• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nick Robinson  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Keiynan Lonsdale (ur. 19 grudnia 1991 roku w Sydney) – australijski aktor, piosenkarz, tancerz i tekściarz. Najbardziej znany ze swojej roli jako Wally West/Kid Flash w serialu telewizyjnym Flash. IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Nicholas John "Nick" Robinson (ur. 22 marca 1995 w Seattle) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się i dorastał w Seattle jako najstarsze z siedmiorga dzieci Denise Podnar. Miał dwoje starszego przyrodniego rodzeństwa z poprzedniego małżeństwa ojca. W 2013 ukończył Campbell Hall School. Studiował na Uniwersytecie Nowojorskim.

  Uniwersytet Nowojorski (ang. New York University) (NYU) – największa szkoła wyższa w Nowym Jorku i jedna z największych w USA. Główny kampus uniwersytetu znajduje się w Greenwich Village na Manhattanie. NYU został założony w 1831 przez Alberta Gallatina i grupę prominentnych nowojorczyków, stał się największym prywatnym uniwersytetem non-profit w Stanach. Uczelnia składa się z 14 szkół, college’ów i wydziałów skupionych w 6 częściach Manhattanu. NYU posiada także oddziały zagraniczne w Londynie, Paryżu, Pradze, Berlinie, Ghanie, Madrycie i Szanghaju. Seattle – miasto w stanie Waszyngton. Leży pomiędzy Zatoką Puget a jeziorem Waszyngtona z ujściem na Pacyfik, prawie 108 mil (174 km) na południe od granicy z Kanadą.

  Kariera[ | edytuj kod]

  W wieku 11 lat zajmował się teatrem repertuarowym, współpracując w Seattle z ACT (A Contemporary Theatre), gdzie zdobył czołowe role w produkcjach Karola Dickensa Opowieść wigilijna i Zabić drozda (To Kill a Mockingbird). Wziął także udział w programie dla społeczności teatralnej Broadway Bound.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Na swoim drugim telewizyjnym przesłuchaniu w Los Angeles dostał rolę Rydera Scanlona w sitcomie ABC Family Melissa i Joey (Melissa & Joey, 2010–2015), aż do czasu zdjęcia serialu z anteny.

  Wystąpił jako Jake Logan w komediodramacie Disneya Frenemies (2012) z Bellą Thorne i Zendayą. Przełom nastąpił w 2013, gdy do kin wszedł film Królowie lata (The Kings of Summer), w którym zagrał rolę główną Joego Toya. W 2013 był nominowany do nagrody Phoenix Film Critics Society Awards w kategorii „Najlepszy wykonawca młodzieżowy jako lider lub w roli drugoplanowej”.

  Bryce Dallas Howard (ur. 2 marca 1981 w Los Angeles) – amerykańska aktorka, córka hollywoodzkiego aktora i reżysera Rona Howarda i aktorki Cheryl Howard.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Dołączył do obsady filmu Jurassic Park IV (2015) jako Zach Mitchell z Chrisem Prattem i Bryce Dallas Howard. W dramacie Being Charlie (2015) wcielił się w tytułowego bohatera. W komediodramacie Twój Simon (Love, Simon, 2018) z udziałem Keiynana Longsdale'a, Josha Duhamela i Jennifer Garner zagrał postać geja Simona Spiera.

  Zabić drozda (ang. To Kill a Mockingbird) – powieść obyczajowa amerykańskiej pisarki Harper Lee wydana w 1960 roku, nagrodzona nagrodą Pulitzera w 1961 roku. Przedstawia życie w małym miasteczku na południu USA w okresie Wielkiego Kryzysu, w tym problem rasizmu. W powieści znajdują się wątki autobiograficzne.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Freeform (poprzednio znany jako ABC Family) – amerykański kanał telewizyjny o profilu rozrywkowym, należący do Disney-ABC Television Group.
  TV Guide – tygodnik telewizyjny, ukazujący się w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. Magazyn publikuje wiadomości związane z telewizją oraz dodatkowo wywiady, plotki i recenzje filmowe.
  Twój Simon (ang. Love, Simon) – amerykański komediodramat z 2018 roku w reżyserii Grega Berlantiego. Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści „Simon oraz inni homo sapiens” (ang. „Simon vs. the Homo Sapiens Agenda”) z 2015 roku autorstwa Becky Albertalli.
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Rotten Tomatoes – serwis internetowy prezentujący informacje, recenzje i nowości ze świata filmu. Nazwa serwisu w polskim przekładzie oznacza zgniłe pomidory i pochodzi od tradycji obrzucania przez publiczność zgniłymi pomidorami artystów scenicznych, symbolizując bezpośrednią i nieskrępowaną krytykę.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.