• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nicholson Island - Archipelag Ritchie

  Przeczytaj także...
  Andamany – archipelag leżący na Oceanie Indyjskim pomiędzy Zatoką Bengalską a Morzem Andamańskim. Wchodzi w skład indyjskiego terytorium związkowego Andamany i Nikobary.Zachód (symbol W, od ang. west) – jedna z czterech głównych stron świata. Odnosi się do punktu horyzontu, w którym Słońce zachodzi w dniu równonocy.
  Wyspa – trwały fragment lądowej powierzchni Ziemi, który jest otoczony ze wszystkich stron wodą. Wyspy istnieją więc na rzekach, jeziorach, stawach, morzach i oceanach. Mała wyspa to wysepka. Za wyspy nie uznaje się ruchomych ławic piaszczystych ani obszarów lądu zalewanych podczas przypływów.

  Nicholson Island – najbardziej wysunięta na zachód wyspa środkowej części Archipelagu Ritchie w Andamanach, zajmuje obszar 1,8 km².

  Archipelag Ritchie – grupa mniejszych wysp leżących około 25-30 km na wschód od Wielkiego Andamanu – głównej grupy wysp Andamańskich. Andamany leżą w Zatoce Bengalskiej, granicząc z Morzem Andamańskim około 200 km na południe od najbliższego lądu stałego Azji – Przylądka Negrais w Mjanmie.
  Mapa Andamanów z Archipelagiem Ritchie (w kolorze czerwonym).
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.692 sek.