• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • No Doubt - album

  Przeczytaj także...
  No Doubt – amerykańska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w listopadzie 1986 roku w Kalifornii. Przez pierwsze lata swojego istnienia grała na koncertach uniwersyteckich i jako support bardziej znanych zespołów w południowej Kalifornii.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  No Doubt – debiutancki album grupy No Doubt. Podczas pracy nad albumem zespół eksperymentował z różnymi gatunkami muzycznymi, skupiając się głównie na trzeciofalowym ska z domieszką ska punku i Nowej Fali. Powstał on na mocy kontraktu z labelem Interscope Records – Trauma z 1991 roku. Członkowie zespołu wydali około 13 tysięcy dolarów na wyprodukowanie krążka. Album przeszedł bez echa na rynku muzycznym sprzedając się jedynie w 30 tysiącach egzemplarzy – w Stanach w tym czasie królował grunge z Nirvaną na czele. W związku z fatalnymi wynikami sprzedaży albumu wytwórnia zdecydowała nie finansować singla. Zespół z własnej kieszeni pokrył produkcję teledysku i wypuszczenia singla "Trapped In A Box" za sumę około 5 tysięcy dolarów. Nie odniósł on większego sukcesu – puszczony jedynie w lokalnym stacjach kablowych, nigdy nie został puszczony w MTV.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "BND" (0:45)
  2. "Let's Get Back" (Dumont, Kanal, E. Stefani, G. Stefani) (4:11)
  3. "Ache" (E. Stefani) (3:48)
  4. "Get On The Ball" (E. Stefani, G. Stefani) (3:32)
  5. "Move On" (Dumont, Kanal, E. Stefani, G. Stefani, Young) (3:55)
  6. "Sad For Me" (E. Stefani, G. Stefani) (1:59)
  7. "Doormat" (Kanal, E. Stefani, G. Stefani) (2:26)
  8. "Big City Train" (Dumont, Kanal, E. Stefani, G. Stefani) (3:56)
  9. "Trapped in a Box" (Dumont, Kanal, E. Stefani, G. Stefani) (3:24)
  10. "Sometimes" (Dumont, Kanal, E. Stefani, G. Stefani) (4:29)
  11. "Sinking" (E. Stefani) (3:20)
  12. "A Little Something Refreshing" (1:18)
  13. "Paulina" (E. Stefani, Gabriel "Papa Gallo" Gonzalez II, Chris Leal) (2:30)
  14. "Brand New Day" (Kanal, E. Stefani) (3:15)

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.