• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nicki Minaj  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Usher, właściwie Usher Terry Raymond IV (ur. 14 października 1978) – amerykański wokalista, tancerz oraz aktor, uważany za współczesnego króla muzyki R&B. Popularność Ushera zapoczątkowana została pod koniec lat 90., wraz z premierą drugiego albumu, My Way i utworu "Nice and Slow", który uplasował się na szczycie listy Billboard Hot 100. Z następnej płyty artysty, 8701, pochodziły kolejne single numer jeden w Stanach Zjednoczonych: "U Remind Me" i "U Got It Bad". Każdy z tych albumów rozszedł się w ponad 8 milionach egzemplarzy na całym świecie, czyniąc Ushera jednym z najlepiej sprzedających się artystów R&B lat 90..Robin Charles Thicke znany również jako Thicke (ur. 10 marca 1977 w Los Angeles w Kalifornii) – amerykański wokalista, autor tekstów i piosenek, a także producent muzyczny i aktor.

  Onika Tanya Maraj-Petty (ur. 8 grudnia 1982 w Port-of-Spain), znana też jako Nicki Minajamerykańska raperka, piosenkarka, autorka tekstów piosenek, modelka i aktorka pochodzenia trynidadzkiego. Zdobyła uznanie, wydając od 2007 do 2009 mixtape’y, a później podpisując kontrakt z wytwórnią Young Money Entertainment w 2009.

  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.Juice WRLD (wymawiane jako Juice World, IPA: /ʤus wɜrld), właśc. Jarad Anthony Higgins (ur. 2 grudnia 1998 w Chicago, zm. 8 grudnia 2019 w Oak Lawn) – amerykański raper, piosenkarz i autor tekstów. Najbardziej znany był z takich utworów, jak „All Girls Are the Same”, „Lucid Dreams”, „Bandit” oraz „Legends”.

  Wydała cztery albumy studyjne: Pink Friday (2010), Pink Friday: Roman Reloaded (2012), The Pinkprint (2014) i Queen (2018). Z pierwszymi trzema płytami dotarła do pierwszego miejsca notowania Billboard 200. W 2010 została pierwszą solową artystką, której siedem singli było równocześnie notowanych na liście Billboard Hot 100. Od początku kariery sprzedała ponad 40 mln singli na świecie jako solistka, 60 mln jako gość, i 5 mln albumów.

  Billboard Music Award – jedna z czterech najważniejszych nagród przyznawanych corocznie w Stanach Zjednoczonych. Ceremonia wręczenia wyróżnień odbywa się corocznie w grudniu i jest emitowana od samego początku w stacji FOX. Pierwsza edycja wręczenia nagród Billboardu odbyła się w 1990 roku i w odróżnieniu od nagrody Grammy jest przyznawana za popularność. Do popularności zalicza się sprzedaż konkretnych nagrań w roku, kiedy nagroda jest wręczana. Nagroda ta przyznawana jest „najpopularniejszym artystom/albumom/singlom”. Zestawienie popularności jest oparte na corocznym podsumowaniu Billboardu. Christina María Aguilera (ur. 18 grudnia 1980 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka, osobowość telewizyjna i producentka telewizyjna.

  Jest pierwszą artystką dodaną do listy MTV’s Annual Hottest MC List. Według gazety New York Times uważana jest za „najbardziej wpływową raperkę na świecie”. W 2016 została wpisana na listę stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie stworzonej przez magazyn „Time”. Jej styl rapowania składa się z szybkiego flow’u oraz zamieniania się w swoje alter ego, mające inny styl życia, albo styl mowy, tj. gwara brytyjska, tzw. cockney. Wcześniej w swojej karierze była znana z zakładania kolorowych ubrań i peruk. Jest trzecim artystą oraz pierwszą artystką mającą największą liczbę wejść do notowania Billboard Hot 100.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.

  Laureatka sześciu statuetek American Music Awards, jedenastu statuetek BET Awards, pięciu MTV Video Music Awards, czterech Billboard Music Awards i nagrody na gali Billboard Women In Music. Zdobyła dziesięć nominacji do nagrody Grammy.

