• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Next Lejdis 3D

  Przeczytaj także...
  Next Young 3D - pierwszy polski kanał telewizyjny w standardzie 3DTV skierowany do dzieci w wieku 6 - 14 lat. Jego misją jest rozwój dziecka przez naukę i zabawę. W ofercie kanału znajdują się programy dotyczące nauki języków obcych, poświęcone uprawianiu gimnastyki, czy rozwoju dziecięcych i młodzieżowych hobby. W ofercie znajdują się również filmy i programy animowane.HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).
  Kanał telewizyjny – wydzielone pasmo częstotliwości, w którym za pomocą fal nośnych wizji i fonii przesyłany jest obraz i dźwięk programu telewizyjnego.

  Next Lejdis 3D - pierwszy polski kanał telewizyjny w jakości 3DTV skierowany głównie do kobiet o wszechstronnych zainteresowaniach. W ramówce kanału znajdywały się magazyny, poradniki, wywiady i felietony, jak również programy muzyczne, o kulturze, premierach filmowych, premierach teatralnych czy premierach książkowych.

  Next Man 3D - pierwszy polski kanał telewizyjny w jakości 3DTV skierowany głównie do mężczyzn. W ofercie kanału znajdują się relacje z wydarzeń sportowych oraz koncertów, wywiady, reportaże i poradniki.Next Music +HD – polski kanał muzyczny tworzony przez spółkę Astro S.A., właściciela marki Next na polskim rynku.

  Historia[ | edytuj kod]

  Kanał rozpoczął nadawanie 1 lipca 2011 roku. Wraz ze stacją zostały uruchomione 3 siostrzane kanały telewizyjne, w tym dwa w jakości 3DTV (Next Man 3D, Next Young 3D oraz Next Music HD). Były to pierwsze na polskim rynku pełne kanały 3D.

  Kanał Next Lejdis 3D nadawał ze studia spółki Astro w Warszawie, będącego pierwszym na świecie wirtualnym studiem 3D, opartym na systemie ORAD. Kolejno sygnał kanału przesyłany był światłowodem do wybranych sieci kablowych, które są podłączone z Pałacem Kultury lub Centrum LIM w Warszawie. W grudniu 2011 została uruchomiona wersja HDTV kanału.

  Z powodu ograniczonego zasięgu, wysokich kosztów emisji i niedostosowania przez widzów odbiorników do odbioru sygnału w 3D, kanał zakończył nadawanie w obydwu wersjach we wrześniu 2014 roku.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Next - ruszyły trzy polskie kanały 3D od Ryszarda Krajewskiego, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2017-11-25] (pol.).
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.