• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nokia E7  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  HSDPA (ang. High Speed Downlink Packet Access) – technologia używana w sieciach komórkowych budowanych w standardzie UMTS umożliwiająca przesyłanie danych z sieci w stronę terminala z teoretyczną przepływnością 21,6 Mbit/s (jest to wartość maksymalna, występująca tylko w niektórych sieciach). Jako pierwszy usługi na bazie HSDPA zaoferowała swoim abonentom amerykańska firma Cingular Wireless na przełomie roku 2005/2006. W lutym 2008 na świecie było już 174 sieci (w 76 krajach), w których można używać tej technologii.Napięcie elektryczne – różnica potencjałów elektrycznych między dwoma punktami obwodu elektrycznego lub pola elektrycznego. Symbolem napięcia jest U. Napięcie elektryczne jest to stosunek pracy wykonanej podczas przenoszenia ładunku elektrycznego między punktami, dla których określa się napięcie, do wartości tego ładunku. Wyraża to wzór

  Nokia E7-00, znana także jako Nokia E7 – biznesowy smartfon o układzie klawiatury QWERTY bądź QWERTZ należący do serii Nokia E. Telefon został zaprezentowany na konferencji Nokia World dnia 14 września 2010 roku wraz z Nokią C6-01 i Nokią C7. Został wprowadzony do sprzedaży w lutym 2011 roku. Jest to drugi smartfon po Nokii N8 pracujący pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego Symbian ^3.

  Assisted GPS (AGPS lub A-GPS) – rodzaj systemu GPS wykorzystywany w telefonach komórkowych, w którym używa się serwerów operatora sieci do skrócenia czasu potrzebnego na pierwsze znalezienie położenia. Usługa ta musi być dostępna u operatora, w przeciwnym wypadku GPS będzie działał, ale dłużej będzie trwało pierwsze "połączenie z satelitami".Post Office Protocol version 3 (POP3) to protokół internetowy z warstwy aplikacji pozwalający na odbiór poczty elektronicznej ze zdalnego serwera do lokalnego komputera poprzez połączenie TCP/IP. Ogromna większość współczesnych internautów korzysta z POP3 do odbioru poczty.

  W porównaniu do Nokii N8, smartfon charakteryzuje się większym wyświetlaczem wykonanym w technologii AMOLED z ClearBlack i klawiaturą w układzie QWERTY, lecz nie jest wyposażony w slot na karty pamięci ani w transmiter FM i wykorzystuje mniej zaawansowany układ optyczny aparatu. Podobnie jak Nokia N8, zawiera wyjście HDMI i ma wmontowaną niewymienialną baterię.

  Modulacja częstotliwości, skr. FM (od ang. Frequency Modulation) – kodowanie informacji w fali nośnej przez zmiany jej chwilowej częstotliwości w zależności od sygnału wejściowego, tj. jej modulację.Akumulator elektryczny – rodzaj ogniwa galwanicznego, które może być wielokrotnie użytkowane i ładowane prądem elektrycznym. Wszystkie rodzaje akumulatorów elektrycznych gromadzą i później uwalniają energię elektryczną dzięki odwracalnym reakcjom chemicznym zachodzącym w elektrolicie oraz na styku elektrolitu i elektrod.

  Wyposażony jest w podobny mechanizm otwierania klawiatury co Nokia N97 mini, lecz w tym przypadku wykorzystano te same materiały co w Nokia N8, czyli anodyzowane aluminium.

  W porównaniu do Nokii N97 mini i E90, E7-00 posiada ekran pojemnościowy z 5-punktowym wielodotykiem wykonanym w technologii AMOLED z ClearBlack czego nie posiadają smartfony N8, N97 mini, i E90, jednakże E7-00 ma ekran o lekko niższej rozdzielczości niż E90.

  System operacyjny[ | edytuj kod]

 • Symbian OS
 • Platforma deweloperska[ | edytuj kod]

 • Nokia Belle Refresh
 • Symbian Anna od wersji oprogramowania 22.014.
 • Nokia Belle od wersji oprogramowania 111.030.0609.
 • Produkt ID[ | edytuj kod]

 • 0x2002BF96 dla RM-626
 • Przysłona fotograficzna, przesłona – część obiektywu regulująca wielkość otworu na drodze strumienia światła. Stosowana najczęściej w obiektywach fotograficznych i obiektywach kamer filmowych. Zwykle ma postać nachodzących na siebie metalowych listków, liczba listków przysłony i stopień jej otwarcia, bądź zamknięcia, mają wpływ na kształt bokeh.JPEG 2000 – standard kompresji obrazu opracowany jako uzupełnienie istniejących, bardzo popularnych technik kompresji JPEG.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Windows Media Audio (WMA) - format kompresji dźwięku stworzony przez Microsoft. W zamierzeniach producenta ma konkurować z formatem MP3.
  Nokia 9000 Communicator – najstarszy komunikator firmy Nokia. Pracował tylko w systemie GSM 900. Wersja 9000i pracowała w systemie GSM 1800, różniła się poza tym nowszą wersją oprogramowania, większą ilością funkcji i predefiniowanych programów. Jego wielki monochromatyczny wyświetlacz wewnętrzny pomagał pracować w internecie. Rok produkcji tego urządzenia to 1997, a został wprowadzony na rynek polski w 1998 roku. Programy napisane na nowszą wersji komunikatora (9110, 9110i) są niemal w 100% kompatybilne z Nokia 9000(i).
  wmf (ang. Windows Metafile Format - format metaplików Windows) - format graficzny stosowany w systemach Windows, zawierający instrukcje dla systemu operacyjnego, jak wyświetlać grafikę wektorową i rastrową. Pliki WMF (rozszerzenie .wmf) zajmują mniej miejsca niż zawierające te same informacje bitmapy.
  RealVideo - kodek obrazu stworzony przez RealNetworks. Został po raz pierwszy opublikowany w 1997 roku. W roku 2004 pojawiła się wersja 10.
  Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.
  Microsoft Excel (pełna nazwa Microsoft Office Excel) - arkusz kalkulacyjny produkowany przez firmę Microsoft dla systemów Windows i MacOS. Pierwsza wersja programu przeznaczona dla Windows trafiła na rynek w roku 1987 i stała się przebojem. Postępujący sukces rynkowy programu sprawił, że w roku 1993 programy pakietu Microsoft Office zostały przeprojektowane tak, by przypominać wyglądem arkusz Excel. Od wersji 5 wydanej w 1993 program zawiera wbudowany język Visual Basic. Od wersji 4.0 dostępny w wersji polskiej.
  Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.063 sek.