• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • No Angels  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Serbia, Republika Serbii (serb. Република Србија/ Republika Srbija – państwo w południowej Europie, powstałe 5 czerwca 2006 roku po rozpadzie federacji Serbii i Czarnogóry. Stolicą jest Belgrad. Serbia graniczy z Węgrami na północy, Rumunią i Bułgarią na wschodzie, Macedonią i Albanią na południu oraz z Czarnogórą, Chorwacją i Bośnią i Hercegowiną na zachodzie. De facto na południu Serbia graniczy z Kosowem, którego jednostronnie ogłoszoną niepodległość uznała część państw świata. Od 29 lutego 2012 r. kraj ten posiada status oficjalnego kandydata do Unii Europejskiej, a w czerwcu 2013 UE wyraziła zgodę na rozpoczęcie rozmów akcesyjnych w styczniu 2014.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH
  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  No Angelsniemiecki girls band tworzący muzykę pop, powstały w programie telewizyjnym Popstars w 2000 roku.

  Historia zespołu[ | edytuj kod]

  2001: Początek[ | edytuj kod]

  Ich pierwszy singel Daylight In Your Eyes stał się przebojem w wielu krajach europejskich. Piosenka po 2 dniach sprzedaży w Niemczech zdobyła miano złotej płyty. Niebawem, w marcu 2001 ukazała ich debiutancka płyta Elle'ments. Album cieszył się ogromną popularnością w Niemczech i Austrii. Drugi singel Rivers of joy nie odniósł takiego sukcesu jak pierwszy singel (ulokował się na 7 miejscu). Dziewczyny nagrały piosenkę i teledysk do coveru There must be an angel, który stał się wielkim hitem i znalazł się ostatecznie na pierwszym miejscu list przebojów w Niemczech. Następnie ukazał się singel When the angels sing/Atlantis (5 miejsce).Atlantis był przewodnią piosenką do bajki Atlantyda. Zaginiony ląd Walt Disney Animation Studios. W grudniu ukazała się reedycja płyty Elle'ments (winter edition) z bonusowymi piosenkami takimi jak: 100% emotional, There must be an angel czy What am i supposed to do.

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  2002: Now...us![ | edytuj kod]

  W 2002 zespół No Angels wydał nowy krążek Now... Us!. Jest to płyta, która w założeniu miała być odejściem od popu, na rzecz nieco bardziej ambitnej muzyki, z wpływami soulu, wzbogaconej o ballady i r'n'b. Dziewczyny same skomponowały piosenki, między innymi Come Back, Shield Against My Sorrow, Stay, Say Goodbye i Something about us. Album promował klip do piosenki Something about us, która zdobyła dużo wyróżnień, a także 1 miejsce na listach przebojów. W sierpniu ukazał się nowy singel Still in love with you. Pod koniec roku ukazały się dwa następne single Let's go to bed i cover All cried out, które nie odniosły wielkiego sukcesu. Dziewczyny wydały reedycję płyty Now..us! (winter editon) z bonusami: Three words czy All cried out, a także nagrały swoje hity w aranżacji big band. W grudniu ukazała się płyta i DVD When the angels swing

  Soul (ang.dusza) – gatunek muzyki rozrywkowej wywodzący się z rhythm and bluesa, początkowo będąc jego częścią.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  2003: Pożegnanie[ | edytuj kod]

  Ich trzecia płyta Pure ukazała się we wrześniu 2003. W tym samym roku odeszła z zespołu Jessica Whals (z powodu macierzyństwa i planowanej kariery solowej). Dziewczyny przygotowały 13 piosenek, w tym cztery, w których poszczególne członkinie No Angels zaśpiewały solo. Album promował klip do piosenki No Angel (it's all in your mind), który zdobył 1 miejsce na listach niemieckich. W sierpniu ukazał się następny singel Someday, który trafił na 5 miejsce list przebojów, a pod koniec września zespół nakręcił teledysk do Feelgood lies. W planach był także klip i singel do Eleven out of ten, jednak nigdy te zamiary nie zostały zrealizowane. No Angels postanowiło zakończyć działalność.

