• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nieustraszony 2000

  Przeczytaj także...
  Pilot serialu lub odcinek pilotażowy – najczęściej pojedynczy, próbny odcinek serialu telewizyjnego, w który stacja telewizyjna zamierza zainwestować (najczęściej zostać jego producentem, a następnie go emitować).IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  General Motors Company (w skrócie GM) – amerykański koncern przemysłowy. Jedno z największych przedsiębiorstw na świecie. General Motors, najlepiej znany jest z produkcji samochodów, lecz także obecny jest na rynku produkcji silników okrętowych, instalacji przemysłowych, technologii komunikacyjnych oraz usług finansowych. Spółka publiczna od 20 grudnia 1916 roku notowana na Giełdzie Nowojorskiej (NYSE): GM (tzw. „Wall Street”). Główna siedziba znajduje się w Detroit w stanie Michigan. Koncern zatrudnia około 212 tys. pracowników (2012 r.).

  Nieustraszony 2000 (tyt. oryg. Knight Rider 2000) – film telewizyjny z 1991 roku, wyprodukowany jako pilot planowanego nowego serialu, który ostatecznie nie powstał.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Rok 2000. Broń palna została zdelegalizowana, policja do schwytania groźnych przestępców wykorzystuje ultradźwiękowe pistolety, które zamiast zadawać obrażenia jedynie paraliżują. Mimo tego wciąż pojawiają się ofiary strzelanin.

  Michael Knight – fikcyjny bohater ze znanego amerykańskiego serialu telewizyjnego, Nieustraszony. Grany przez Davida Hasselhoffa.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Po odejściu z Fundacji Na Rzecz Prawa i Rządu (ang. Foundation for Law And Government, FLAG) w latach 90. i okresie spokojnego życia Michael Knight musi ponownie wrócić do walki z przestępczością. Pomoże mu przy tym jego dawny partner, KITT.

  Obsada[ | edytuj kod]

  Produkcja[ | edytuj kod]

  Rolę nowego supersamochodu, KIFTa (ang. Knight Industries Four Thousand) pierwotnie miał odgrywać Pontiac Banshee. Firma General Motors, producent Pontiaców wykorzystywanych m.in. w oryginalnym Nieustraszonym, nie zgodziła się na wykorzystanie tego modelu, dlatego do produkcji filmu zmodyfikowano egzemplarz Dodge Stealth z 1991 roku.

  Policja – umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Do jej głównych zadań należy pilnowanie przestrzegania prawa i ściganie przestępców, jak również zapewnienie ochrony i pomocy w sytuacjach kryzysowych zarówno wobec ludzi jak i mienia. Jeżeli jest to konieczne, policja nadzoruje na poziomie operacyjnym także wszelkie służby ratownicze.Broń palna – broń miotająca pociski energią gazów powstałych ze spalania ładunku miotającego. W zależności od rodzaju zastosowanego układu miotającego, dzieli się ona na broń lufową i broń rakietową.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Nieustraszony 2000 (1991) - Filmweb (pol.). Filmweb. [dostęp 2013-01-12].
  2. Pontiac Banshee (1989) with pictures and wallpapers (ang.). NetCarShow.com. [dostęp 2012-02-17].

  Uwagi[ | edytuj kod]

  1. Nie wymieniony w napisach końcowych.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Plakat
 • Knight Rider 2000 w bazie IMDb (ang.)
 • Knight Rider 2000 w bazie Filmweb
 • Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Nieustraszony (serial telewizyjny 1982)
 • Mitsubishi GTO – sportowy grand tourer produkowany przez japoński koncern Mitsubishi w latach 1990 – 2001. Bardziej popularna jest nazwa wersji eksportowej – 3000GT. Samochód ten z niewielkimi zmianami w latach 1991 – 1996 sprzedawany był także na terenie Ameryki Północnej poprzez salony Chryslera pod nazwą Dodge Stealth. Nazwa GTO pochodzi od innego samochodu Mitsubishi, Galanta GTO, dwudrzwiowego hardtop coupé sprzedawanego na początku lat 70., stylizowanego na ówczesne amerykańskie muscle cars, wyposażonego w czterocylindrowe silniki rzędowe z napędem na tylną oś.Nieustraszony (Knight Rider, 1982-86), amerykański serial sensacyjny o agencie F.L.A.G. (Foundation for Law And Government - Fundacja na rzecz Prawa i Rządu) Michaelu Knightcie, rozwiązującym zagadki o charakterze kryminalnym, w asyście nowoczesnego i wszechstronnego samochodu jakim jest Knight Industries Two Thousand znany również jako KITT. Serial został podzielony na 4 sezony (1982-1986). W rolę serialowego KITT-a wcielił się przerobiony Pontiac Trans Am z 1982 roku. Do produkcji serialu użyto 14 egzemplarzy samochodu, które zgodnie z umową zawartą pomiędzy General Motors - firmą produkującą samochód, a producentami filmu zostały zniszczone.
  Warto wiedzieć że... beta

  K.I.T.T. (Knight Industries Two Thousand) – fikcyjny mikroprocesor kontrolujący niezwykle wysoko zaawansowanego technologicznie Pontiaka Trans Ama z 1982 roku w serialu Knight Rider. W odcinku pilotażowym Knight Ridera z 2008 roku K.I.T.T. sterował Fordem Mustangiem Shelby GT500 KR. W szerszym znaczeniu również określenie samego samochodu, którym K.I.T.T. sterował.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.588 sek.