• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Next Young 3D

  Przeczytaj także...
  HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).Next Man 3D - pierwszy polski kanał telewizyjny w jakości 3DTV skierowany głównie do mężczyzn. W ofercie kanału znajdują się relacje z wydarzeń sportowych oraz koncertów, wywiady, reportaże i poradniki.
  Next Lejdis 3D - pierwszy polski kanał telewizyjny w jakości 3DTV skierowany głównie do kobiet o wszechstronnych zainteresowaniach. W ramówce kanału znajdują się magazyny, poradniki, wywiady i felietony, jak również programy muzyczne, o kulturze, premierach filmowych, premierach teatralnych czy premierach książkowych.

  Next Young 3D - pierwszy polski kanał telewizyjny w standardzie 3DTV skierowany do dzieci w wieku 6-14 lat. Jego misją był rozwój dziecka przez naukę i zabawę. W ofercie kanału nadawane były programy dotyczące nauki języków obcych, poświęcone uprawianiu gimnastyki, czy rozwoju dziecięcych i młodzieżowych hobby. W ofercie emitowane były również filmy i programy animowane.

  Next Music +HD – polski kanał muzyczny tworzony przez spółkę Astro S.A., właściciela marki Next na polskim rynku.

  Historia[ | edytuj kod]

  Kanał rozpoczął nadawanie 1 lipca 2011 roku. Tego samego dnia uruchomione zostały również 3 siostrzane kanały, w tym dwa w jakości 3DTV (Next Man 3D, Next Lejdis 3D oraz Next Music HD). Były to pierwsze na polskim rynku pełne kanały z kontentem 3D. W grudniu 2011 uruchomiono odpowiednik kanału w jakości HDTV.

  Kanał nadawał sygnał z wirtualnego studia 3D w Warszawie, które zostało oparte na systemie ORAD. Sygnał kanałów Next przesyłany jest światłowodem do wybranych sieci kablowych, które są podłączone z Pałacem Kultury lub Centrum LIM w Warszawie. We wrześniu 2014 kanał zakończył nadawanie w obydwu wersjach.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Next - ruszyły trzy polskie kanały 3D od Ryszarda Krajewskiego, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2017-11-25] (pol.).
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.