• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Novell  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  OpenDocument (znany również jako ODF oraz ISO/IEC 26300, pełna nazwa: Open Document Format for Office Applications) to otwarty standard ISO formatu plików pakietów biurowych. Obejmuje dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, wykresy i prezentacje multimedialne. Pierwsza wersja formatu bazowała na XML-owym formacie pakietu OpenOffice.org. Obecnie OpenDocument jest rozwijany przez niezależną organizację OASIS (Organization for the Advancement of Structured Information Standards).DR-DOS (ang. Digital Research Disk Operating System) – dyskowy system operacyjny dla komputerów osobistych opracowany przez firmę Digital Research, wywodzący się ze starszego systemu tej firmy CP/M. DR-DOS był alternatywą dla systemu MS-DOS wydanego przez Microsoft. Największą popularnością cieszył się w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych, ze względu na lepszą obsługę sieci, wydajniejsze zarządzanie pamięcią, bogatszy pakiet oprogramowania oraz niższą od MS-DOS cenę. Po zakupieniu przez firmę Novell funkcjonował pod nazwą Novell DOS.
  kwatera główna Novell w Provo, Utah
  Stara kwatera główna Novell w Waltham, Massachusetts
  Novell / SuSE podczas Dnia Linuxa w 2004 roku

  Novell, Inc. – amerykańskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w sieciowych systemach operacyjnych takich jak NetWare i SUSE Linux.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.IPX (ang. Internetwork Packet Exchange) to protokół warstwy sieciowej (trzeciej warstwy modelu OSI) będący częścią stosu IPX/SPX opracowanego przez firmę Novell na potrzeby środowiska sieciowego NetWare. Wzorowany na protokole IDP stosu protokołów XNS firmy Xerox.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 1.1 Nazwa
 • 1.2 NetWare
 • 1.3 Po NetWare
 • 1.4 Linux
 • 1.5 Porozumienie z Microsoftem
 • 1.6 Przejęcie Novella przez Attachmate
 • 2 Certyfikaty
 • 3 Przejęcia
 • 4 Produkty
 • 5 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Novell Linux Desktop – zestaw oprogramowania systemowego i użytkowego, stanowiący kompletną platformę biurową do zastosowań ogólnych i specjalistycznych, np. w kioskach informacyjnych, urzędach i innych publicznych miejscach, gdzie nie ma użytkowników posiadających stałe konta.
  Steven Anthony Ballmer (ur. 24 marca 1956 w Detroit) dyrektor generalny (Chief Executive Officer) firmy Microsoft. Kawaler Legii Honorowej. Według rankingu miesięcznika Forbes jest 46 spośród najbogatszych ludzi na świecie, z całkowitym majątkiem szacowanym na 14,5 miliarda dolarów. 23 sierpnia 2013 r. poinformował, że planuje przejść na emeryturę w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
  ARPANET (ang. Advanced Research Projects Agency Network) – pierwsza sieć rozległa oparta na rozproszonej architekturze i protokole TCP/IP. Jest bezpośrednim przodkiem Internetu. Istnieje do dzisiaj.
  Novell Access Manager – jest programem zarządzającym dostępem. Następca programu iChain. Wspiera pojedyncze logowania do aplikacji internetowych, oraz SSL VPN.
  SUSE Studio to program do tworzenia obrazów systemu operacyjnego Linux. Pozwala użytkownikowi rozwinąć swoją własną dystrybucję poprzez proste wybrania które programy mają wchodzić w skład systemu i jak mają wyglądać. Dodatkowo można wybrać openSUSE, SUSE Linux Enterprise Server albo SUSE Linux Enterprise Desktop jako bazę systemu, GNOME albo KDE jako środowisko graficzne. SUSE Studio pozwala na zbudowanie w pełni funkcjonalnego systemu wyposażonego w przeglądarkę Firefox, grafikę 3D, oraz każdy program jaki SUSE Studio ma w swojej bazie danych. SUSE Studio zostało użyte przy produkcji systemu Chrome OS
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  SUSE Linux Enterprise Server (SLES) – najstarsza komercyjna dystrybucja Linuksa opracowana przez firmę Novell do zastosowań w biznesie. System SLES przeznaczony jest głównie dla serwerów, mainframeów i stacji roboczych, jednakże w celach testowych istnieje również możliwość instalacji na komputerach osobistych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.