OLiS

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

OLiS – oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video, istniejąca od 23 października 2000.

Media Markt – niemiecka sieć supermarketów oferujących sprzęt RTV i AGD, komputery, oprogramowanie, multimedia, filmy, muzykę, sprzęt oświetleniowy i fotograficzny. Od 14 marca 2013 sieć liczy 47 sklepów na terenie Polski. Firma należy do koncernu Metro Group, do którego należą również sieci sklepów: Makro, Real, Saturn, M1 (galerie handlowe). Pierwszy sklep w Europie otwarty został 24.11.1979 roku w Monachium. W Polsce sklepy Media Markt i Saturn tworzą spółkę o nazwie Media Saturn Holding Polska (MSHP). Główną siedzibą spółki jest centrum handlowe BLUE CITY w Warszawie.Taco Hemingway właściwie Filip Szcześniak (ur. 1990 w Kairze, Egipt) – polski raper. Ukończył XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Zestawienie powstaje w oparciu o dane sprzedaży sklepów uczestniczących w projekcie, do którego należą duże sklepy sieciowe (np. Empik, Media Markt, Rock-Serwis), sklepy internetowe (np. Merlin, Alkopoligamia) oraz sklepy niezależne. Dane odnoszą się do tygodnia poprzedzającego kolejne wydanie zestawienia.

Informacje gromadzi i analizuje niezależna i niezaangażowana w tworzenie i dystrybucję wydawnictw fonograficznych agencja badawcza TNS Polska.

Związek Producentów Audio-Video (ZPAV) – polskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów. Przewodniczącym zarządu jest Andrzej Puczyński.Czesław Niemen, właściwie Czesław Juliusz Niemen-Wydrzycki (ur. 16 lutego 1939 w Starych Wasiliszkach, zm. 17 stycznia 2004 w Warszawie) – polski kompozytor, multiinstrumentalista, piosenkarz i autor tekstów piosenek.

W ramach listy powstaje tygodniowe oraz miesięczne zestawienie wydawnictw muzycznych, a także podsumowanie nowości wydawniczych.

Najlepiej sprzedające się albumy[ | edytuj kod]

Sklep internetowy – serwis internetowy dający możliwość zamawiania produktów przez Internet, jedna z form handlu elektronicznego. Sklep internetowy jest częścią relacji B2C, rzadziej B2B. Forma ta staje się obecnie coraz popularniejsza z uwagi na wygodę i obniżenie kosztów sprzedaży (i często wynikające z tego niższe ceny towarów), a ponadto daje to możliwość szybkiego porównania cen u wielu dostawców.{{Wydawnictwo infobox}} Nieznane pola: "logo". Rock-Serwis – polskie wydawnictwo działające w Krakowie założone w 1983 przez Piotra Kosińskiego.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Depeche Mode – brytyjska grupa muzyczna z kręgu elektronicznego popu, która powstała w 1980 w Basildon w Wielkiej Brytanii. Nazwa grupy powstała na podstawie inspiracji francuskim magazynem mody, zasugerował ją Dave Gahan. Powstanie Depeche Mode poprzedzała grupa Composition of Sound.
Empik – działająca w Polsce sieć sprzedaży książek, wydawnictw muzycznych, filmów, gier, programów i akcesoriów komputerowych oraz prasy a także biletów na wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, artykułów wyposażenia wnętrz i kulinarnych, gadżetów podróżniczych, zabawek kreatywnych i łamigłówek, przyborów fitness i spa i wielu innych.
TNS Polska – agencja badawcza, zajmująca się badaniem opinii publicznej, wstępująca w prawa i obowiązki obu niezależnie dotychczas działających Spółek TNS Pentor oraz TNS OBOP. 30 marca 2012 roku Krajowy Sąd Rejestrowy zarejestrował połączenie obu podmiotów: Pentor Research International SA oraz Ośrodek Badania Opinii Publicznej Sp. z o.o.

Reklama