• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Next Man 3D

  Przeczytaj także...
  Next Young 3D - pierwszy polski kanał telewizyjny w standardzie 3DTV skierowany do dzieci w wieku 6 - 14 lat. Jego misją jest rozwój dziecka przez naukę i zabawę. W ofercie kanału znajdują się programy dotyczące nauki języków obcych, poświęcone uprawianiu gimnastyki, czy rozwoju dziecięcych i młodzieżowych hobby. W ofercie znajdują się również filmy i programy animowane.HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).
  Next Lejdis 3D - pierwszy polski kanał telewizyjny w jakości 3DTV skierowany głównie do kobiet o wszechstronnych zainteresowaniach. W ramówce kanału znajdują się magazyny, poradniki, wywiady i felietony, jak również programy muzyczne, o kulturze, premierach filmowych, premierach teatralnych czy premierach książkowych.

  Next Man 3D – pierwszy polski kanał telewizyjny w jakości 3DTV skierowany głównie do mężczyzn. W ofercie kanału znajdowały się relacje z wydarzeń sportowych oraz koncertów, wywiady, reportaże i poradniki.

  Historia[ | edytuj kod]

  Kanał rozpoczął nadawanie 1 lipca 2011 roku. Wraz ze stacją zostały uruchomione 3 siostrzane kanały telewizyjne Next Lejdis 3D, Next Young 3D oraz Next Music HD. Były to pierwsze na polskim rynku pełne kanały 3D.

  Kanał nadawał ze studia spółki Astro S.A. w Warszawie, pierwszego na świecie wirtualnego studia 3D, opartego na systemie ORAD. W grudniu 2011 roku została uruchomiona wersja HDTV kanału. Decyzją nadawcy kanał w obydwu wersjach zakończył emisję we wrześniu 2014 roku.

  Next Music +HD – polski kanał muzyczny tworzony przez spółkę Astro S.A., właściciela marki Next na polskim rynku.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Next - ruszyły trzy polskie kanały 3D od Ryszarda Krajewskiego, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2017-11-25] (pol.).
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.