• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nigdy nie zadzieraj z Rustym  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Eurocom Studio (dawniej Studio Eurocom) – studio dubbingowe mające swoją siedzibę w Warszawie, powstałe w 1990 roku jako spółka z udziałem kapitału francuskiego. Dawniej zajmowało się również dystrybucją filmów w kinach i na kasetach wideo. Obecnie sprzedaż praw emisyjnych została przeniesiona na odrębną spółkę Eurocom Media.Blake Anthony Foster (ur. 29 maja 1985 roku w Northridge w Los Angeles) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, zawodnik sztuk walki. Najbardziej znany jest z roli Justina Stewarta w serialach Power Rangers Turbo i Power Rangers w kosmosie.

  Dzielny pies Rusty lub Nigdy nie zadzieraj z Rustym (ang. Rusty: A Dog’s Tale lub Rusty: The Great Rescue, 1998) – amerykański film familijny opisujący przygody psa o imieniu Rusty.

  Film jest emitowany w Polsce w telewizji Jetix/Disney XD. Wcześniej emitowany był w telewizji Jetix Play.

  Opis fabuły[ | edytuj kod]

  Dwa dorosłe psy rasy Beagle są uszczęśliwione, gdy na świat przychodzi im szczeniaczek, Rusty. Już od pierwszych dni swojego życia Rusty okazuje się być rezolutny i dziarski. Gdy Rusty kończy cztery lata, dowiaduje się, że będzie mieć rodzeństwo – wkrótce rodzi się pięć małych piesków. Małe Beagle mieszkają na farmie dwójki starszych ludzi – babci i dziadka, którzy opiekują się dwójką rodzeństwa, którym rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Dziadkowie coraz bardziej się smucą, gdy przyjeżdża do nich dwójka dalekich kuzynów, którzy domagają się pieniędzy. Babcia i dziadek są na nich wściekli – od zjedzenia tortu na urodziny wnuków, do szantażu w postaci sprzedania farmy, ponieważ kuzyni są prawowitymi właścicielami ziemi. Ku rozpaczy rodzeństwa, dziadkowie są zmuszeni sprzedać małe szczeniaczki. Zamieszczają ogłoszenie w gazecie, i wkrótce ma pojawić się pierwszy klient. Klient, bogaty biznesmen, niespodziewanie, gubiąc się w mieście, spotyka kuzynów, i prosi ich o wskazówkę, gdzie jest. Mówi im o szczeniakach. Biznesmen nie zauważa, że kuzyni go okradają. Oni tymczasem jadą na farmę, i po kryjomu kradną szczeniaki. Kuzynka w samochodzie zauważa, że jeden Beagle jest mały i markotny. Kuzynka podejrzewa u niego chorobę, i zakłada, że nikt go nie kupi. Wyrzucają go więc w paskudny sposób z worka, i jadąc samochodem, wyrzucają biedne szczeniątko przez okno, zostawiając je same w gąszczu puszczy. Tymczasem rodzeństwo wraz z kolegą zauważa brak szczeniaczków, i razem z Rustym, jego rodzicami i dziadkami oraz wszystkimi zwierzakami wyruszają na poszukiwania. Tu zaczyna się przygoda. Warto wiedzieć, że szczeniaczki zostaną uratowane przez Rusty’ego i zwierzęta, a kuzyni aresztowani. Dziadkowie znowu zostaną spadkobiercami majątku, który ukrywali przed nimi kuzyni. Szczeniaczki nie są na sprzedaż. Dzięki Rusty’emu.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Suzanne Somers, właściwie Suzanne Marie Mahoney (ur. 16 października 1946 roku w San Bruno, w stanie Kalifornia) – amerykańska aktorka, producentka i scenarzystka telewizyjna i filmowa, modelka i pisarka.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Jetix Polska to polskojęzyczna kablowo-satelitarna stacja telewizyjna dla dzieci i młodzieży, polski oddział międzynarodowego Jetix. Wystartowała 18 kwietnia 1998 jako Fox Kids, a 1 stycznia 2005 zmieniła nazwę na Jetix. Zakończyła istnienie 18 września 2009, a następnego dnia została zastąpiona przez Disney XD. Oprócz tego w Polsce istniał kanał siostrzany – Jetix Play (wcześniej Fox Kids Play), który zakończył nadawanie 31 lipca 2010 roku.
  Andrzej Gawroński (ur. 10 lutego 1935 w Warszawie) – polski aktor teatralny i filmowy. Brat nieżyjącego już aktora Aleksandra Gawrońskiego. Stryj Agaty Gawrońskiej, której mężem jest Adam Bauman.
  Patrick G. Duffy (ur. 17 marca 1949 roku w Townsend, w stanie Montana, USA) – amerykański aktor i producent telewizyjny.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Dorota Kawęcka (ur. 1951) – polska aktorka i reżyser dubbingu. W roku 1974 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.