  Była jurorką w programie American Idol, podłożyła głos Steffie w filmie Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów, zagrała w filmach Inna kobieta z 2014 i Barbershop 3: The Next Cut z 2016, a także wystąpiła w kampaniach reklamowych światowych marek, takich jak MAC Cosmetics, Pepsi czy Adidas.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodziła się w Saint James (dzielnicy Port-of-Spain) i została wychowana w dzielnicy Queens w Nowym Jorku w stanie Nowy Jork. Pierwsze pięć lat życia mieszkała u babki na Trynidadzie, potem w Queens u rodziców. Jej nazwisko Maraj jest hinduistycznym określeniem, które pochodzi od słowa „maharaj” i oznacza „wielki król”.

  Alter ego (łac. alter ego ‘drugi ja’) – 1. osoba pokrewna duchowo, zaufana, bliski przyjaciel, powiernik, również postać literacka, filmowa, która jest utożsamiana z autorem dzieła; 2. także druga osobowość wewnątrz tej samej osoby, druga tożsamość, druga część rozdwojonej jaźni. Pink Friday Tour, znana także jako Roman Reloaded Tour – debiutancka trasa koncertowa Nicki Minaj promująca jej drugi solowy album Pink Friday: Roman Reloaded .Trasa rozpoczęła się w maju 2012 roku. Ogłoszono 45 koncertów które odbędą się na terenie: Australii, Azji, Europy i Ameryki Północnej.

  W 2009 dołączyła do Young Money Entertainment, wytwórni muzycznej zarządzanej przez Lil Wayne’a. Powstały wówczas singel „BedRock”, nagrany przez Minaj we współpracy z Lloydem, zajął drugie miejsce w notowaniu Billboard Hot 100. Od tego momentu raperka nagrała wiele duetów z artystami amerykańskiej branży fonograficznej, między innymi Christiną Aguilerą, Mariah Carey, Usherem, Ludacrisem, Katy Perry, Arianą Grande, Jessie J, Lil Wayne’em czy Robinem Thicke.

  Raper, MC – muzyk wykonujący muzykę rap. Muzyka ta jest elementem kultury hip-hop. Pierwsi raperzy zaczęli pojawiać się już w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku, USA. Pionierem gatunku jest DJ pochodzący z Jamajki Clive Campbell znany też jako Kool Herc.Katheryn Elizabeth Hudson, znana pod pseudonimem Katy Perry (ur. 25 października 1984 roku w Santa Barbara w stanie Kalifornia) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale również twórczyni muzyki oraz aktorka. Ojciec Perry jest pastorem, dlatego dorastała słuchając gospel i śpiewając w kościelnym chórze. Po zdobyciu GED w wieku piętnastu lat rozpoczęła karierę muzyczną jako Katy Hudson. Pod koniec 2001 roku wydała swój debiutancki album studyjny Katy Hudson, jednak nie osiągnął on komercyjnego sukcesu. Następnie nagrała dwie kolejne płyty: z producenckim zespołem Matrix oraz solową, która nie została opublikowana. W 2007 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Capitol Records. Wówczas przyjęła pseudonim Katy Perry.

  W kwietniu 2010 wydała debiutancki singiel „Massive Attack”, który nagrała z Seanem Garrettem. Singiel nie odniósł większego sukcesu; w zestawieniu Billboard Hot 100 zadebiutował na 122. miejscu, notując je jako najwyższe. Na początku czerwca 2010 premierę miał drugi singiel artystki, „Your Love”. Piosenka zanotowała dużo lepsze pozycje na listach przebojów w USA, na liście Billboard Hot 100 debiutując na 51. pozycji, a osiągając jako najwyższe miejsce 14. W listopadzie 2010 ukazał się debiutancki album Nicki Pink Friday.

  American Music Award (skrót AMA) – nagroda dla najlepszych artystów muzycznych przyznawana corocznie. Statuetka American Music Awards przyznawana jest w oparciu o „popularność” danego artysty, mierzone poprzez liczbę sprzedanych albumów/singli itp. Nagrodę ufundował w 1973 roku Dick Clark. Rozdawane w niedzielę, drugiego lub trzeciego tygodnia listopada.Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.

