• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nvidia Shield

  Przeczytaj także...
  NVIDIA Tegra – seria układów scalonych zbudowanych w systemie System-on-a-chip przeznaczonych do mobilnych platform na architekturze ARM przeznaczona do urządzeń przenośnych takich jak smartfony, smartbooki, PDA, MID i tablety.NVIDIA Corporation NASDAQ: NVDA – amerykańska firma komputerowa; jeden z największych na świecie producentów procesorów graficznych i innych układów scalonych przeznaczonych na rynek komputerowy. NVIDIA jest także głównym dostawcą (pod względem udziału w rynku) producentów kart graficznych dla komputerów osobistych ze swoją standardową serią GeForce.
  Komputer stacjonarny (ang. desktop – na biurko) – rodzaj komputera osobistego, który zwykle jest na stałe umiejscowiony przy biurku. Składa się z co najmniej trzech zasadniczych elementów: jednostki centralnej, monitora i klawiatury.

  Nvidia Shield - rodzina cyfrowych urządzeń rozrywkowych firmy Nvidia. Składa się z trzech głównych produktów: urządzenia Nvidia Shield Android TV, tabletu Nvidia Shield i przenośnego urządzenia Nvidia Shield.

  Do tej pory firma Nvidia najbardziej była znana ze swoich procesorów graficznych (GPU) GeForce, Quadro i Tesla wykorzystywanych w komputerach PC, stacjach roboczych, serwerach, superkomputerach i konsolach do gier, konkurując z firmami Intel i AMD. Teraz firma Nvidia rozszerzyła obszar swojej działalności, wprowadzając na rynek mobilne produkty oparte na swoich układach typu SoC Tegra. W połączeniu z dochodami z branży motoryzacyjnej (zaawansowane systemy wsparcia kierowcy ADAS i technologie wykorzystywane w samodzielnie jeżdżących samochodach), dochody ze sprzedaży produktów z rodziny Shield stanowią obecnie zdecydowaną większość dochodów uzyskiwanych ze sprzedaży układów Tegra1.

  Tesla jest to grupa układów firmy NVIDIA przeznaczonych do wspomagania obliczeń naukowo-inżynierskich za pomocą technologii CUDA. Układy te zaprojektowano jako typowe karty rozszerzeń komputerów PC, które (w 2009 r.) mogą być instalowane w każdym komputerze posiadającym wolne gniazdo PCI Express. Układy Tesla są pierwszymi masowo produkowanymi układami przeznaczonymi do pracy w technologii GPGPU.NVIDIA Tegra – seria układów scalonych zbudowanych w systemie System-on-a-chip przeznaczonych do mobilnych platform na architekturze ARM przeznaczona do urządzeń przenośnych takich jak smartfony, smartbooki, PDA, MID i tablety.

  Historia[ | edytuj kod]

  Firma Nvidia dokonała przełomu latem 2013 roku, wprowadzając na rynek pierwsze urządzenie z rodziny Shield - tablet Shield Portable. Konsola umożliwiała użytkownikom granie w tytuły PC i Android oraz strumieniowanie ich na telewizory HD. Zdaniem dyrektora generalnego, Jen-Hsun Huang, sprzedaż była "skromna", co najprawdopodobniej było związane z ceną, która była wyższa niż ceny podobnych urządzeń gamingowych i tylko nieznacznie niższa od ceny konsoli Xbox1.

  Game Developers Conference (GDC) – coroczne spotkanie profesjonalnych producentów gier komputerowych w San Francisco. Zjazd podzielony jest na część ekspozycyjną, spotkania networkingowe, gale nagród (Independent Games Festival i Game Developers Choice Awards) oraz wykłady i dyskusje prowadzone przez zawodowych twórców gier komputerowych na tematy takie jak: programowanie, design, dźwięk, produkcja, biznes i zarządzanie oraz sztuka.4K – wysokiej jakości standard rozdzielczości filmów cyfrowych oraz grafiki komputerowej. Nazwa pochodzi od 4 tysięcy pikseli umieszczonych w pozycji horyzontalnej. 4K jest jakościowo dwukrotnie lepsza od powszechnie używanej jakości Full High-Definition. Obecnie wyróżniamy kilka różnych rozdzielczości kwalifikowanych z 4K:

  Następny członek rodziny pojawił się rok później: tablet Nvidia Shield K1. Urządzenie to posiadało kilka cech, które wyróżniały je na tle innych tabletów. Podobnie jak w przypadku przenośnej konsoli, gracze mogli strumieniować gry między różnymi urządzeniami w domu. Mogli podłączyć go do kompatybilnego telewizora, by cieszyć się jeszcze lepszymi wrażeniami. Najważniejszy jednak był fakt, że tablet ten trafił na rynek wraz z usługą gamingu w chmurze GeForce NOW od firmy Nvidia. Tablet oferował funkcjonalność kilku różnych urządzeń. Pojedyncze urządzenie zapewniało obsługę:

