• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Niederanven

  Przeczytaj także...
  Luksemburg, Wielkie Księstwo Luksemburga (luks. Lëtzebuerg, Grousherzogdem Lëtzebuerg; niem. Luxemburg, Großherzogtum Luxemburg; fr. Luxembourg, Grand-Duché de Luxembourg) – państwo położone w Europie Zachodniej. Graniczy z Francją od południa, Niemcami od wschodu i z Belgią od zachodu i północy. Państwo członkowskie Unii Europejskiej oraz NATO.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Rameldange (luks. Rammeldang) - małe miasteczko w centralnym Luksemburgu, w gminie Niederanven. W 2005 roku miasteczko zamieszkiwało 671 osób.

  Niederanven − gmina i miasteczko w centralnym Luksemburgu, w dystrykcie Luksemburg, w kantonie Luksemburg.

  W 2005 roku, miasto Niederanven, które znajduje się w północno-wschodniej części gminy, zamieszkiwało 1,476 osób. Inne miejscowości w gminie: Ernster, Hostert, Oberanven, Rameldange, Senningen, Senningerberg oraz Waldhof. Znajduje się tutaj Międzynarodowy Port Lotniczy Luksemburg-Findel.

  Preny (lit. Prienai) – miasto na Litwie, położone w okręgu kowieńskim, 39 km od Kowna, 40 km od Mariampola. Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

  Miasta partnerskie[ | edytuj kod]

  Hiszpania Altea, Hiszpania
  Niemcy Bad Kötzting, Niemcy
  Włochy Bellagio, Włochy
  Irlandia Bundoran, Irlandia
  Polska Chojna, Polska
  Francja Granville, Francja
  Dania Holstebro, Dania
  Belgia Houffalize, Belgia
  Austria Judenburg, Austria
  Finlandia Karkkila, Finlandia
  Węgry Kőszeg, Węgry
  Malta Marsaskala, Malta
  Holandia Meerssen, Holandia
  Wielka Brytania Sherborne, Wielka Brytania
  Szwecja Oxelösund, Szwecja
  Litwa Preny, Litwa
  Grecja Preweza, Grecja
  Portugalia Sesimbra, Portugalia
  Estonia Türi, Estonia
  Litwa Sigulda, Łotwa
  Czechy Sušice, Czechy
  Słowacja Zwoleń, Słowacja

  Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.Sušice (niem. Schüttenhofen, pol. Suszyca) – miasto w Czechach, w kraju pilzneńskim, nad Otavą. Według danych z 31 grudnia 2003 powierzchnia miasta wynosiła 4564 ha, a liczba jego mieszkańców 11 483 osób.

  Przypisy[ | edytuj kod]


  Warto wiedzieć że... beta

  Waldhof (luks. Waldhaff) - mała wieś (ang. hamlet) w centralnym Luksemburgu, w gminie Niederanven. W 2005 roku, wieś zamieszkiwało 10 osób.
  Bundoran (irl. Bun Dobhráin) – miasto w Irlandii w prowincji Ulster w hrabstwie Donegal. Bundoran jest położone na drodze N15 pobliżu Ballyshannon. Jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów Irlandii.
  Türi (niem. Turgel) – miasto w Estonii, w regionie Järva. W 2006 na powierzchni 9,79 km² miasto zamieszkiwało 6137 osób.
  Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.
  Grecja (gr. Ελλάδα Elláda, IPA: [e̞ˈlaða] lub Ελλάς Ellás, IPA: [e̞ˈlas]), Republika Grecka (Ελληνική Δημοκρατία Ellinikí Dimokratía, IPA: [e̞ˌliniˈci ðimo̞kraˈtiˌa]) – kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami: Albanią, Macedonią Północną i Bułgarią od północy oraz Turcją od wschodu. Ma dostęp do czterech mórz: Egejskiego i Kreteńskiego od wschodu, Jońskiego od zachodu oraz Śródziemnego od południa. Grecja ma dziesiątą pod względem długości linię brzegową na świecie, o długości 14880 km. Poza częścią kontynentalną, w skład Grecji wchodzi około 2500 wysp, w tym 165 zamieszkałych. Najważniejsze to Kreta, Dodekanez, Cyklady i Wyspy Jońskie. Najwyższym szczytem jest wysoki na 2918 m n.p.m. Mitikas w masywie Olimpu.
  Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.
  Oberanven (luks. Ueweraanwen) - małe miasteczko w centralnym Luksemburgu, w gminie Niederanven. W 2005 roku miasteczko zamieszkiwało 627 osób.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.472 sek.