• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • New Kids on the Block  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Boysband – grupa wokalna muzyki pop, składająca się z młodych mężczyzn. Utwory wykonywane przez boysbandy są skierowane do nastoletniej młodzieży.Daniel William Wood (ur.14 maja 1969 roku w Bostonie). Jeden z pięciu członków legendarnej grupy New Kids On The Block. Był jednym z pierwszych jej założycieli, gdyż już od najmłodszych lat wraz ze szkolnym kolegą Donnie Wahlbergiem uczestniczył w różnych projektach wokalno-tanecznych. W szkole wyróżniał się uczestnictwem w konkursach sportowych, zdobył ponad 20 trofeów na różnych zawodach, co zaowocowało późniejszym stypendium Boston University. Jeszcze w szkole podstawowej założył zespół break dance: Rock Against Racism. Nieco później dołączył do zespołu Donniego Wahlberga The Kool Aid Bunch. Danny znany był jako znakomity tancerz break dance, dlatego tez podczas tras koncertowych NKOTB często prezentował na scenie swe umiejętności. Po rozpadzie New Kids On The Block w 1994 wraz z Donniem wyprodukował pierwszy solowy album Joey McIntyre "Stay The Same" 1999 , po czym zajął się własną karierą. Jego pierwszy album został bardzo ciepło przyjęty przez fanów, którzy domagali się trasy koncertowej, wytwórnia jednak nie była tym zainteresowana. Jako D-Fuse Danny zajął się produkcją muzyki klubowej. Od kilku lat mieszka na Florydzie. Po tym jak na raka zmarła jego matka, Danny często bierze udział w wielu akcjach promujących rozwój badań nad rakiem jak również pomaga przy zbieraniu funduszy na badania.

  New Kids on the Block (skrót NKOTB lub New Kids) – pierwszy powszechnie znany boysband, który powstał w 1984 roku w Bostonie. Jego twórcą był producent i kompozytor Maurice Starr. Członkami zespołu byli nastolatkowie: bracia Jordan Knight i Jonathan Knight, Joey McIntyre, Donnie Wahlberg oraz Danny Wood. Płyty zespołu sprzedały się na całym świecie w 70 milionach egzemplarzy.

  Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”.Dorchester jest jest jedną z największych i najbardziej zaludnionych dzielnic Bostonu, Massachusetts, Stany Zjednoczone.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Dyskografia
 • 2.1 Albumy studyjne
 • 2.2 Kompilacje
 • 2.3 Single
 • 3 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Jonathan Rashleigh Knight (ur. 29 listopada 1968 roku w Worcester) – jako piąte z szóstki dzieci Marlene i Allana Knight. Kiedy miał około pięciu lat jego rodzina przeniosła się do Bostonu. Jego ojciec był pastorem w kościele All Saints, gdzie jego dzieci śpiewały w kościelnym chórze. Matka Jonathana, Marlene, znana była z działalności społecznej, a pomimo nie najlepszej sytuacji finansowej wzięła pod opiekę kilkoro dzieci. Aby wesprzeć niepewny byt rodziny, wraz z rodzeństwem występowali czasem śpiewając w metrze.
  Donald Edmond Wahlberg (ur. 17 sierpnia 1969 w Bostonie) – amerykański aktor, piosenkarz, producent muzyczny, brat Marka Wahlberga, również aktora.
  Jordan Nathaniel Marcel Knight (ur. 17 maja 1970 roku w Worcester) – śpiewający falsetem główny wokalista legendarnej grupy New Kids On The Block, działającej w latach 1984–1994. W 2011 założył własną wytwórnię płytową JK Music, która jest spółką joint venture pomiędzy Knightem a producentem Marcusem Siskidem i jego Mass Appeal Entertainment.
  Joey McIntyre, właśc. Joseph Mulrey McIntyre (ur. 31 grudnia 1972 w Needham) – amerykański piosenkarz i aktor. Brat aktorki Judith McIntyre. Członek New Kids On The Block, pierwszego i jednego z najsłynniejszych boysbandów.
  Milli Vanilli – grupa muzyczna założona przez producenta Franka Fariana w Niemczech w 1988, w której występowali Fabrice "Fab" Morvan i Robert "Rob" Pilatus. Mistyfikacja związana z zespołem okazała się jedną z największych w historii muzyki rozrywkowej.
  American Music Awards jest przyznawaną dorocznie nagrodą dla najlepszych amerykańskich muzyków. Nagroda przyznawana jest w oparciu o "popularność" danego artysty, która mierzona jest ilościa sprzedanych albumów/singli itd. AMA została ufundowana przez Dicka Clarka w 1973 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.