• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • North Devon

  Przeczytaj także...
  Lynton i Lynmouth - miasto i wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, położone na jego północno-zachodnim krańcu nad Kanałem Bristolskim, na górnej krawędzi klifu, przy ujściu rzeki Lyn.Kentisbury – wieś i civil parish w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie North Devon. W 2011 civil parish liczyła 299 mieszkańców. Kentisbury jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Chentesberie/Chentesberia.
  Woolacombe – wieś w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Devon nad Oceanem Atlantyckim. Ośrodek turystyki i wypoczynku letniego.

  North Devondystrykt w hrabstwie Devon w Anglii.

  Saunton – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie North Devon. Leży 65 km na północny zachód od miasta Exeter i 288 km na zachód od Londynu.West Anstey – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie North Devon. W 2011 civil parish liczyła 163 mieszkańców.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Barnstaple
 • Chulmleigh
 • Ilfracombe
 • Lynton
 • South Molton
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Arlington, Ashford, Atherington, Baggy Point, Berrynarbor, Bishop’s Nympton, Bishop’s Tawton, Bittadon, Bratton Fleming, Braunton, Brayford, Brendon, Burrington, Challacombe, Chambercombe, Chelfham, Chittlehamholt, Chittlehampton, Churchill, Coleford, Combe Martin, Croyde, Countisbury, East and West Buckland, East Anstey, East Buckland, East Down, East Worlington, Filleigh, Fremington, Georgeham, George Nympton, Goodleigh, Heanton Punchardon, Horwood, Horwood, Lovacott and Newton Tracey, Instow, Kentisbury, King’s Nympton, Knowle, Knowstone, Landkey, Loxhore, Lee Bay, Lee, Lynmouth, Lynton i Lynmouth, Mariansleigh, Martinhoe, Marwood, Meshaw, Molland, Mortehoe, North Molton, Parracombe, Peters Marland, Pilton West, Putsborough, Queen’s Nympton, Rackenford, Romansleigh, Rose Ash, Satterleigh and Warkleigh, Saunton, Shirwell, Stoke Rivers, Swimbridge, Taddiport, Tawstock, Trentishoe, Twitchen, Umberleigh, West Anstey, West Buckland, West Down, Westleigh, Witheridge, Woolacombe, Wrafton, Yelland.

  Heanton Punchardon – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie North Devon. Leży 60 km na północny zachód od miasta Exeter i 284 km na zachód od Londynu.East Worlington – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie North Devon. W 2011 civil parish liczyła 220 mieszkańców. To zawiera West Worlington.
  Romansleigh lub Rumonsleigh – wieś w Anglii, w Devon, w dystrykcie North Devon, w civil parish Meshaw. W 2001 civil parish liczyła 98 mieszkańców. Romansleigh jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Lege/Liege/Leiga/Liega.Challacombe – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie North Devon. W 2011 civil parish liczyła 141 mieszkańców. Challacombe jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Celdecome/Celdecomba.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Braunton - wieś w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Devon, położona nad Kanałem Bristolskim przy ujściu rzeki Taw niedaleko Barnstaple.
  Ashford – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie North Devon. Leży 57 km na północny zachód od miasta Exeter i 281 km na zachód od Londynu.
  Countisbury – wieś i civil parish w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie North Devon. W 2011 civil parish liczyła 206 mieszkańców. Countisbury jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Contesberie/Contesberia.
  North Molton – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie North Devon. W 2011 civil parish liczyła 1094 mieszkańców. North Molton jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Nortmoltone/Nortmoltona.
  Fremington – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie North Devon. Leży 56 km na północny zachód od miasta Exeter i 282 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 3923 mieszkańców.
  Martinhoe – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie North Devon. W 2011 civil parish liczyła 159 mieszkańców. Martinhoe jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Matingeho.
  Lee Bay – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie North Devon. Leży 69 km na północny zachód od miasta Exeter i 284 km na zachód od Londynu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.134 sek.