• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nord - okręg administracyjny Bremerhaven

  Przeczytaj także...
  Lehe, Bremerhaven-Lehe — dzielnica miasta Bremerhaven w Niemczech, w okręgu administracyjnym Nord, w kraju związkowym Brema.Leherheide, Bremerhaven-Leherheide — dzielnica miasta Bremerhaven w Niemczech, w okręgu administracyjnym Nord, w kraju związkowym Brema.
  Mitte, Bremerhaven-Mitte — dzielnica miasta Bremerhaven w Niemczech, w okręgu administracyjnym Nord, w kraju związkowym Brema.
  Okręgi administracyjne i dzielnice

  Nord – okręg administracyjny (niem. Stadtbezirk) w Bremerhaven, w Niemczech, w kraju związkowym Brema.

  Bremerhaven – miasto (Stadtgemeinde) w Niemczech, w kraju związkowym Brema, u ujścia Wezery do Morza Północnego. Jedyne duże miasto Niemiec leżące nad Morzem Północnym.Brema , właściwie Wolne Hanzeatyckie Miasto Brema (niem. Freie Hansestadt Bremen) - najmniejszy pod względem powierzchni i ludności kraj związkowy Niemiec. Brema leży nad dolnym biegiem i ujściem Wezery i obejmuje oddalone od siebie o 53 km miasta Brema (327 km²) i Bremerhaven. Oba miasta stanowią enklawy na terytorium Dolnej Saksonii. Port w Bremie stanowi z kolei eksklawę tego miasta, graniczącą z miastem Bremerhaven.

  W skład okręgu administracyjnego wchodzą cztery dzielnice (Stadtteil):

  Weddewarden, Bremerhaven-Weddewarden — dzielnica miasta Bremerhaven w Niemczech, w okręgu administracyjnym Nord, w kraju związkowym Brema.
  1. Lehe
  2. Leherheide
  3. Mitte
  4. Weddewarden

  Bibliografia[]

  1. Statistisches Landesamt Bremen, Brema  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.