Nowojorscy gliniarze

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nowojorscy gliniarze (ang. NYPD Blue) – amerykański kryminalny serial telewizyjny, wyświetlany w USA w latach 1993-2005.

Kim Delaney (ur. 28 listopada 1958 w Filadelfii) − amerykańska aktorka telewizyjna, laureatka nagrody Emmy za rolę w serialu Nowojorscy gliniarze. Karierę zaczynała od roli w operze mydlanej ABC All My Children. Obecnie gra w serialu Lifetime Television Poślubione armii.Jimmy L. Smits (ur. 9 lipca 1955 w Nowym Jorku) – amerykański aktor i producent filmowy i telewizyjny pochodzenia portorykańskiego, laureat nagrody Złotego Globu (1996). Ma 191 cm wzrostu.

Krótki opis[ | edytuj kod]

Bohaterami serialu są detektywi jednego z komisariatów policji w Nowym Jorku. Główną rolę – doświadczonego przez życie detektywa Andy'ego Sipowicza – grał Dennis Franz.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.David Lawrence Schwimmer (ur. 2 listopada 1966 w Nowym Jorku) – amerykański aktor, producent i reżyser telewizyjny i filmowy pochodzenia żydowskiego.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
Henry Oswald Simmons Jr. (ur. 1 lipca 1970 w Stamford) − amerykański aktor telewizyjny i filmowy, znany z roli detektywa Baldwina Jonesa w serialu policyjnym ABC Nowojorscy gliniarze (2000–2005) oraz jako agent Alphonso „Mack” MacKenzie z serialu ABC Agenci T.A.R.C.Z.Y. (od 2014).
Garcelle Beauvais-Nilon (ur. 26 listopada 1966 roku) – haitańsko-amerykańska aktorka i była modelka. Znana jest głównie z ról w serialu Nowojorscy gliniarze oraz sitcomie The Jamie Foxx Show.
Richard Bartlett “Ricky” Schroder, Jr. (ur. 13 kwietnia 1970 w Staten Island, w stanie Nowego Jorku, USA) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, laureat Złotego Globu, który swoją karierę roczpoczął jako 7-letnie dziecko. Występuje jako Ricky lub Rick.
Amy Frederica Brenneman (ur. 22 czerwca 1964 r. w New London w stanie Connecticut, USA) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, laureatka nominacji do Złotego Globu i nagroda Emmy.
Joseph Carl Pantoliano, (ur. 12 września 1951 r. w Hoboken, New Jersey) amerykański aktor pochodzenia włosko-amerykańskiego. Popularność zdobył głównie rolami negatywnych bohaterów, m.in. w Matriksie czy Rodzinie Soprano. Za tę ostatnią rolę - Ralphiego Cifaretto - Pantoliano zdobył w 2003 r. nagrodę Emmy w kategorii "najlepszy aktor w drugoplanowej roli".
John Billingsley (właściwie John Billingsley II) – urodzony 20 maja 1960 roku w miasteczku Media w Pensylwanii w USA, amerykański aktor, znany przede wszystkim z roli Phloxa w serialu Star Trek: Enterprise. Grał gościnnie w filmie Gwiezdne wrota. W 2009 wcielił się w rolę profesora Westa w filmie 2012.

Reklama