• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Northampton - dystrykt

  Przeczytaj także...
  Duston – wieś w Anglii, w hrabstwie Northamptonshire, w dystrykcie Northampton. Leży 4 km na zachód od miasta Northampton i 100 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 15 565 mieszkańców.Kingsthorpe – dzielnica miasta Northampton, w Anglii, w Northamptonshire, w dystrykcie Northampton. Leży 2 km od centrum miasta Northampton i 100 km od Londynu. W 1911 roku civil parish liczyła 15 476 mieszkańców. Kingsthorpe jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Torp.
  Hardingstone – wieś w Anglii, w hrabstwie Northamptonshire, w dystrykcie Northampton. Leży 4 km na południe od miasta Northampton i 94 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2015 mieszkańców.

  Northamptondystrykt w hrabstwie Northamptonshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 212 069 mieszkańców.

  Upton – wieś w Anglii, w hrabstwie Northamptonshire, w dystrykcie Northampton. Leży 4 km na zachód od miasta Northampton i 99 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 590 mieszkańców.Wootton – wieś w Anglii, w hrabstwie Northamptonshire, w dystrykcie Northampton. Leży 5 km na południe od miasta Northampton i 93 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2015 mieszkańców.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Northampton
 • Civil parishes[ | edytuj kod]

 • Billing, Duston, East Hunsbury, Far Cotton and Delapre, Great Houghton, Hardingstone, Hunsbury Meadows, Kingsthorpe, Northampton, Upton, West Hunsbury i Wootton.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Billing – wieś w Anglii, w hrabstwie Northamptonshire, w dystrykcie Northampton. Leży 6 km na północny wschód od miasta Northampton i 96 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 10 000 mieszkańców.Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).
  Warto wiedzieć że... beta

  Northampton – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, ośrodek administracyjny hrabstwa Northamptonshire. Położone 108 km na północ od Londynu, nad rzeką Nene. Populacja dystryktu Northampton wynosi 200 100, zaś samej metropolii - 189 474. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym regionu East Midlands.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Great Houghton – wieś w Anglii, w hrabstwie Northamptonshire. Leży 5 km na południowy wschód od miasta Northampton i 94 km na północny zachód od Londynu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.013 sek.