  Złota płyta jest powszechnie stosowaną na świecie nazwą wyróżnienia przyznawanego wydawnictwom muzycznym. Warunkiem uzyskania przez płytę statusu złotej jest osiągnięcie przez nią określonego progu sprzedaży.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  W wigilię 2003 ukazał się album The Best of No Angels, z którego pochodzi ostatni singel Reason (nowa wersja piosenki That's the reason z albumu Elle'ments).

  Dziewczyny rozpoczęły kariery solowe, z czego jedynie piosenka Sandy Unnatural blonde odniosła jakikolwiek sukces, znajdując się w TOP 10 niemieckiej listy przebojów.

  2007: Powrót[ | edytuj kod]

  W 2007 dziewczyny z No Angels w składzie: Jess, Sandy, Nadja i Lucy powróciły z nowym albumem. Vanessa zrezygnowała z powrotu na rzecz kariery solowej, uznając, że zespół muzycznie ją ogranicza. Płyta Destiny ukazała się w marcu, pierwszym singlem promującym nowy album był utwór Goodbye to yesterday. Kolejnymi singlami były Maybe z bonusową piosenką Secret's out oraz Amaze Me/Teardrops (ukazany w dwóch wersjach).

  Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.Nadja Benaissa, ur. 26 kwietnia 1982, Frankfurt nad Menem. Niemiecka piosenkarka pochodzenia marokańsko-serbsko-niemieckiego.

  W grudniu dziewczyny nagrały piosenkę Life is a miracle, promującą bajkę Warner Bros. Kleiner DoDo.

  2008: Eurowizja[ | edytuj kod]

  W 2008 zespół No Angels wziął udział w niemieckich preselekcjach do konkursu Eurowizji 2008, który odbył się w Belgradzie. Dziewczyny zaprezentowały piosenkę Disappear, do której w styczniu został nagrany teledysk. 29 lutego wydany został singel pod tym samym tytułem, a 14 marca ukazała się reedycja płyty Destiny z DVD. No Angels wygrały rywalizację o przepustkę na konkurs Eurowizji w Serbii i reprezentowały Niemcy na konkursie 24 maja 2008. W konkursie zajęły 23 miejsce, zdobywając 14 punktów. 12 maja ukazała się płyta Very best of, wydana w krajach europejskich oprócz Niemiec.

  Policja w Niemczech - jej zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego w Niemczech. Nie posiada scentralizowanej struktury. Członkowie policji niemieckej są urzędnikami poszczególnych krajów związkowych.Belgrad (Београд, Beograd, starożytne Singidunum, daw. Białogród, węg. Nándorfehérvár) – stolica Serbii. Miasto leży w północnej Serbii, przy ujściu Sawy do Dunaju.

  2009: Skandal[ | edytuj kod]

  11 kwietnia 2009 Nadja Benaissa została we Frankfurcie aresztowana przez niemiecką policję pod zarzutem zarażenia trzech mężczyzn wirusem HIV. Po 10 dniach spędzonych w areszcie śledczym wyszła na wolność.

  2009: Nowy album[ | edytuj kod]

  Latem pojawił się nowy singel promujący album. Piosenka One life była jednocześnie jednym z ostatnich nagranych utworów. Nie odniosła sukcesu, zajmując 15. miejsce w Niemczech. Jesienią ukazał się nowy album Welcome to the dance, na okładce którego dziewczyny prezentowały się na tle dużych liter DANCE, w różowych strojach i z nowym logo zespołu, co wzbudziło mieszane uczucia fanów. Album był bardzo taneczny i przebojowy, jednak zajął 26. miejsce na liście przebojów. Dziewczyny promowały album w wielu programach, jak i rozgłośniach muzycznych, jednak nieskutecznie. W planach było wydanie kolejnego singla – ballady Derailed, jednak z niewiadomych powodów wytwórnia wstrzymała się z zarówno dystrybucją piosenki, jak również z promocją albumu.

