• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Niwatthamrong Boonsongpaisan

  Przeczytaj także...
  Prayuth Chan-ocha (ur. 21 marca 1954 w Prowincji Nakhon Ratchasima) - tajski wojskowy, generał. Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Tajlandii od 2010. Po dokonaniu zamachu stanu 22 maja 2014 lider junty wojskowej i szef rządu Tajlandii.Tajlandia, Królestwo Tajlandii – państwo w południowo-wschodniej Azji, graniczące z Laosem i Kambodżą na wschodzie, z Malezją na południu oraz z Mjanmą. Tajlandia była niegdyś nazywana Syjamem, gdyż była to jej oficjalna nazwa do 11 maja 1949. Międzynarodowe określenie "Thai" (ไทย) znaczy po tajsku wolny.
  Zamach stanu (przewrót, pucz – niem. Putsch, hiszp. golpe de estado, fr. coup d’État) – niezgodne z porządkiem konstytucyjnym, często z użyciem siły (zbrojny zamach stanu), przejęcie władzy politycznej w państwie przez jednostkę lub grupę osób. Jest pogwałceniem normalnego toku życia politycznego i porządku instytucjonalnego. Do niedawna w wielu krajach Ameryki Łacińskiej i Afryki zamach stanu był najczęściej spotykaną metodą zmiany rządu.

  Niwatthamrong Boonsongpaisan (ur. 25 stycznia 1948) - tajski biznesmen i polityk. Minister Handlu od 30 czerwca 2013 do 22 maja 2014. Pełniący Obowiązki Premiera Tajlandii od 7 do 22 maja 2014.

  Wraz z całym gabinetem został obalony w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez armię pod dowództwem generała Prayutha Chana-ochy.

  Przypisy[ | edytuj kod]
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.