• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nigel Bond

  Przeczytaj także...
  World Games, zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, to rozgrywana od 1981 międzynarodowa impreza, organizowana w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association (IWGA) pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).Światowy ranking snookerowy – ranking profesjonalnych graczy snookera, opierający się na punktach zdobytych w czasie dwóch sezonów, na wybranych turniejach. Ranking zmienia się dopiero po zakończeniu sezonu, w trakcie sezonu funkcjonuje uaktualniany po każdym turnieju rankingowym tzw. prowizoryczny ranking.
  Malta Grand Prix - profesjonalny turniej snookerowy rozgrywany na Malcie w latach 1994-98 oraz 2000-01, w roku 2000 jako turniej rankingowy.

  Nigel Bond (ur. 15 listopada 1965) − profesjonalny snookerzysta angielski.

  Kariera[]

  Występuje jako zawodowiec od 1989. W 1995 dotarł do finału mistrzostw świata, uległ jednak w decydującej rozgrywce Stephenowi Hendry'emu 9:18. 1996 odniósł swoje jedyne zwycięstwo w turnieju rankingowym, triumfował w British Open, pokonując w zaciętym i emocjonującym finale Johna Higginsa 9:8. Rok później wygrał ponadto prestiżowy Regal Masters.

  Manchester City Football Club – angielski klub piłkarski z siedzibą w Manchesterze. Obecnie występuje w Premier League.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  19 kwietnia 2006 roku Nigel Bond pokonał w pierwszej rundzie Mistrzostw świata Stephena Hendryego 10:9. Mecz ten był bardzo nierówny – po pierwszej sesji Bond prowadził 6:2, jednak przewagę tę utracił i po 15 frame przegrywał 8:7 (należy dodać, iż seria zwycięskich framów dla Hendryego rozpoczęła się gdy Bond popełnił bardzo prosty błąd wbijając jednocześnie zieloną bilę z białą bilą – tracąc tym samym prawie już wygraną partię). Dalsza część meczu była popisem błędów z obu stron – co w rezultacie dało nieoczekiwane zwycięstwo Nigelowi Bondowi.

  John Higgins (ur. 18 maja 1975) – szkocki snookerzysta. Mistrz świata w snookerze w latach 1998, 2007, 2009, 2011. Nie jest spokrewniony z Alexem Higginsem, innym znanym snookerzystą, pochodzącym z Irlandii Północnej. Od 2 maja do 2 listopada 2010 był zawieszony po prowokacji łapówkarskiej dziennikarzy. Odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Do końca sezonu 2009/2010 na swoim koncie zapisał 95 breaków stupunktowych.

  Życie osobiste[]

  Nigel Bond interesuje się piłką nożną. Jest wiernym kibicem zespołu Manchester City.

  Statystyka zwycięstw[]

  Rankingowe[]

 • British Open 1996
 • Nierankingowe[]

 • Scottish Masters 1997
 • Malta Grand Prix 1996
 • World Games (Snooker – Mężczyźni Indywidualnie) 2009
 • Linki zewnętrzne[]

 • Nigel Bond – profil w serwisie 147.com.pl (pol.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Zielona bila - w snookerze jedna z kolorowych bil, zaliczana do tzw. niższych kolorów. Znajduje się ona po lewej stronie pola D (patrząc od rozbijającego zawodnika). Warta 3 punkty i wbijana jako druga z kolei kolorowa bila (po wyczyszczeniu stołu z czerwonych). Rzadko wykorzystywana do budowania breaków - ze względu na swą małą wartość. Bardzo często natomiast używana do stawiania snookerów i do bili odstawnych. Wbijana ze wszystkimi czerwonymi daje 60 punktów, a z kolorami 87 punktów.
  Snooker – gra bilardowa, rozgrywana na stole do bilardu angielskiego (wymiary ok. 3,6 m x 1,8 m), z sześcioma kieszeniami (cztery w rogach oraz dwie znajdujące się w połowie dłuższych band stołu). W grze uczestniczą dwie strony (dwóch zawodników, dwie drużyny).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.