• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • New Super Mario Bros. Wii

  Przeczytaj także...
  Nintendo Company, Limited (jap. 任天堂, Nintendō) – firma założona 23 września 1889 przez Fusajirō Yamauchiego, w celu produkowania kart hanafuda do japońskiej gry o tej samej nazwie. W ciągu kilkudziesięciu lat firma zajęła się rynkiem gier konsolowych i stała się jednym z potentatów w tej dziedzinie.New Super Mario Bros. – komputerowa gra platformowa na konsolę Nintendo DS utrzymana w stylistyce 2,5D wyprodukowana i wydana w 2006 roku przez Nintendo. Jest pierwszą dwuwymiarową platformówką w której wystąpił Mario od czasów Super Mario Land 2: 6 Golden Coins wydanej w 1992 roku. Została bardzo entuzjastycznie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i konsumentów. Jej sequelem jest New Super Mario Bros. Wii wydana w 2009 roku na konsolę Nintendo Wii.
  Mario (jap. マリオ, znany również jako Super Mario, początkowo Jumpman) – fikcyjna postać z gier wideo stworzona przez Shigeru Miyamoto z firmy Nintendo. Nosi charakterystyczną czerwoną czapeczkę, czerwoną koszulkę i niebieskie spodnie na szelkach. W grach z jego udziałem celem najczęściej jest uratowanie Księżniczki Peach z rąk Bowsera.

  New Super Mario Bros. Wiikomputerowa gra platformowa z serii o Mario, wydana przez Nintendo w 2009 roku na konsolę Wii. Jest także sequelem gry New Super Mario Bros., wydanej w 2006 roku na konsole Nintendo DS. Gra została bardzo pozytywnie oceniona przez graczy i krytyków, uzyskując według agregatora GameRankings średnią ocen 90%. W dniu rozpoczynającym akcję gry księżniczka Peach ma urodziny. Z tortu jednak wyskakują Koopalings i porywają księżniczkę.Mario, Luigi, Yellow Toad i Blue Toad przechodzą 8 światów i pokonują Bowsera, jednak dzięki Kamkowi staje się większy. Herosi jednak spuszczają go w ocean lawy i ratują Peach. Wracają do domu balonami.

  GameRankings – strona internetowa agregująca recenzje gier komputerowych z innych stron prezentując średnią ocenę danej gry. Podobne serwisy to: Metacritic (również zarządzany przez CNET), GameStats i Rotten Tomatoes.Nintendo DS lub Nintendo Dual Screen (skr. NDS lub DS) – przenośna konsola gier wideo zaprojektowana i wyprodukowana przez japońską firmę Nintendo. Wydana w 2004 roku w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Konsola ma obudowę typu clamshell, podobną do Game Boya Advance SP, a wewnątrz dwa ekrany LCD, z których jeden jest dotykowy. Konsola zawiera również wbudowany mikrofon i obsługuje komunikację bezprzewodową w standardzie IEEE 802.11 (Wi-Fi) umożliwiając graczom wspólną interakcję bliskiego zasięgu (10–30 m, zależnie od warunków) lub online za pomocą usługi Nintendo Wi-Fi Connection, która została uruchomiona po premierze. Była to pierwsza konsola Nintendo wydana najpierw w Ameryce Północnej, a nie Japonii. Konsola została wycofana ze sprzedaży w 2009 roku

  Przypisy

  1. New Super Mario Bross. Wii Data wydania w Australii
  2. Data wydania gry w Stanach Zjednoczonych
  3. New Super Mario Bros - Data wydania w Europie
  4. GameRankings - Ocena
  Komputerowa gra platformowa (nazwa zwyczajowa: platformówka) – gra zręcznościowa polegająca głównie na poruszaniu bohatera po wielu mniej lub bardziej urozmaiconych poziomach, często po wielopoziomowych platformach (stąd nazwa gatunku), unikaniu pułapek i likwidacji bądź unikaniu przeciwników, a także zbieraniu różnych nagród i dodatków – takich jak pieniążków, kamieni szlachetnych, dodatkowych żyć czy power-upów.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.