  W 2014 premierę miała komedia romantyczna z udziałem raperki pt. Inna kobieta, w którym zagrała jako Lydia. W tym samym roku wydała swój 3 studyjny album, The Pinkprint, oraz w 2015 wyruszyła w trasę promującą album. W 2017 wydała trzy premierowe piosenki, które nie znalazły się na żadnym jej albumie: „No Frauds”, „Regret In Your Tears”, oraz „Changed It”.

  Flow – w muzyce płynne przejście między wersami, wpasowanie w beat oraz balans głosem. Zazwyczaj świadczy o klasie rapera. Umiejętność ta musi być trenowana, aby raper uzyskał własny i unikatowy styl, co jest procesem długotrwałym.Jessie J właściwie Jessica Ellen Cornish (ur. 27 marca 1988 w Londynie) – brytyjska piosenkarka. Obecnie związana z wytwórnią Lava Records i Universal Republic Records.

  24 lutego 2019 po raz pierwszy wystąpiła w Polsce w Łodzi na Atlas Arenie w ramach swojej trasy koncertowej The Nicki World Tour 2019.

  9 września 2019 poinformowała za pośrednictwem Twittera, że zamierza zakończyć karierę, ponieważ chce skupić się na założeniu rodziny. Kilka dni później raperka przeprosiła za słowa i usunęła wpis.

  Dochody[ | edytuj kod]

  Jest jedyną żeńską raperką, która znajduje się na liście Hip Hop Cash Kings magazynu Forbes. Zadebiutowała na niej w 2011, zarabiając od maja 2010 do kolejnego roku sześć i pół miliona dolarów. Po osiągnięciu konta 15,5 mln dolarów, w czerwcu 2012 znalazła się na pozycji ósmej, natomiast w 2013 – na pozycji czwartej z 29 mln dolarami. W 2014 uplasowała się czwarty raz, zarabiając od czerwca 2013 do tego samego miesiąca następnego roku 14 mln dolarów.

  Lil Wayne, właściwie Dwayne Michael Carter, Jr. (ur. 27 września 1982 w Nowym Orleanie) – amerykański raper. Były członek Hot Boys – amerykańskiej grupy hiphopowej związanej z Cash Money Records.Queen – jest czwartym studyjnym albumem trynidadzko-amerykańskiej raperki Nicki Minaj. Został wydany 10 sierpnia 2018 roku za pośrednictwem Young Money Entertainment i Cash Money Records.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Future, właściwie Nayvadius DeMun Wilburn (ur. 20 listopada 1983) – amerykański raper, piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny.
  Dubbing (dawniej dublaż) – tworzenie ścieżki dialogowej filmu, serialu lub gry, polegające na podłożeniu ścieżki z lokalną wersją językową. Głosy podkładają często wyspecjalizowani aktorzy głosowi. Mianem dubbingu potocznie określa się również dogrywanie w studiu dialogów do już udźwiękowionego materiału w celu polepszenia jego jakości.
  Trynidad i Tobago (ang. Trinidad and Tobago) – wyspiarskie państwo Ameryki Środkowej, położone u północnych brzegów Ameryki Południowej. Obejmuje dwie główne wyspy Trynidad i Tobago oraz szereg mniejszych.
  Mariah Carey (ur. 27 marca 1970 r. w Huntington na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów piosenek. Jest obdarzona skalą głosu wynoszącą 5 oktaw. Podczas koncertów jej głos osiąga najwyższe tony rejestru gwizdkowego.
  Pepsi – popularny gazowany napój bezalkoholowy, napój cola produkowany przez koncern PepsiCo, sprzedawany w wielu krajach świata, w tym w Polsce i w USA, gdzie ma największą popularność. Głównym rywalem Pepsi na rynku jest Coca-Cola.
  Adidas AG – niemiecka firma produkująca obuwie i odzież sportową, założona w 1924 przez braci Dasslerów jako Bracia Dassler OHG.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.752 sek.