  Walt Disney Animation Studios – amerykańskie studio animacyjne, najstarsze na świecie, założone w 1934 przez Walta Disneya. Darmstadt – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, siedziba rejencji Darmstadt oraz powiatu Darmstadt-Dieburg, liczy 149 728 mieszkańców (VI 2012).

  2010: Proces sądowy Nadji[ | edytuj kod]

  W połowie sierpnia 2010 Nadja Benaissa przyznała przed sądem w Darmstadt, że uprawiała seks bez zabezpieczeń, mimo że wiedziała, iż jest nosicielką wirusa HIV. Była oskarżona o „niebezpieczne uszkodzenie ciała”. Prokurator oskarżył ją o to, że w latach 2004 i 2006 uprawiała seks bez zabezpieczeń z trzema mężczyznami, których wcześniej nie poinformowała o fakcie, że jest nosicielką. W 2004 co najmniej jeden z nich zaraził się wirusem HIV. Groziło jej od 6 miesięcy do 10 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie została skazana na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz 300 godzin prac społecznych. Po ogłoszeniu wyroku wokalistka odeszła z zespołu.

  Prokurator – funkcjonariusz publiczny prokuratury uprawniony do samodzielnego wykonywania czynności prokuratorskich. Jako funkcjonariusz prokuratury strzeże praworządności oraz czuwa nad ściganiem przestępstw.Sandy Mölling (urodzona 27 kwietnia 1981 w Wuppertal), jest niemiecką prezenterką, tancerką, aktorką i wokalistką popularnego zespołu No Angels, powstałego w programie "Popstars". Zespół stał się najbardziej utytułowanym niemieckim girlsbandem na świecie. Po rozpadzie zespołu w 2003 roku rozpoczęła karierę solową wydając 2 albumy. Odniosła największy sukces solowy spośród wystkich "aniołków". W 2005 roku była nominowana do nagród "ECHO Awards" w kategorii "Best Female National". W 2007 roku za namową Lucy reaktywowała zespół No Angels wydając album "Destiny". Po spekulacjach telewizji RTL, 19 listopada Sandy oświadczyła iż spodziewa się dziecka. Pod koniec marca urodziła syna Jaydena.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Atlantyda. Zaginiony ląd (ang. Atlantis: The Lost Empire) — amerykański film animowany z 2001 wyprodukowany przez Walt Disney Feature Animation. Jest to 40 film Walt Disney Pictures. Akcja toczy się na Atlantydzie.
  Warner Bros. Entertainment (Warner Brothers) – amerykańska wytwórnia filmowa powstała w 1923 roku w Los Angeles. Obecnie należy do jednej z największych korporacji mediowych świata, Time Warner.
  Konkurs Piosenki Eurowizji 2008 – 53. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji zorganizowana przez serbskiego nadawcę Radio-Televizija Srbija (RTS) w Serbii, dzięki zwycięstwu Mariji Šerifović w 2007 roku. Hasłem przewodnim tej edycji konkursu zostało „Confluence of Sound”.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.
  BIBSYS – katalog centralny dwóch norweskich bibliotek uniwersyteckich, przekształcony w organizację non-profit, która skupia norweskie biblioteki uniwersyteckie i naukowe wraz z Biblioteką Narodową.
  Kara pozbawienia wolności – jeden z najpowszechniejszych rodzajów kar polegający na przymusowym umieszczeniu skazanej osoby na określony czas w zamkniętym i strzeżonym zakładzie karnym. Oprócz konieczności przebywania w zakładzie karnym, dalsze dolegliwości dla osoby skazanej polegają na poddaniu jej rygorom regulaminu więziennego, ograniczeniom w dostępie do niej osób spoza zakładu karnego oraz w kontaktach z takimi osobami, ograniczeniom lub braku możliwości wyjścia na wolność w ramach przepustek oraz stosowaniu kar regulaminowych za przewinienia przeciw dyscyplinie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.163 sek.