• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • New York Saints

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Lacrosse (fr. la crosse – zakrzywiony kij) – zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, której zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie (gdzie uznano ją za sport narodowy); rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika; 1904 i 1908 konkurencja olimpijska; uznawana za pierwowzór hokeja na lodzie.
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.

  New York Saints to zawodowa drużyna lacrosse'a, która grała w National Lacrosse League. Drużyna miała swoją siedzibę w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Rozgrywała swoje mecze na Nassau Veterans Memorial Coliseum. Drużyna ta wcześniej nazywała się New Jersey Saints. Od sezonu 2007 znowu będą grali jednak pod nazwą New York Titans. Drużyna wzięła udział w 15 sezonach.

  Sezon rozpoczął się 27 grudnia 1991 roku, a zakończył 11 kwietnia 1992 roku. W tym sezonie do ligi dołączył zespół Buffalo Bandits, a zespół New England Blazers zmienił nazwę na Boston Blazers. W tym sezonie nie grano All-Star Game. Był to szósty sezon zawodowej ligi lacrosse (licząc sezony EPBLL). Mistrzem sezonu została drużyna Buffalo Bandits.Nassau Veterans Memorial Coliseum – hala sportowa znajdująca się w Uniondale koło Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych. Hala ta została wybudowana na dawnym miejscu Armii Stanów Zjednoczonych.

  Osiągnięcia[ | edytuj kod]

 • Champion's Cup:-
 • Mistrzostwo dywizji: 1992
 • Wyniki[ | edytuj kod]

  W-P Wygrane-Przegrane, Dom-Mecze w domu W-P, Wyjazd-Mecze na wyjeździe W-P, GZ-Gole zdobyte, GS-Gole stracone

  New York Titans to zawodowa drużyna lacrossa grająca w National Lacrosse League w latach 2007-2009 w dywizji wschodniej. Drużyna rozpoczęła swoje zmagania w lidze NLL w sezonie 2007, a w sezonie 2009 zakończyła rozgrywki pod tą nazwą. Do roku 2003 nazywała się New York Saints. Po sezonie 2009 przeniesiono drużyne na florydę oraz zmieniono nazwę na Orlando Titans.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.