Nowe Miasto Lubawskie (gmina wiejska)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nowe Miasto Lubawskie (daw. gmina Nowemiasto / Nowe Miasto) – gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nowomiejskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie toruńskim.

Gmina Kurzętnik – gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nowomiejskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie toruńskim.Studa – osada w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nowomiejskim, w gminie Nowe Miasto Lubawskie.

Siedziba gminy znajduje się w Mszanowie.

Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 7740 osób. Natomiast według danych z 31 grudnia 2017 roku gminę zamieszkiwało 8177 osób. Według najnowszych danych z 31 grudnia 2019 roku gminę zamieszkiwało 8245 osób.

Władze gminy[ | edytuj kod]

 • Wójt – Tomasz Waruszewski
 • Sekretarz – Agnieszka Paturalska-Miehlau
 • Skarbnik – Joanna Artuszewska
 • Rada Gminy (kadencja 2010–2014): Biegajski Roman (przewodniczący), Grzywacz Barbara (z-ca przewodniczącego), Brzeski Roman, Domżalski Zdzisław, Granica Mirosława, Grzywacz Barbara, Hoppe Bożena, Karwowski Józef, Kotewicz Przemysław, Ławicki Stefan, Mika Wiesław, Pieńczewski Andrzej, Sieńska Halina, Szczepański Józef, Szwechowicz Michał, Wiśniewski Zbigniew

  Gmina Iława – gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie iławskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie olsztyńskim.Województwo istniejące w latach 1975-1998, ze stolicą w Toruniu. Położone było w centralnej Polsce, sąsiadowało z województwami: bydgoskim, elbrąskim, włocławskim, ciechanowskim i olsztyńskim


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Bratian – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nowomiejskim, w gminie Nowe Miasto Lubawskie, przy ujściu rzeki Wel do Drwęcy.
  Lekarty – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nowomiejskim, w gminie Nowe Miasto Lubawskie.
  Kaczek – osada leśna w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nowomiejskim, w gminie Nowe Miasto Lubawskie.
  Nawra – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nowomiejskim, w gminie Nowe Miasto Lubawskie.
  Jamielnik – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nowomiejskim, w gminie Nowe Miasto Lubawskie.
  Repetajka – osada w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nowomiejskim, w gminie Nowe Miasto Lubawskie.
  Bagno (niem. Ludwigslust) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nowomiejskim, w gminie Nowe Miasto Lubawskie.

  Reklama