• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nothing Compares 2 U

  Przeczytaj także...
  Siedem – debiutancki album polskiej grupy muzycznej Siedem, wydany w 1999 roku nakładem wytwórni muzycznych BMG Poland oraz Zic Zac. Wydawnictwo zawiera 12 premierowych kompozycji zespołu.Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  Prince, właściwie Prince Rogers Nelson (ur. 7 czerwca 1958 w Minneapolis, stan Minnesota) – amerykański muzyk, przedstawiciel wielu stylów, m.in.: soul, funky, R&B, dance, rock, jazz rock. Tworzy pod inspiracją muzyki Jimiego Hendrixa. Choć najczęściej postrzegany jest jako wokalista i gitarzysta, Prince gra także na instrumentach klawiszowych i perkusji, pisze teksty, komponuje i aranżuje, jak również zajmuje się produkcją muzyczną. Zaliczany jest do największych ekscentryków rockowych. Jego zachowanie na scenie i ubiór jest postrzegane jako kontrowersyjne i czasami obsceniczne.

  Nothing Compares 2 U” – singel Sinéad O’Connor z 1990 roku.

  Piosenka została napisana jeszcze w latach 80. przez Prince’a. Sinéad O’Connor nagrała własną wersję na swój drugi album, I Do Not Want What I Haven’t Got. Cover ten osiągnął wielki sukces, docierając do pierwszych miejsc list przebojów w wielu krajach, w tym zdobywając szczyt prestiżowego zestawienia Billboard Hot 100 w Stanach Zjednoczonych. Utwór pozostaje największym przebojem O’Connor w jej karierze. Teledysk do piosenki nakręcono w Paryżu.

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.

  W 2004 utwór został sklasyfikowany na 162. miejscu listy 500 utworów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

  Utwór doczekał się licznych coverowych wykonań, m.in. polskiej grupy muzycznej Siedem na albumie Siedem.

  Przypisy

  1. allmusic ((( Sinéad O’Connor > Charts & Awards > Billboard Singles )))
  2. Rolling Stones Magazine's Top 500 Songs (ang.). metrolyrics.com. [dostęp 2010-07-03].
  3. Siedem – Siedem (pol.). archiwumrocka.art.pl. [dostęp 2012-09-09].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.045 sek.