• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nowa Dęba  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Dezamet, Zakłady Metalowe Dezamet SA – należące do Bumar Amunicja SA przedsiębiorstwo produkcyjne z Nowej Dęby, wywodzące się z powstałej w 1939 Wytwórni Amunicji Nr 3, która została utworzona w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego (COP).Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.

  Nowa Dęba – miasto w województwie podkarpackim, w powiecie tarnobrzeskim, siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy Nowa Dęba.

  W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa tarnobrzeskiego.

  Spis treści

 • 1 Geografia
 • 2 Demografia
 • 3 Gospodarka
 • 4 Historia
 • 5 Struktury wyznaniowe
 • 6 Miasta partnerskie
 • 7 Zobacz też
 • 8 Przypisy
 • 9 Linki zewnętrzne
 • Geografia[]

  Miasto położone jest wśród lasów Puszczy Sandomierskiej przy drodze krajowej DK9, będącej częścią drogi europejskiej E371. Przez południowe krańce miasta przebiega odcinek drogi wojewódzkiej nr 872. Nowa Dęba położona jest przy linii kolejowej nr 71.

  Specjalna strefa ekonomiczna (SSE) – wydzielona część terytorium kraju, w której działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych warunkach, tj. przedsiębiorstwom, które uzyskały zezwolenie na działalność w strefie przysługuje pomoc publiczna w formie zwolnienia podatkowego.Parafia wojskowa pw. Dobrego Pasterza w Nowej Dębie znajduje się w Krakowskim Dekanacie Wojskowym Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Jej proboszczem jest ks. kan. ppłk. Zbigniew Sawicki. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 21 stycznia 1993. Mieści się przy ulicy Anieli Krzywoń.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Województwo tarnobrzeskie – województwo istniejące w latach 1975-1998. Zostało utworzone z północnej części dawnego województwa rzeszowskiego, południowo-wschodniej części dawnego województwa kieleckiego i południowo-zachodniej części dawnego województwa lubelskiego.
  Powiat tarnobrzeski – powiat w Polsce w północnej części woj. podkarpackiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Tarnobrzeg.
  Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN – specjalna strefa ekonomiczna utworzona na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 września 1997 r. (Dz. U. Nr 135, poz. 907) w oparciu o ustawę z dnia 20 października 1994 o specjalnych strefach ekonomicznych (tj. z 2007 Dz. U. Nr 42, poz. 274). Właścicielami tego majątku są przedsiębiorstwa działające na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w chwili jej ustanowienia, gminy, na których terenie znajdują się tereny oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie, instytucja zarządzająca TSSE EURO-PARK WISŁOSAN.
  Droga krajowa nr 9 – droga krajowa o długości 292 kilometrów, prowadząca z Radomia do granicy ze Słowacją w Barwinku. Jest częścią międzynarodowej trasy E371. W Radomiu droga nr 9 ma wspólny odcinek z drogą krajową nr 12, w Opatowie z 74, a w Rzeszowie z 4.
  Open Directory Project (zwany także dmoz od Directory Mozilla) – otwarty katalog stron WWW, utrzymywany na serwerach koncernu Time Warner, w którym zarówno drzewo kategorii jak i wszelkie wpisy są redagowane przez wspólnotę redaktorów-ochotników.
  Puszcza Sandomierska – zwarty kompleks leśny ciągnący się południkowo na terenie Kotliny Sandomierskiej. W okresie średniowiecza była to naturalna granica pomiędzy Polską a księstwami ruskimi. Puszcza Sandomierska jest ważnym ekosystemem Polski południowo-wschodniej. Obecnie znaczna część znajduje się w granicach obszaru Natura 2000 Puszcza Sandomierska PLB180005.
  Nowa Dęba – przystanek kolejowy w Nowej Dębie, w województwie podkarpackim, w Polsce, zamknięty w 2000. Od 13 grudnia 2009 uruchomiono połączenie Rzeszów – Stalowa Wola Rozwadów oraz od 12 grudnia 2010 z Rzeszowa do Lublina. 9 grudnia 2012 bezpośrednie połączenie osobowe relacji Rzeszów – Lublin zostało zamienione połączeniem skomunikowanym, z przesiadką w Stalowej Woli Rozwadów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.