• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • No Doubt  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Ska – styl muzyczny zapoczątkowany w drugiej połowie lat 50. w Kingston na Jamajce, będący prekursorem muzyki rocksteady, a w dalszej kolejności - reggae; charakteryzuje się przede wszystkim szybkim tempem, akcentem perkusyjnym kładzionym na drugą i czwartą nutę taktu oraz wyrazistą linią basu.Return of Saturn – czwarty studyjny album grupy został nagrany po trwającej ponad 2 i pół roku trasie koncertowej promującej album Tragic Kingdom. Członkowie zespołu przeprowadzili się już do Hollywood gdzie w większości został nagrany album. Głównym producentem został Glen Ballard. Grupa odchodzi w nim od swoich początkowych dzieł, kompozycyjnie nawiązując do alternatywnego rocka i Nowej Fali. Klimat albumu w stosunku do poprzednika nie zmienia się zbytnio, skupia się głównie na pragnieniu stabilizacji życiowej, problemach sercowych, chęci posiadania rodziny, wejścia w stały związek. Tytuł albumu związany jest z obiegiem Saturna - trwającego w przybliżeniu 29 lat. Tyle lat właśnie kończyła Gwen podczas pracy nad krążkiem i jest on w pewien sposób podsumowaniem jej dotychczasowych życiowych dokonań. Album nie powtórzył komercyjnego sukcesu poprzednika sprzedając się w liczbie 2 milionów egzemplarzy, zaś przez krytyków uznawany jest za najlepszy i najbardziej ambitny album stworzony przez No Doubt.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  No Doubt – amerykańska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w listopadzie 1986 roku w Kalifornii. Przez pierwsze lata swojego istnienia grała na koncertach uniwersyteckich i jako support bardziej znanych zespołów w południowej Kalifornii.

  W 1992 ukazała się ich debiutancka płyta pt. No Doubt. Z czasem zaczęli cieszyć się coraz większą popularnością. Światową sławę i rozgłos przyniósł im album Tragic Kingdom (1995 r.) z hitem "Don't Speak".

  Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka i projektantka mody.Bounty Killer, właściwie Rodney Basil Price (ur. 12 czerwca 1972 w Kingston) – jamajski muzyk reggae, dancehall i didżej. Założyciel grupy The Alliance.

  Kolejną płytą w ich dyskografii był Return of Saturn wydany w 2000 z takimi przebojami jak "Ex-Girlfriend", "Simple Kind of Life" czy "Bathwater" . Płyta ta nie cieszyła się takim powodzeniem jak jej poprzedniczka, dlatego członkowie zespołu szybko zaczęli pracę nad kolejną płytą Rock Steady która była mieszanką ska, pop, rock, i reggae gdzie zespół stworzył dwa duety z artystami z Jamajki - Lady Saw i Bounty Killer.

  Tragic Kingdom – trzeci album amerykańskiego zespołu rockowego No Doubt. Został wydany przez wytwórnię Trauma Records w 1995 r.U2 – irlandzki zespół rockowy, powstały w Dublinie w roku 1976, pod nazwą U2 występujący od 1978. W jego skład wchodzą: Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr..

  W 2004 roku zespół postanowił sobie zrobić przerwę, podczas której artyści zajęli się własnymi projektami, co zaowocowało solowymi albumami Gwen Stefani Love. Angel. Music. Baby. i The Sweet Escape.

  Na początku 2008 roku grupa ponownie weszła do studia, aby nagrać kawałki na kolejną płytę. Producentem płyty został Mike Stent znany ze współpracy z artystami takimi jak Bjork, U2, czy Britney Spears. Płyta zatytułowana "Push and Shove" do sklepów trafiła 25 września 2012 roku. Singlem promujący album została piosenka "Settle Down". Premiera singla i teledysku do piosenki wyreżyserowanego przez znaną z wcześniejszych prac z zespołem Sophie Muller, odbyła się 16 lipca 2012 roku.

  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.

  Spis treści

 • 1 Muzycy
 • 2 Dyskografia
 • 2.1 Albumy studyjne
 • 2.2 Kompilacje
 • 2.3 Single
 • 3 Wideografia
 • 4 Teledyski
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Reggae – styl we współczesnej muzyce rozrywkowej, powstały pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku w Kingston na Jamajce.
  Gwen Stefani, właściwie Gwen Renée Stefani (ur. 3 października 1969 w Fullerton, w Kalifornii) – amerykańska piosenkarka solowa oraz wokalistka zespołu rockowego No Doubt.
  No Doubt – debiutancki album grupy No Doubt. Podczas pracy nad albumem zespół eksperymentował z różnymi gatunkami muzycznymi, skupiając się głównie na trzeciofalowym ska z domieszką ska punku i Nowej Fali. Powstał on na mocy kontraktu z labelem Interscope Rekord – Trauma z 1991 roku. Członkowie zespołu wydali około 13 tysięcy dolarów na wyprodukowanie krążka. Niestety album przeszedł bez echa na rynku muzycznym sprzedając się jedynie w 30 tysiącach egzemplarzy – w Stanach w tym czasie królował grunge z Nirvaną na czele. W związku z fatalnymi wynikami sprzedaży albumu wytwórnia zdecydowała nie finansować singla. Zespół z własnej kieszeni pokrył produkcję teledysku i wypuszczenia singla "Trapped In A Box" za sumę około 5 tysięcy dolarów. Nie odniósł on większego sukcesu – puszczony jedynie w lokalnym stacjach kablowych, nigdy nie został puszczony w MTV.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.