• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Obituary  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Allen West (ur. 17 października 1967 w Brandon w stanie Floryda), to amerykański muzyk, kompozytor i instrumentalista, gitarzysta. West znany jest z występów w grupach muzycznych Massacre, Obituary, Six Feet Under oraz Lowbrow.World Demise – czwarty album amerykańskiej grupy deathmetalowej Obituary. Wydawnictwo ukazało się 6 września 1994 roku nakładem Roadrunner Records. Nagrania zostały zarejestrowane w Morrisound Recording w Tampie w stanie Floryda we współpracy z producentem muzycznym Scottem Burnsem. Płyta zadebiutowała na 17. miejscu listy Top Heatseekers w Stanach Zjednoczonych.

  Obituary – amerykańska grupa muzyczna wykonująca death metal, powstała na Florydzie 1984 roku pod nazwą Executioner, następnie zmienili nazwę na Xecutioner, aż w końcu na Obituary. Już jako Obituary skład grupy tworzyli: John Tardy, Allen West, Trevor Peres, David Tucker i Donald Tardy. Do 2009 roku zespół wydał osiem albumów studyjnych pozytywnie oceniane zarówno przez fanów jak i krytyków muzyznych.

  Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.Voodoocult - niemiecka supergrupa muzyczna wykonująca thrash metal. Powstała w 1994 roku z inicjatywy niemieckiego gitarzysty, kompozytora oraz wokalisty popowego Phillipa Boa.

  Zespół czterokrotnie odwiedzał Polskę: w 1992 dając koncert razem z Napalm Death oraz Dismember w katowickiej hali AWF-u oraz 3 lipca tegoż roku w poznańskiej Arenie, 12 listopada 1994 w Chorzowie wraz z Anathema i Solstice, 24 sierpnia 2006 w Warszawie z zespołami: Grave, Sinister i Catamenia oraz w 2008 roku - występując 8 stycznia w warszawskiej Proximie i 9 stycznia w krakowskim klubie Studio w towarzystwie szwedzkiego Avatar i niemieckiego zespołu Holy Moses. Według danych z 2003 roku wydawnictwa zespołu w samych Stanach Zjednoczonych sprzedały się w nakładzie 368 616 egzemplarzy.

  Scott Burns – amerykański producent muzyczny i inżynier dźwięku. Burns był wieloletnim pracownikiem studia nagraniowego Morrisound Recording w Tampie w stanie Floryda. Wyprodukował szereg albumów z gatunków death i thrash metal zaliczanych dziś do kanonu gatunku.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Muzycy
 • 3 Dyskografia
 • 4 Wideografia
 • 5 Teledyski
 • 6 Nagrody i wyróżnienia
 • 7 Przypisy
 • 8 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Darkest Day – ósmy album amerykańskiej grupy deathmetalowej Obituary. Wydawnictwo ukazało się 30 czerwca 2009 roku nakładem Candlelight Records. Płyta zadebiutowała na 32. miejscu listy Top Heatseekers w Stanach Zjednoczonych. Nagrania zostały zrealizowane i wyprodukowane w Redneck Studios w Gibsonton w stanie Floryda. Miksowanie odbyło się w Redroom Recorders w Tampie w stanie Florida. Z kolei mastering odbył się w Turan Audio.
  Cause of Death – drugi album amerykańskiej grupy deathmetalowej Obituary. Wydawnictwo ukazało się 19 września 1990 roku nakładem Roadrunner Records. Nagrania zostały zarejestrowane i zmiksowane w Morrisound Studios w Tampie w stanie Floryda. Mastering odbył się w Fullersound w Miami w stanie Floryda.
  Holy Moses – niemiecki zespół thrashmetalowy pochodzący z Akwizgranu. Jeden z pierwszych niemieckich przedstawicieli gatunku.
  James Franklin Murphy (ur. 30 lipca 1967 w Portsmouth) – amerykański muzyk, kompozytor i instrumentalista, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku, specjalista z dziedziny masteringu. James Murphy znany jest przede wszystkim jako gitarzysta, popularność zyskał za sprawą występów w zespołach Death, Obituary i Testament. Był także członkiem takich zespołów jak: Agent Steel, Cancer i Konkhra. Od 1992 roku z przerwami gra w zespole Disincarnate. Od 1995 roku prowadzi solową działalność artystyczną.
  Death – amerykańska grupa muzyczna, jeden z prekursorów gatunku death metal. Zespół powstał w 1983 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Chucka Schuldinera, pod nazwą Mantas, dopiero w grudniu 1984 r. zmieniono nazwę na Death. Zespół został rozwiązany w 2001 roku wraz ze śmiercią Schuldinera w grudniu tego samego roku. Według danych z 2003 roku wydawnictwa zespołu w samych Stanach Zjednoczonych sprzedały się w nakładzie 368 184 egzemplarzy.
  John Tardy (ur. 15 marca 1968) - amerykański wokalista, znany przede wszystkim z występów w deathmetalowej grupie muzycznej Obituary wraz z bratem Donaldem Tardy, który jest perkusista.
  Anathema (gr. klątwa, ekskomunika) – angielska grupa muzyczna. Powstała 1990 roku w Liverpoolu. Początkowo wykonująca drugofalowy death doom metal będąc wraz z grupami Katatonia, My Dying Bride i Paradise Lost prekursorem gatunku. Obecnie grupa zaliczana jest do nurtu art rocka oraz rocka atmosferycznego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.