  Twitch (Twitch.tv) – strona internetowa będąca platformą medialną udostępniającą wideo strumieniowe (na żywo), przeznaczona w głównej mierze do transmisji sportu elektronicznego oraz gier komputerowych. Strona została założona w czerwcu 2011 przez współwłaścicieli serwisu Justin: Justina Kana i Emmetta Sheara. Według danych serwisu, stronę miesięcznie odwiedza 45 milionów widzów.Urządzenia cyfrowe to urządzenia przetwarzające sygnał metodami cyfrowego przetwarzania sygnałów zazwyczaj jest to urządzenie elektroniczne.
 • gier dla systemu Android
 • lokalnych gier PC
 • gier PC w chmurze
 • konsolowego trybu rozgrywki
 • transmisji przebiegu rozgrywki w serwisie TWITCH
 • Najnowszym produktem z rodziny Shield jest urządzenie Shield Android TV. Urządzenie Shield Android TV zostało zaprezentowane w 2015 roku podczas konferencji GDC w San Francisco i było wówczas jedną z trzech dostępnych na rynku przystawek Android TV, debiutując po urządzeniu Nexus Player i Razer Forge TV2.

  Android – system operacyjny dla urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe, smartfony, tablety, tablety PC i netbooki. Obecnie (2013) najpopularniejszy system mobilny na świecie. Android został oparty na jądrze Linux oraz oprogramowaniu na licencji GNU. Początkowo był rozwijany przez firmę Android Inc. (kupioną później przez Google), następnie przeszedł pod skrzydła Open Handset Alliance.W popularnym znaczeniu stacja robocza to każdy komputer przeznaczony do bezpośredniej pracy (w odróżnieniu od serwera, który tylko udostępnia zdalnie jakieś usługi i zasoby). W szczególności w sieciach komputerowych mianem tym określa się każdy komputer, który jest do tej sieci podłączony, a który nie służy wyłącznie do jej obsługi. W tym znaczeniu pokrywa się to z terminem komputer osobisty.

  W tym okresie tablet wyróżniał się przede wszystkim oferowaniem treści w rozdzielczości 4K oraz procesorem Tegra X1, dzięki któremu był najwydajniejszym urządzeniem w swojej klasie, w tamtym okresie.


  Shield Portable[ | edytuj kod]


  Tablet Nvidia Shield X1[ | edytuj kod]

  Nvidia Shield K1[ | edytuj kod]

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Tegra
 • Nvidia
 • GEForce
 • Intel
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • witryna internetowa
 • GEForce NOW
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  San Francisco – miasto i hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych, położone na półwyspie otoczonym przez Ocean Spokojny na zachodzie, zatokę San Francisco na wschodzie i cieśninę Golden Gate na północy. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Kalifornii i trzynaste w całym kraju. Ósme miasto w Stanach Zjednoczonych pod względem gęstości zaludnienia. San Francisco jest częścią obszaru metropolitalnego San Francisco Bay Area, którego liczba ludności przekracza 7,2 miliona.GeForce (od Geometry Force) marka procesorów graficznych sygnowanych przez firmę NVIDIA. Pierwsze produkty GeForce były przeznaczone dla wąskiej grupy społeczności graczy, lecz później firma rozszerzyła ofertę by zająć wszystkie poziomy rynku kart graficznych. Do chwili obecnej wydanych zostało szesnaście generacji układów GeForce poczynając od GeForce 256 a kończąc na najnowszych układach serii 700.
  Warto wiedzieć że... beta

  Superkomputer – komputer znacznie przewyższający możliwościami powszechnie używane komputery, w szczególności dysponujący wielokrotnie większą mocą obliczeniową. Określenie to pojawiło się w latach 60. w odniesieniu do komputerów produkowanych przez CDC i później przez firmę Cray. Były one produkowane w dziesiątkach egzemplarzy i kosztowały po kilka milionów dolarów. Współcześnie większość superkomputerów to pojedyncze egzemplarze, zaprojektowane i wyprodukowane na zamówienie, zazwyczaj z seryjnie produkowanych procesorów i innych podzespołów. Koszty ich produkcji sięgają miliarda dolarów. Od czerwca 2013 najszybszym superkomputerem na świecie jest Tianhe-2, zbudowany w Chinach.
  NVIDIA Quadro – seria kart graficznych produkowanych przez NVIDIA Corporation. Jest to rodzina kart graficznych charakteryzująca się podwyższoną wydajnością podczas pracy z aplikacjami CAD i DCC kosztem wydajności w grach. Konkurencyjną odmianą NVIDIA Quadro jest FirePro firmy AMD.
  Serwer - program świadczący usługi na rzecz innych programów, zazwyczaj korzystających z innych komputerów połączonych w sieć.
  Intel – największy na świecie producent układów scalonych oraz twórca mikroprocesorów z rodziny x86, które znajdują się w większości komputerów osobistych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.