• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nowy Sącz  Podstrony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] 9
  Przeczytaj także...
  Wielopole – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, w gminie Chełmiec. Obejmuje powierzchnię 2,94 i liczy 813 mieszkańców. Położona jest na wysokości 272 m n.p.m.Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu - parafia znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Nowy Sącz Wschód.


  Podstrony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] 9  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Dobry Tygodnik Sądecki – sądecki bezpłatny tygodnik ukazujący się od 1 października 2010 roku. Tytuł wydawany przez „wydawnictwo DOBRE sp. z o.o.”
  Krosno (niem. Krossen) – miasto na prawach powiatu w województwie podkarpackim, siedziba władz powiatu krośnieńskiego.
  Osiedle Kochanowskiego — osiedle Nowego Sącza, położone w północnej części miasta. Graniczy z osiedlami Osiedle Przetakówka, Stare Miasto, Gołąbkowice, Barskie, Westerplatte, Chruślice i miejscowością Naściszowa.
  Prezydenci Nowego Sącza - urząd pod tą nazwą funkcjonował w Nowym Sączu latach 1934-39, 1945-50 i ponownie od 1975. W latach 1950-73 kompetencje prezydenckie posiadał przewodniczący Prezydium Miejskiej Rady Narodowej, a w latach 1973-75 naczelnik miasta. Faktycznym organizatorem pracy administracji miejskiej w latach 1945-50 był wiceprezydent Antoni Górka.
  Metropolia przemysko-warszawska - jedyna metropolia obrządku bizantyjsko-ukraińskiego w Polsce utworzona w efekcie reorganizacji struktur Kościoła greckokatolickiego na terenie Polski w 1996. Obejmuje cały kraj (jak wcześniejsza, utworzona w 1991 eparchia przemyska), a w jej skład wchodzą:
  Osiedle Gołąbkowice — osiedle Nowego Sącza we wschodniej części miasta, położone między Kamienicą Nawojowską a Łubinką oraz ulicami Lwowską i Krańcową. Graniczy z osiedlami Kochanowskiego, Barskie, Westerplatte, Piątkowa, Falkowa, Wojska Polskiego i Kilińskiego.
  Etnografia – dyscyplina naukowa zajmująca się całościowym opisem i analizą kultur ludowych różnych społeczności i grup etnicznych. Jej zakres obejmuje teorię kultury ludowej jak i badanie poszczególnych jej dziedzin i wytworów materialnych. W zależności od tradycji naukowej, pod pojęciem etnografia rozumie się wszystkie nauki etnologiczne, bądź też jedną z tych nauk.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.109 sek.