewiec, Marylówka, Wypalanki, Sepno

  Sąsiednie gminy[]

  Murowana Goślina, Obrzycko, Połajewo, Rogoźno, Rokietnica, Ryczywół, Suchy Las, Szamotuły

  Zobacz też[]

 • gmina Oborniki-Południe
 • gmina Oborniki-Północ
 • Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Oborniki w katalogu Open Directory Project
 • Gołaszyn – średniej wielkości wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie obornickim, w gminie Oborniki.Gmina Połajewo – gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie pilskim.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ocieszyn (dawniej Wojcieszyn, Ojcieszyn, Ocieszyno) – średniej wielkości wieś sołecka położona w gminie Oborniki, w powiecie obornickim, w województwie wielkopolskim. Nazwa wsi pojawia się w źródłach historycznych w 1337 r.. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa poznańskiego. Sołtysem jest od 19 kwietnia 2011 Błażej Pacholski.
  Wychowaniec– wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie obornickim, w gminie Oborniki.
  Open Directory Project (zwany także dmoz od Directory Mozilla) – otwarty katalog stron WWW, utrzymywany na serwerach koncernu Time Warner, w którym zarówno drzewo kategorii jak i wszelkie wpisy są redagowane przez wspólnotę redaktorów-ochotników.
  Uścikowo – duża wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie obornickim, w gminie Oborniki.
  Łukowo (niem. Lukowo) – średniej wielkości wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie obornickim, w gminie Oborniki.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  Gmina Ryczywół – gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie obornickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie pilskim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.073 sek.